سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۳:۰۱:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۴ مهر ۱۳۹۵در ۶:۱۲ ق.ظ تعداد بازدید: 315 بازدید کد خبر:61004 چاپ خبر

امکان سرشماری اینترنتی فراهم شده است/ برخی ضعف خود را در پوشش جریانات سیاسی پنهان می کنند/ برخلاف گذشته عزل مدیران باید با دلیل باشد

0

فرماندار کوهدشت:

فرماندار کوهدشت در حاشیه بازگشایی مدارس افزود: امسال برای اولین بار سرشماری در کشور به دو شکل اینترنتی(غیر حضوری) و حضوری صورت می گیرد و اصولاً هیچ کاری بدون آمار و اطلاعات نمی تواند صحیح برنامه ریزی شود. در تصمیمات کلان کشوری نیز اهمیت آمار و اطلاعات بر کسی پوشیده نیست. به گزارش خبرنگار کشکان، […]

img_20160924_082209

فرماندار کوهدشت در حاشیه بازگشایی مدارس افزود: امسال برای اولین بار سرشماری در کشور به دو شکل اینترنتی(غیر حضوری) و حضوری صورت می گیرد و اصولاً هیچ کاری بدون آمار و اطلاعات نمی تواند صحیح برنامه ریزی شود. در تصمیمات کلان کشوری نیز اهمیت آمار و اطلاعات بر کسی پوشیده نیست.
به گزارش خبرنگار کشکان، مهندس فردی بیرانوند فرماندار کوهدشت در مراسم زنگ مهر و مقاومت در آموزشگاه حاجیه صدیقه غضنفری این شهرستان ضمن تبریک آغاز تحصیلی سال جدید گفت: امروز سیزده و نیم میلیون دانش آموز در قالب ۱۰۷ هزار مدرسه و ۹۴۷ هزار معلم در کل کشور آغاز سال تحصیلی را جشن می‌گیرند.
وی افزود: به طور میانگین برای ۱۰ دانش آموز یک معلم وجود دارد که در شهرستان کوهدشت نیز با ۱۷۶ مدرسه و ۲۳۰۰ معلم این نرم کشوری حفظ شده است.
فرماندار کوهدشت گفت: آموزش و پرورش رکن رکین است، تربیت یک فرایند خیلی مهم است، انسان در هر سنی، در هر موقعیتی و با هر مدرک تحصیلی نیاز به تربیت دارد، دولت تدبیر و امید جناب روحانی نیز به آموزش و پرورش خیلی اهمیت می دهد، ۲۵ درصد بودجه کشور مربوط به آموزش و پرورش است و این نشان دهنده اهمیت و عظمت آموزش و پرورش است.

بیرانوند ادامه داد: کوهدشت در بعد فرهنگی نیروهای خوبی دارد،۱۴ هزار دانشجو در مقطع های مختلف دارد، این موضوع نشان دهنده فرهنگ بالای کوهدشت است، انشالله که همه شما عزیزان موفق و موید باشید و برای همه شما فرهنگیان و دانش آموزان عزیز آرزوی توفیق دارم.
وی در ادامه به شروع سرشماری عمومی نفوس و مسکن اشاره و اظهار داشت: در ایران به صورت رسمی در سال ۱۳۳۵ سرشماری صورت گرفته است که از جمعیت هیجده میلیون و هفتصد هزار نفر کشور نرخ باسوادی برای مردان۴۰ درصد و برای زنان ۱۷ درصد بوده است، در سرشماری ۱۳۹۰ جمعیت ایران ۷۵ میلیون نفر و نرخ باسوادی برای مردان ۸۸ و برای زنان ۸۵ درصد بوده است.
فردی بیرانوند گفت: هشتمین دوره سرشماری امروز (۳ مهر) شروع خواهد شد، در همه مسائل از جمله: اقتصادی، فرهنگی، عمرانی و اجتماعی اگر آمار نداشته باشیم نمی توانیم برنامه ریزی کنیم، هیچ کشوری به توسعه یافتگی نمی رسد مگر با وجود آمار و اطلاعات درست و تصمیم گیری بر مبنای آن آمار و اطلاعات.
وی افزود: امسال برای اولین بار سرشماری به دو شکل در ایران صورت می گیرد: غیرحضوری (اینترنتی) که همه می توانند از امروز با مراجعه به سامانه سرشماری این کار را انجام دهند، حضوری (میدانی) که مامور سرشمار به تک تک منازل مراجعه و آمار و اطلاعات را ثبت می نماید.
فرماندار کوهدشت تصریح کرد: هدف کلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن جمع آوری داده ها و اطلاعات پایه ای در مورد افراد از جمله: سن، جنسیت، دین، تابعیت، وضع سواد، مدرک تحصیلی، وضع مهاجرت، واحدهای مسکونی، مساحت، زیربنا و … است، امروزه اداره کردن ملت ها با علم و به صورت علمی صورت می گیرد، امروزه توانایی علمی، قدرت تحلیل مسائل، شناخت بر قانون خیلی اهمیت دارد و نتیجه دادن همه این‌ها بر مبنای داشتن آمار و اطلاعات صحیح امکان پذیر می باشد.
وی خاطر نشان کرد: در سال جاری مبلغ ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای ۱۶۱ پروژه عمرانی به شهرستان کوهدشت اختصاص داده شده که بعد از خرم آباد و بروجرد رتبه سوم را به خود اختصاص داده و این امر تاکنون بی سابقه بوده است. این مسأله نشان می دهد مشکلات به خوبی منعکس شده اند.
فردی بیرانوند افزود: کوهدشت ۱۴ هزار نیروی تحصیلکرده دانشگاهی دارد، چرا روی این ظرفیت خوب قلم نزنیم! چرا این را منعکس نکنیم! این یک توان فرهنگی بالاست، کوهدشت نیروهایی دارد که می توانند در کشور تاثیر گذار باشند.
فرماندار کوهدشت گفت: حاشیه سازی برای شهرستان مناسب نیست، کار مردم را بدون در نظر گرفتن جناح و باند سیاسی راه بیندازیم، در استان بیشترین نرخ بیکاری مربوط به کوهدشت است، دومین شهر جوان کشور هستیم، اینها را کنار هم بگذارید و خودتان تصمیمی بگیرید، گناه کسانی که بیکارند و دنبال مسائل حاشیه ای رفته اند گردن کیست! چه کسی اینها را پاسخ می دهد.

بیرانوند در پایان گفت: در تمام کشور کمتر جایی را دیده ام مثل کوهدشت سیاسی باشد. متأسفانه اینجا اشخاص ضعف خود را در پوشش جریانات سیاسی پنهان می کنند. اکنون آرامش سیاسی خوبی در شهرستان حاکم است. قبل از حضور من مدیر فلان دستگاه نمی دانست بعد از ساعت ۱۲ در جای خودش هست یا برکنار شده است. انشالله با هماهنگی خوبی که بین مسئولین شهرستان، امام جمعه محترم، نماینده محترم و فرماندار وجود دارد بتوانیم گوشه ای از مشکلات مردم را کاهش دهیم. عزل و نصب ها در حال حاضر حساب و کتاب دارد و باید مستند و با دلیل باشد.

 

 

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط