سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۶:۲۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۲۹ شهریور ۱۳۹۵در ۴:۳۹ ق.ظ تعداد بازدید: 510 بازدید کد خبر:60816 چاپ خبر

وزیر نیرو بی‌دلیل پروژه سدسازی «معشوره» را متوقف کرده است/ سهم لرستان از حوزه آبریز کرخه داده نمی شود

0

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نیرو بی دلیل پروژه سد سازی «معشوره» را متوقف کرده است. به گزارش کشکان به نقل از مهر، الهیار ملکشاهی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ظلم بسیار بزرگی به لرستان در بحث تخصیص آب صورت گرفته است اظهار داشت: لرستان […]

nemayandeh10d248

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نیرو بی دلیل پروژه سد سازی «معشوره» را متوقف کرده است.

به گزارش کشکان به نقل از مهر، الهیار ملکشاهی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ظلم بسیار بزرگی به لرستان در بحث تخصیص آب صورت گرفته است اظهار داشت: لرستان یکی از استانهایی بوده که هم روان آب های زیاد دارد و هم تولید آب در این استان بسیار بالاتر از معدل کشور است.

سهم لرستان از حوزه آبریز کرخه توسط وزارت نیرو داده نمی شود

وی با بیان اینکه با این وجود تخصیص آبی که به لرستان از آب های کشور صورت می گیرد کمتر از  ۵۰ درصد معدل کشور است گفت: عمده استان لرستان در حوزه آبریز کرخه بوده و این در حالیست که سهم لرستان توسط وزارت نیرو از این حوزه آبریز داده نمی شود.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تخصیص سهم لرستان در این زمینه خواسته عمومی از نمایندگان استان است گفت: اگر ما نتوانیم این حق را برای مردم بگیریم شان نمایندگی ما بی جهت است.

ملکشاهی با بیان اینکه خوشبختانه مدیریت ارشد لرستان در رابطه با این موضوع موضع گیری خوبی داشته است تصریح کرد: در حال حاضر بعضی از تخصیص های مسلم لرستان در حوزه آب از سوی وزارت نیرو نادیده گرفته می شود و بعضی از سدهایی که در استان داشته ایم را این وزارتخانه متوقف کرده است.

وزیر نیرو بی دلیل سد معشوره را متوقف کرده است

وی با بیان اینکه در شهرستان کوهدشت سد معشوره ۲۷۳ میلیون متر مکعب تخصیص آب را به لرستان اضافه می کند گفت: این در حالیست که وزیر نیرو بی دلیل این پروژه سد سازی را تعطیل کرده و مدعی است که مطالعات آن ضعیف بوده است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این دلیل را یک «بچه دو ساله» هم نمی تواند بپذیرد گفت: مشخص است کاری که اجرا شده و ۸۰ درصد کارهای زیر بنایی آن انجام شده و بگویند کارشناسی نشده بوده مانند تمسخر است.

ملکشاهی گفت: یکی از اصلی ترین رسالت های خود را در این دوره نمایندگی بحث احقاق حق مردم لرستان در بحث تخصیص آب خواهد بود.

اضافه آب سد معشوره به کوهدشت می رسد

وی با بیان اینکه اخیرا وزیر نیرو قول داده که به زودی سد معشوره عملیاتی شود گفت: این سد تخصیص آب لرستان را افزایش می دهد و می تواند غیر از کوهدشت برای شهرستانهای دیگر مانند پلدختر، دوره چگنی و … در بحث تامین آب تاثیر گذار باشد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این سد با هدف جمع آوری سیلاب های فصلی احداث می شود گفت: در فصل نیاز بعد از اینکه تخصیص آب پایین دست که مربوط به پلدختر و دوره چگنی بوده صورت گرفت و همچنین تخصیص رودخانه و محیط زیست و … تامین شد و اضافه آن به کوهدشت منتقل می شود.

ملکشاهی با تاکید بر اینکه سد معشوره ابتدا برای رودخانه کشکان، پلدختر و دوره چگنی ساخته می شود گفت: اگر اضافه تخصیص داشت، آب آن به کوهدشت می رسد.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خوب یه کاریش بکن همش حرف که نمیشه نماینده؟

  [پاسخ]

 2. اقای ملکشاهی اگر واقعا به فکر مردم هستید و خدا رو در نظر دارید یه کار عملی برای معشوره بکنید، حرف و اعتراض کلامی فایده نداره به خدا، دوران زمامداری شما به پایان میرسه و تنها چیزی که از شما به یادگار میمونه اینه که مردم مظلوم این منطقه از شما.چطور یاد میکنند، یه اعتصاب یا تحصن، چه میدونم یه حرکت عملی بکنید تورو خدا، این منطقه بدون سد معشوره رو به فناست

  [پاسخ]

 3. فخر نمایندگان استان واقعا بهت افتخار می کنیم

  [پاسخ]

 4. حالا فکر کردید ملکشاهی دغدغه ش مشکل آبه؟!؟!؟!؟!؟ نه بابا میخواد با این کاراش واسه چهار سال بعدی رای جمع کنه. این سد تا ده ها سال دیگه ام ساخته نمیشه

  [پاسخ]

 5. انشااله که به صورت جدی پیگیر قضیه شوند

  [پاسخ]

 6. البته اگه اضافی باشه به کوهدشت میرسه. واویلا واقعا” متاسفیم

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط