سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۲۱:۲۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۱ شهریور ۱۳۹۵در ۷:۰۴ ق.ظ تعداد بازدید: 479 بازدید کد خبر:60684 چاپ خبر

مدیریت شهری کوهدشت، سردرگم در کلاف های اجرایی

0

مبلمان شهری و بهسازی معابر و خیابان ها در کوهدشت در حالی با بدقوارگی چهره ی بصری شهر روبرو است که این روزها گلایه های برخی از شهروندان را به همراه دارد؛ به طوری که ضعف مدیریت پسماند، کم توجهی به اصول شهرسازی و ناهمگونی در مبلمان شهری از دغدغه های آن ها به شمار […]

asdd

مبلمان شهری و بهسازی معابر و خیابان ها در کوهدشت در حالی با بدقوارگی چهره ی بصری شهر روبرو است که این روزها گلایه های برخی از شهروندان را به همراه دارد؛ به طوری که ضعف مدیریت پسماند، کم توجهی به اصول شهرسازی و ناهمگونی در مبلمان شهری از دغدغه های آن ها به شمار می رود.
هر شهری در کنار ساخت فضاهای شهری، نیازمند برقراری ارتباط بین محیط طبیعی و فیزیکی با وضع اجتماعی و فرهنگی است و عواملی مانند افزایش جمعیت، گسترش ترافیک، آلودگی های زیست محیطی با فیزیک و ظاهر شهرها در ارتباط است.
شماری از شهروندان کوهدشت با اعتراض به وضعیت خیابان ها و عدم دفع مناسب زباله می گویند عدم مدیریت پسماندها و زباله های شهری و روستایی، بدون اصول علمی و استانداردها تهدیدی جدی برای سلامتی بوده و مشکلات زیست محیطی را نیز به همراه خواهد داشت.
یکی از شهروندان کوهدشت که در خیابان یادگار امام ساکن است؛ در این خصوص به خبرنگار آسوبان می گوید: دفع غیربهداشتی زباله های شهری، باعث تراکم حشرات شده و سلامتی ما را تهدید می کند.
این شهروند با بیان اینکه بوی آزاردهنده زباله ها، باعث گلایه ی ساکنان محل است؛ اظهار کرد: با وزش بادی، تمام پلاستیک ها و آشغال های سبک در خیابان به پرواز در می آید!
وی با تاکید بر اینکه یا وجود مراجعات مکرر، ساماندهی به وضعیت این خیابان و به خصوص سی متری سوم صورت نگرفته؛ تصریح کرد: خیابان سی متری سوم، هنوز رنگ شن ریزی را هم به خود ندیده و در زمستان، گل و لای، خیابان را فرامی گیرد.
این شهروند با بیان این پرسش که آیا شهرداری نسبت به اجرای وظایف خود و دغدغه های شهروندان این منطقه بی تفاوت است؛ اظهار کرد: در فصل مدرسه، عبور و مرور از گل و لای برای دانش آموزان سخت است.
یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه خیابان ها و کوچه های خاکی، با گذشت زمان چاله های فراوانی ایجاد می کند؛ بیان داشت: این چاله ها در زمستان، گنداب شده و با کوچک ترین بارش باران نیز گل و لای تمامی منطقه را فرا می گیرد.
وی با بیان اینکه سرویس های بهداشتی ای هم در شهر وجود ندارد؛ خاطرنشان کرد: در بسیاری از شهرهای کشور، برای رفاه حال مسافران و شهروندان، سرویس های بهداشتی متعددی در مناطق مختلف شهر راه اندازی شده، اما در کوهدشت حتی یک سرویس بهداشتی عمومی هم وجود ندارد.
این شهروند با بیان اینکه امکانات اولیه برای جذب مسافران و گردشگران به کوهدشت وجود ندارد؛ بیان داشت: عدم این امکان را در نبود سرویس های بهداشتی عمومی در شهر می توان مشاهده کرد.
یکی از مسافران عبور کرده از کوهدشت، اظهار داشت: به درخواست خانواده برای دیدن منطقه شیرز به این منطقه آمدیم.
وی با بیان اینکه هنگام ورود به شهر، هیچ تابلویی برای نشان دادن مکان هایی برای استفاده از سرویس های بهداشتی، دیده نشد؛ خاطرنشان کرد: سرویس بهداشتی عمومی برای کودکان، سالمندان، زنان باردار یک نیاز ضروری در شهرهای مختلف است.
این مسافر با اشاره به اینکه با وجود ترافیک و ازدحام جمعیت در میدان مرکزی شهر، سرویس بهداشتی عمومی در این مکان برای شهروندان وجود ندارد؛ تصریح کرد: سرویس بهداشتی نیاز هر شهر و مسیرهای بین راهی است،
بنابراین گزارش، شهرستان کوهدشت به عنوان سومین شهرستان پرجمعیت استان لرستان فاقد مبلمان شهری مناسب بوده و آشفتگی سیمای شهری، پیاده روها، آسفالت و فضای سبز آن به عنوان دغدغه ای جدی برای شهروندان تبدیل شده است.

 

گزارش: آسوان

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. تنها چیزی که از مدیریت شهری یاد گرفتن خراب کردن میدان

  [پاسخ]

 2. تا حالا چندین بار پیام دادید کشکان ولی این خیابان دانش اموز نرسیده به کشتارگاه شهرداری هیچ امکاناتی واسه این منطقه قرار نمیده کسی هم رسیدگی نمیکنه

  [پاسخ]

 3. تورابخدا شهردار کوهدشت رو بندازید بیرون و در شهرداری رو ببندید تا کمتر حرص بخوریم که ما از بقیه شهرها چی کم داریم .

  [پاسخ]

 4. شهر بدون سرویس بهداشتی،آبخوری واز همه چیز مهمتر نداشتن پارکینگ صدور قبض های جریمه. عدم تنظیف و لایروبی جداول
  در عوض نداشت ها،داشتن خیابان های پر چاله و خاکی {مثال تازه آباد شاهیوند و} داشتن پارک پرندگان {محفل انس معتادین}
  بازارچه که خیابان آن ارث پدری مغازه دارن هست..داشتن استندها{زشت گردن سیمای شهر با نصب بنرانتصابات هر روز}
  داشتن ورودی های شهر {با بوی نامطبوع و سیمای نامطلوب و از همه عجیب تر ورودی کامپوزیت شهر با نوشته عربی}

  [پاسخ]

 5. شورای شهروشهردارمحترم خسته نباشندحواستان باشه چندماه دیگه برای جمع آوری آرا بایداین شهربگردیدانصافاخجالت داره ولی شما…

  [پاسخ]

 6. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت مدیریت محترم سایت کشکان اقای دوست محمدی ممنون متشکر از خبر ی که درج کردید. و ممنون متشکر از افای طهماسبی که عکس را به زیبایی گرفتند . ببخشید اقای دوست محمدی اقای طهماسبی دیگه نیستند وخبر نمیفرستند . خوا هشمندم جواب بدهید

  [پاسخ]

 7. سلام گزارشگر آسوان،زباله باید در سطح شهر باشد تا حیوانات زبان بسته شب گرد از آن جهت زنده ماندن استفاده کنند این یعنی هنر .مبلمان شهری یعنی ساخت چند پل سیاسی جهت عبور و مرور خودرو و الا دیگر مبلمان……..کسی که هتاکی را سر لوحه کار خود کرده و اخلاق مدیریتی را در سطح شهرستان لگد مال کرده ایا باید نزد ان عمران شهر را جستجو کرد گزارشگر آسوان خدا رزق و روزی شما را از جایی دیگه حواله کند از این بیشتر زحمت نکشید

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط