سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۳:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱در ۹:۳۸ ق.ظ تعداد بازدید: 255 بازدید کد خبر:6048 چاپ خبر

حمایت حلقه مفقوده فوتبال لرستان/ گره کور فوتبال لرستان کجاست

0

  حكایت فوتبال لرستان به بسیاری از مسایل بر می‌گردد كه در راس آن‌ها می‌توان به مشكلات مدیریتی باشگاه‌ها اشاره كرد. به گزارش لکنا به نقل از برنا، فوتبال،‌ این ورزش دوست داشتنی جزو مهم‌ترین دغدغه‌ها و مشغله‌های ذهنی خیل جوان دنیای امروز است. امروزه كمتر كسی است كه با این واژه ارتباطی صمیمی برقرار […]

0-3-Copy1-467x300

 

حكایت فوتبال لرستان به بسیاری از مسایل بر می‌گردد كه در راس آن‌ها می‌توان به مشكلات مدیریتی باشگاه‌ها اشاره كرد.

به گزارش لکنا به نقل از برنا، فوتبال،‌ این ورزش دوست داشتنی جزو مهم‌ترین دغدغه‌ها و مشغله‌های ذهنی خیل جوان دنیای امروز است. امروزه كمتر كسی است كه با این واژه ارتباطی صمیمی برقرار نكند در هر خانواده‌ای هستند كسانی كه مشتاقانه هوادار قرمز، آبی و یا هر رنگ و نشانی دیگر از این رشته ورزشی باشند. فوتبال كشور كه این روزها حال و روز خوشی ندارد، سال‌هاست كه رنگ‌های مختلفش هواداران مختلفی را به خود جلب كرده است. در این میان لرستانی‌ها نیز سهمی ناچیز از این دلخوشی‌ها داشته و دارند.

روزگاری تیم‌هایی از این دیار در گستره فوتبال كشور حضور داشته‌اند كه آخرین آن‌ها گهر و دارتاک، داتیس، پرسپولیس و اتحاد الشتر بودند. تیم‌هایی كه‌در گذشته با نامی دیگر در لیگ فوتبال كشور حضور داشتند، فرود تلخ گهر نه تنها مایه افتخار و بالیدن جوانان لرستانی نشد، بلكه سرخوردگی آن‌ها را نیز به همراه داشت و این روزها در لیگ‌های مختلف تیم‌های لرستانی حال و روز خیلی خوبی ندارد. قصه فوتبال تنها به گهر خلاصه نمی‌شود كه مثل ستاره كم رمقی طلوعی ناگهانی و غروبی سرد را در اذهان برویاند.

حكایت فوتبال لرستان به بسیاری از مسایل برمی‌گردد كه در راس آن‌ها می‌توان به مشكلات مدیریتی باشگاه‌ها اشاره كرد. جدای از این مساله امروزه صاحب نظران عرصه  ورزش استان و مسوولان امور باید به فكر چاره‌ای باشند تا دریچه‌های تازه‌ای به روی فوتبال و سایر رشته‌های ورزشی لرستان گشوده شود. شک نداریم كه برخی از مشكلات را نمایندگان استان می‌توانند گره گشا باشند.

در این رابطه ایرج عبدی راهكار برون رفت را توجه به دو نكته مهم می‌داند؛‌ اول آنكه باید به استعدادهای ورزشی استان توجه شود و دومین مساله نیز عزم جدی مسوولان استانی برای سر و سامان دادن به امور ورزشی است.

نماینده خرم آباد در مجلس شورای اسلامی که سخنان وعزم جدی او می‌تواند فرصت ارزنده‎ای برای تحركی جدی در كالبد ورزش استان باشد، مثل بسیاری از صاحب نظران، مدیریت هزینه و عدم حمایت را مشكل عمده فوتبال لرستان می‌داند و معتقد است در كوتاه مدت می‌توان برای پاسخگویی به احساسات جوانان این دیار یک تیم لیگ را به خرم آباد آورد. البته این کار در کنار حمایت از گهر جلوه خاصی خواهد داشت.

عبدی در پایان اعلام داشت كه برای حل مشكل فوتبال لرستان تنها به این قضیه فكر نمی‌كنیم بلكه با حمایت از تیم‌هایی مثل گهر، دارتاک، پرسپولیس و غیره در صدد رشد همه جانبه فوتبال لرستان خواهیم بود.

مدیریت ارشد استان در حمایت از بخش خصوصی در ورزش نا کارآمد است

ولی خسروی رییس هیات فوتبال خرم آباد صحبت‌هایش را با گلایه‌های جدی از مدیریت ارشد استان (استاندار) شروع می‌كند. وی برای این كه صحبت‌هایش را آشكارتر ابراز کند، به استانداران استان‌های هم جوار همچون همدان اشاره می‌كند و می‌گوید: وی موجبات تحولی جدی را در ورزش همدان به وجود آورده است و تیم‌های ورزشی‌اش را آنچنان مورد توجه قرار داده كه زبانرد خاص وعام بوده است.

خسروی با اشاره به اینكه در استان توجه ادارات به تیمداری نیز نهادینه نشده است؛ می‌گوید: در استان‌های دیگر اداراتی مثل نفت و غیره تیم‌هایی را در لیگ برتر دارند، اما تمام ادارات خرم آباد نتوانستند یک تیم فوتبال در سطح فوتبال كشور داشته باشند و بخش خصوصی تا حدودی در صدد جبران این كاستی‌ها آمده است، اما متاسفانه كمک شایان توجهی نیز به بخش خصوصی و تیم‌های خصوصی نمی‌شود و عزم جدی برای یاری به آن‌ها تا امروز وجود نداشته است. تا جایی که داتیس به دلیل عدم حمایت از این تیم و مشکلات مالی مالک این باشگاه منحل می‌شود، و وضعیت دارتاک خرم آباد در لیگ دسته دوم هم تعریقی ندارد. این تیم به‌عنوان تنها تیم حاضر لرستان در لیگ دسته دوم مثل کودک سر راهی حامی ندارد.

خسروی با اشاره به استعدادهای جدی استان در حیطه فوتبال ابراز امیدواری می‌كند كه مدیریت جدید استانی بتواند در راستای توجه به فوتبال لرستان گام‌های مهمی بردارد.

وی با اشاره یه اینكه موافق حضور تیم‌های عاریتی و بی ریشه كه به لرستان آمدند و سرنوشتی جز انحلال نداشتند نیست، ادامه می دهد: این مساله می‌تواند در كوتاه مدت قابل توجه و ارزشمند باشد اما مشكل فوتبال لرستان بازیكن سازی و موفقیت تیم‌های پایه است و مدیریت ورزشی استان می‌تواند بستری فراهم كند كه تیم‌های مهم فوتبال دنیا همچنان كه در بعضی از استان‌ها مثل خوزستان مدرسه فوتبال دارند در لرستان نیز این امر به تحقق برسد. مسوولان باید پیگیر باشند تا امكاناتی برای پرورش استعدادهای جوان در لرستان فراهم آید. خسروی نیز مدیریت فنی‌تر را گره گشای مشكل فوتبال لرستان می‌داند.

مهم‌ترین عامل در رشد فوتبال توجه به ورزش مدارس و استعدادیابی است

غلامرضا چگنی کارشناس ارشد ورزش و فوتبال لرستان نیز صرف آوردن تیمی از لیگ برتربه لرستان را دوای مشكل فوتبال لرستان نمی‌داند.

وی حضور فوتبال لرستانی را در لیگ برتر منوط به پیش نیازهایی می‌داند كه مهم‌ترین آن‌ها توجه به ورزش مدارس و استعدادیابی است.

اگر قرار است لرستان فوتبال مطرحی داشته باشد باید به پایه‌های فوتبالش توجه كند. اینجاست كه می‌تواند در كنار یک مدیریت موفق با روحی تازه گام به روزهای موفقی بگذارد.

رییس کمیته آموزش فوتبال لرستان در پایان گفت: نباید در ورزش به دنبال كارهای زود بازده باشیم.

وی به سخن یكی از بزرگان نظام اشاره کرد که كاری كنید كه بماند نه اینكه بمانید و ادامه داد: مدیران استان باید به دنبال پرورش استعدادها باشند تا فوتبال استان به جای درخشش گاه به گاه تک ستاره‌ها شاهد رشد تیم‌هایی باشد كه جوانان لرستان و فوتبال دوستان به آن‌ها افتخار كنند.

وی با اشاره به اینكه لرستان در عرصه‌های مختلف ورزش قهرمانان شایسته‌ای را پرورش داده، گفت: انگیختگی و شادابی از مهم‌ترین ویژگی‎های یک جامعه ورزشی پویا است و اگر لرستان نیز مثل سایر استان‌ها در لیگ برتر كشور صاحب تیمی توانمند باشد، می‌تواند روحیه نشاط را در بین اهالی فوتبال بارور كند.

چگنی در ادامه افزود: بستر لیگ برتر بستر توجه است و این توجه در زمینه‌های مختلف می‌تواند به شكوفایی استعدادها بیانجامد. در كنار داشتنن یک تیم لیگ برتری می‌توان كارشناسان خبره‌ای داشت و رسانه‌های تحلیل‌گر موفقی را نیز در استان شاهد بود.

در هرصورت توجه به عرصه خطیری مثل ورزش و در راس آن فوتبال و كشتی لرستان از دغدغه‌هایی است كه دوستداران این دیار چشم انتظار گام‌های توانمندی برای حركت به سوی رشد و تعالی آن هستند همگان می‌خواهند بدانند كه گره كور فوتبال لرستان كجاست و برای گشایش این گره كور چه اقداماتی صورت خواهدگرفت؟ امیدواریم كه استعدادهای این استان در رخوت مدیریت ورزشی به فراموشی سپرده نشده و شاهد بالیدن ابراهیم میرز پورها، کیوان امرایی‌ها و دیگر استعدادهایی باشیم كه می‌توانند هم مایه افتخار لرستان باشند و هم سربلندی كشور عزیزمان را با شایستگی در عرصه جهانی رقم بزنند.

تیمداری و باشگاهداری در لرستان معنا ندارد/ برای حضور در ساری ماشین شخصی ام را فروختم 

مهندس دولتشاهی مدیر عامل باشگاه دارتاک خرم آباد پس از شکست سنگین 8بر1 از صعنت ساری، گفت: نمی‌خواهم این شکست سنگین و غیر قابل قبول را توجیه کنم. ولی از تیمی که قبل از اعزام به ساری فقط 65هزار تومان در حسابش باشد چه انتظاری دارید که نتیجه بگیرد. برای حضور در ساری به هر دری زدم تا اینکه تنها چاره تهیه هزینه سفر به ساری فروش ماشین شخصی‌ام بود متاسفانه این تیم در شهر خود هم غریبه است و هیچ کس ما را حمایت نمی‌کند و داوران هم با ما نامهربان هستند، چه در خانه وچه در بیرون خانه داوران در چند بازی سر تیم ما را بریدند، متاسفانه هیات فوتبال هم در این زمینه فریادرس ما نبود و دو بازیکن ما را نیز به نا حق محروم کرده‌اند.

وی تصریح کرد: دولتشاهی در پایان این فصل برای همیشه از فوتبال وورزش لرستان خواهد رفت ولی تنها هدف من عدم سقوط دارتاک خرم آباد از لیگ دسته دوم فوتبال ایران است که متاسفانه در لرستان آن چیزی که هیچگاه به گوش نمی‌رسد فریاد است و مسوولان گویا اصلا صدای ما وبیش از 30جوان لرستانی که بدون دریافت یک ریال به عشق شهر و استانشان توپ می‌زنند را نمی‌شنوند.

وی تصریح کرد: تنها راه ماندن دارتاک در لیگ دو اتحاد، همدلی و کمک مسوولان در دیدارهای آتی برای حفظ دارتاک ادر لیگ دسته دوم فوتبال ایران خواهد بود.

تنها به خاطر نجابت بازیکنان و علاقه به مردم خرم آباد بازیکنان و کادرفنی مشکلات مالی را تحمل می‌کنند. تیمداری در لرستان معنایی ندارد و استاندار لرستان با ورزش بیگانه است.

دولتشاهی اضافه کرد: تاکنون به خاطر علاقه به مردم و هواداران و بازیکنان خویشتن داری کرده اما این نجابت تا چه زمان باید ادامه داشته باشد و اگر اکنون این حمایت صورت نگیرد، شاید وضعیت تیم به شرایط بغرنجی تبدیل شود.

امیدوارم بار دیگر با همدلی و حمایت مسوولان بتوانیم این مشکلات مالی را پشت سر بگذاریم و گرنه این مشکلات ما را به حاشیه می‌برد و تیم‌های لرستانی در ادامه با مشکلات فراوانی روبه‌رو خواهند شد

دولتشاهی در پایان با بیان این مساله که به تنهای نمی‌تواند هزینه‌های تیمداری و حضور در بازی‌های آتی را تامین کند، اظهار داشت: در صورت عدم حمایت مسوولان ما نیز به سرنوشت داتیس دچار می‌شویم و علی‌رغم میل باطنی از ادامه بازی‌ها انصراف می‌دهیم و امیدوارم مسوولان ارشد استان از خواب زمستانی بیدار شوند و مشکلات تیم‌های فوتبال لرستان را در حد توان حل کنند.

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط