سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۲:۱۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۰۵ شهریور ۱۳۹۵در ۱۱:۰۲ ق.ظ تعداد بازدید: 368 بازدید کد خبر:60327 چاپ خبر

مبارزه با فساد و کندن پوست خرس

0

سید محمدصادق محمدی وفایی

سید محمدصادق محمدی وفایی-سرویس سیاسی: شخصی در حالی که کیسه ای در دست داشت به دیگری گفت: پوست خرس می خری؟ خریدار که به کیسه ی آن شخص چشم دوخته بود گفت آری .کجاست پوست خرس؟ او گفت می خواهم بروم خرسی را بکشم و پوستش را بیاورم. آن خریدار گفت از کجا مطمئنی خرسی […]

IMG14093871

سید محمدصادق محمدی وفایی-سرویس سیاسی: شخصی در حالی که کیسه ای در دست داشت به دیگری گفت: پوست خرس می خری؟

خریدار که به کیسه ی آن شخص چشم دوخته بود گفت آری .کجاست پوست خرس؟

او گفت می خواهم بروم خرسی را بکشم و پوستش را بیاورم.

آن خریدار گفت از کجا مطمئنی خرسی را بکشی و پوستش را بیاوری؟ ای بسا خرس تو را با پوستت بخورد.

در عصر ما نیز حکومتی به نام نظام جمهوری اسلامی ایران متولد شده است. گرگان روزگار از درون و بیرون به جان او افتاده اند. هر گرگی فقط به فکر شکم و داشتن آذوقه ای چند ساله نیست بلکه به همه ی خون و پول و نفت و ثروت این نظام تشنه است!

به همین دلیل روزی از فسادی سه هزار میلیاردی سخن گفتند و بدین علت خاوری کانادایی شد و …

عالی جنابی مصاحبه کرد و گفت «خانواده فلان رئیس ۱۷۰میلیارد وام گرفته است و…» و با این حال به خاطر خدمت به خلق از فلان مدیریت دست بردار نیست!!!

گفته شد عالی جنابی از جنس بانک رفاه، بیمه مرکزی و… به حقوقی چند ده میلیونی آراسته شد!!!

دکتر جهانگیری نیز گفت فساد در کشور سیستمی شده است و عده ای در حال چپاول منابع کشور هستند.
معاون اول رییس جمهور افزود: البته موارد تخلف و فساد متعدد است نظیر آنکه عده ای در سالهای گذشته برای واردات ارز از یک کشور خارجی، ۱۳۰ میلیون دلار از بانک مرکزی آن کشور دریافت کردند اما در بازگشت فقط ۱۰۰ میلیون دلار همراهشان بود و می گویند که مابقی گم شده است!

او به پرونده بابک زنجانی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: هنوز ابعاد پنهان این پرونده برای مردم مشخص نیست باید از جریان پرونده بابک زنجانی فیلم ساخته شود و کتاب نوشته شود که چگونه یک جوان ۳۵ ساله می تواند با استفاده از برخی ارتباطات با مقامات دولتی ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار پول این کشور را ببرد.»
روزی گفتند دکلی …گم شده است! و گفته شد…
چند صباحی گذشت گفته شد: پرونده ۹۵۰ مدیر متخلف روی میز رئیس جمهور، رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه قرار گرفته است.

پرونده ها روی میز بود و ظاهرا روی میز ماند تا این که معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور فرمودند: «حقوق های پرداختی ممکن است تا حدودی خلاف عرف باشد اما غیر متعارف نیست!» آری ظاهرا چون حقوق های نجومی خلاف قانون نبود! احدی از نجومی ها ، به قوه قضائیه معرفی نشد و…!

نه تنها کسی معرفی نشد بلکه جناب هاشمی وزیر بهداشت انتشار فیش‌های نجومی حقوق را خیانت اعلام کرد!

مردم که از این فسادها متعجب، مبهوت و منتظر عملکردی قاطعانه بودند فشار آوردند و این فشارها باعث شد، برخی از نجومی ها( که به تعبیر بعضی ها، از ذخایر انقلابند) محترمانه برکنار شوند!

اما این همه ی ماجرا نبود زیرا وزیر اقتصاد، از برکناری این نجومی ها آزرده خاطر شد از اینرو جناب آقای طیب‌نیا گفتند به خاطر برکناری این مدیران که بهترین مدیران ما بودند شب خوابم نبرد!

اما جناب رئیس!

مقصر شما و چشمان نازنینت نمی باشد مقصر اصلی خود مبارزه با فساد است که به آوردن پوست خرس شباهت پیدا کرده است به همین دلیل بر کناری این دسته از نجومی ها خوابتان را پرپر و خاطر شریفتان را آزرده می کند!

ای عالی جنابان!

باور کنید فساد و حقوق های نجومی ظالمانه و عین فساد است و توهم و سوء تفاهم نیست چون بررسی ارقام عجیب و غریب فیش‌های حقوقی بیمه مرکزی نشان می‌دهد که آنها انواع تسهیلات و وام‌های کلان قرض‌الحسنه و ضروری را دریافت کرده‌اند. مبالغ وام‌خودرو، وام مدیران، وام تعمیرات، وام ضروری و… در فیش‌های همه ماه‌های مدیران قابل رویت است. آیا وام ضروری ۴۰۰ میلیون تومانی و آن هم قرض‌الحسنه با بازپرداخت بلند مدت متعارف است؟!

گرامیان خدمتگذار!

سرمایه اصلی، مردم و اعتماد و امید آنان است.این حقوق های ظالمانه و فسادهای کلان باعث سکته کردن اعتماد و امید مردم می شود.آیا می دانید اکنون هم چون از مبارزه ی با فساد گفته می شود لبخند تمسخر آمیزی را نثارت می کنند؟

چون اعتماد مردم ضربه خورده است شخصی از دستبرد امریکا به دو هزار میلیارد ایران سخن می‌گفت و غصه می‌خورد، جوانی نیز جواب می‌داد، غصه نخور چرا که آن دو هزار میلیارد اگر در امریکا باشد از امنیت بیشتری بهره‌مند است تا در ایران باشد!

به هرحال یادتان باشد رهبر انقلاب فرمودند: نباید از حقوق‌های نجومی به آسانی عبور کرد.

یادتان باشدمقام معظم رهبری در نماز عید فطر فرمودند؛ «دریافت های نامشروع باید برگردانده شود. افرادی که بی قانونی و سوء استفاده کردند باید مجازات و بر کنار شوند. اینها لیاقت ندارند در این مراکز قرار گیرند. حقوق ها و برداشت های غیر منصفانه و ظالمانه از بیت المال، نامشروع، گناه و خیانت به آرمان های انقلاب است. این طور نباشد که سر و صدا کنیم و بعد قضایا را تمام کنیم. ما آسیب های ناشی از مستی اشرافی گری را نمی شناسیم و وقتی اشرافی گری، اسراف و تجمل در جامعه باشد این قضایا پیش می آید.»

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط