سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۴۸:۰۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۲ شهریور ۱۳۹۵در ۸:۳۷ ب.ظ تعداد بازدید: 926 بازدید کد خبر:60278 چاپ خبر

کامیابی‌ها و ناکامی‌های دولت در لرستان

0

عبدالرضا شهبازی

عبدالرضا شهبازی٭: یکم: لرستان، لرستان است با تمام ویژگی‌هایش و برای هر لرستانی غیرتمند کامیابی‌هایش لذت‌بخش و ناکامی‌هایش دردمند است. بیزارم از این که بعضی لفظ لرستان محروم را به کار می‌برند. به نظرم آن‌ها آدم‌های حقیری هستند که با حقارت خود لرستان را کوچک می‌کنند؛ اما بدانند که لرستان، عمیق‌تر و ژرف‌تر از آن […]

شهبارزی

عبدالرضا شهبازی٭: یکم: لرستان، لرستان است با تمام ویژگی‌هایش و برای هر لرستانی غیرتمند کامیابی‌هایش لذت‌بخش و ناکامی‌هایش دردمند است. بیزارم از این که بعضی لفظ لرستان محروم را به کار می‌برند. به نظرم آن‌ها آدم‌های حقیری هستند که با حقارت خود لرستان را کوچک می‌کنند؛ اما بدانند که لرستان، عمیق‌تر و ژرف‌تر از آن است که با این لفاظی‌ها کوچک شود؛ اما و نکته ظریف‌تر این‌که برای یک‌بار از خود پرسیده‌ایم به‌عنوان یک لرستانی برای لرستان چه کرده‌ایم. خواهش من این است یک روز فهرست کنید آن‌چه را می‌توانسته انجام بدهید و آنچه را انجام داده‌اید. بگذار رأی قطعی صادر نکنم؛ اما تقریباً همه ناکامی‌ها را به گردن دیگران خواهیم انداخت و خود پاک و منزه به قهرمانی بی‌بدیل تبدیل خواهیم شد و برای احترام به خود از جلوی خودمان بلند می‌شویم و برای خودمان نوشابه باز می‌کنیم.

دوم: در هفته دولت قرار داریم. شادباش می‌گویم ورود به چهارمین سال دولت تدبیر و امید را به همه دولتمردان و آرزوی روزهای خوبی برای آن‌ها دارم.

کارنامه دولت در ۳ سال گذشته در لرستان را اگر در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و عمرانی با نگاهی گذرا نگاه کنیم. دولت در بخش‌های خدماتی و عمرانی چون آب، گاز، برق، تلفن و شبکه‌های شهری و روستایی رشدی متوازن و همگون داشته است. در بخش راه‌سازی می‌توان کارنامه دولت را کارنامه قابل قبولی دانست. به‌طورکلی می‌توان در بخش عمرانی، دولت را با نگاهی مثبت ارزیابی کرد و به گمان من نقش مرد عمرانی استانداری، مهندس اصلانی را در این حوزه نمی‌توان نادیده گرفت. در بخش‌های اقتصادی با توجه به تلاش‌های استاندار لرستان و پی‌گیری‌های مستمر ایشان در خصوص سرمایه‌گذاری به علت ضعیف بودن گروه اقتصادی لرستان تا کنون حلاوت و شیرینی این سرمایه‌گذاری را مردم لرستان نچشیده‌اند و اگر استاندار لرستان در یک سال باقی‌مانده از دولت تدبیر و امید نتواند گروه اقتصادی‌اش را تقویت کند. قطعاً این حلاوت به کام مردم لرستان تلخ خواهد شد.

در دو حوزه فرهنگ و سیاست با عرض معذرت باید بگویم تیم سیاسی و فرهنگی استاندار لرستان ناهمگون و نامتوازن با دولت تدبیر و امید در لرستان عمل کرد که همین باعث ناکامی‌های دولت در لرستان شد. افت شاخص‌های فرهنگی. و بی‌انگیزگی نیروهای سیاسی در لرستان دستاورد این دو حوزه بوده است. به‌طوری که در انتخابات مجلس شورای اسلامی این ناهمگونی خود را نشان داد.

سوم: استاندار لرستان در یک سال باقی‌مانده می‌تواند با تغییر نگاه مدیریتی در استان و همراه کردن مدیرانی از جنس دولت تدبیر و امید راهی برای باز شدن قفل‌های زنگار بسته در حوزه‌های که اشاره کردم باز بگذارد.

چهارم: حوزه اطلاع‌رسانی استانداری لرستان باید با نگاهی تخصصی‌تر به موضوعات توجه کند. صرف گذاشتن چند عکس از یک جلسه نمی‌تواند کارگشا باشد و مردم مایلند بیشتر نکات و صحبت‌های که در جلسات بیان می‌شود اطلاع پیدا کنند. در فضای مجازی ما روزانه با حجم وسیعی از عکس جلسات روبرو هستیم که اصل موضوع فراموش می‌شود. جا دارد حوزه اطلاع‌رسانی استانداری، اتفاق‌های که در استان می‌افتد به شیوه گزارش‌های تحلیلی، گفتگو با کارشناسان، مردم را در جریان امور قرار دهند.

پنجم: به طور کلی زحمات جناب استاندار قابل تقدیر است، اما به تنهایی ایشان نمی‌تواند بار همه امور را به دوش بکشد. در کنار زحمات شبانه‌روزی استاندار، مردانی باید وجود داشته باشد که حداقل از خواب نیم روزی خود بگذرند. لرستان محروم نیست نیاز به کار مضاعف دارد و این میسر نمی‌شود مگر آن که مردم و دولتمردان در کنار هم برای توسعه بیشتر استان تلاش کنند.

٭ نویسنده، شاعر و پژوهشگر

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. باسلام…نخست اگر جنابعالی با لفظ محرومیت حساسیت داریداین مشکل شما می باشدوواقعیتها را نمی توان در لفاظی وبازی باکلمات پنهان نمود.محرومیت بر پیکره لرستان عزیزمان سایه انداخته و هزاران دلیل وبرهان براین محرومیت می توان شاهدگرفت وبه قول اقای کاظم علی پور نفس های لرستانمان به شماره افتاده است.دوم آخر مانفهمیدیم که شما منتقد استاندارهستید ویا نه! چون که درمطلبی قبلابامضمون اقای استاندارچگونه ازشمایادکنیم به صراحت اقای بازوندرا در طول دوران مدیریتش شکست خورده وناکارامدتوصیف کردید وحال دراین مطلب از زحمات وخدمات وتلاش ها وکوشش های ایشان تشکرد کرده! این همه پارادوکس وتناقض درگفتارتان زیبنده یک منتقد و فعال سیاسی نیست که این چنین در اتخاذ موضع سردرگم می باشد.

    [پاسخ]

  2. شاید وعده گندم ملک ری منتقد را موافق کرده است

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط