سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۲۱:۰۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۳۱ مرداد ۱۳۹۵در ۴:۴۷ ق.ظ تعداد بازدید: 448 بازدید کد خبر:60161 چاپ خبر

کمیل قاسمی اولین نقره‌ای ایران در المپیک ریو

0

سومین مدال تاریخ سنگین وزن بر گردن کشتی‌گیر جویباری

آزادکار سنگین وزن ایران با قبول شکست برابر طاها آکگول از ترکیه از رسیدن به طلای المپیک بازماند. کمیل قاسمی پس از چهار پیروزی در مراحل ماقبل فینال، در دیدار پایانی وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ریو برابر طاها آکگول قهرمان دو سال اخیر جهان از ترکیه با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد […]

۲۷۵۱۰۶_۹۷۶
آزادکار سنگین وزن ایران با قبول شکست برابر طاها آکگول از ترکیه از رسیدن به طلای المپیک بازماند.

کمیل قاسمی پس از چهار پیروزی در مراحل ماقبل فینال، در دیدار پایانی وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ریو برابر طاها آکگول قهرمان دو سال اخیر جهان از ترکیه با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و به نشان نقره بسنده کرد.

این سومین مدال سنگین وزن کشتی ایران در تاریخ المپیک است. اولین مدال که به رنگ نقره بود را علیرضا رضایی در ۲۰۰۴ آتن گرفت و کمیل قاسمی در ۲۰۱۲ لندن برنز گرفت و این دومین مدال المپیکی این کشتی‌گیر جویباری بود.

نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در مرحله نیمه نهایی المپیک ۲۰۱۶ به مصاف ترول دلاگنف از آمریکا رفت و در ۳۳ ثانیه به برتری ۱۰ بر صفر رسید.

قاسمی پیش از این در دور نخست کوری یارویس از کانادا را ۵ بر ۲ برد، سپس در مرحله یک چهارم نهایی مقابل کمال عبدالمطلب از مصر ۷ بر صفر به برتری دست یافت. قاسمی در ادامه و در مرحله یک چهارم نهایی در یک کشتی حساس مقابل گنو پتریاشویلی دارنده مدال برنز جهان با نتیجه ۴-۴ به برتری دست یافت.

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط