سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۳:۴۲:۲۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۵در ۷:۱۴ ب.ظ تعداد بازدید: 948 بازدید کد خبر:59848 چاپ خبر

پیگیر احداث سد «معشوره» هستیم

0

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیر احداث سد معشوره هستیم. الهیار ملکشاهی در گفتگو با مهر، از استمرار پیگیری ها برای ادامه ساخت سد معشوره خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر راجع به احداث سد معشوره هیچ شکی وجود ندارد و عملیات ساخت این سد حتما اجرا خواهد […]

تصاویر-دیدار-رئیس-شورای-عالی-سردفترداران-فرانسه-با-الهیار-ملکشاهی-۹

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیر احداث سد معشوره هستیم.

الهیار ملکشاهی در گفتگو با مهر، از استمرار پیگیری ها برای ادامه ساخت سد معشوره خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر راجع به احداث سد معشوره هیچ شکی وجود ندارد و عملیات ساخت این سد حتما اجرا خواهد شد.

وی بیان داشت: در خصوص نحوه انتقال آب سد معشوره به دنبال این هستیم که منافع سد معشوره به شهرستان های کوهدشت، پلدختر و چگنی برسد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نمی خواهیم ظرفیت این سد از دست استان برود، گفت: اگر آب سد معشوره اضافه بر مصرف پایین دست باشد به شهرستان کوهدشت نیز منتقل خواهد شد.

بنابراین گزارش سد تنگ معشوره در استان لرستان در موقعیت حدود ۵۰۰ متر پایین‌تر از محل تلاقی دوشاخه تشکیل‌دهنده رود کشکان یعنی کاکارضا و چم ذکریا بر روی این رود ساخته می‌شود. ساختگاه سد در فاصله ۹۰ کیلومتری غرب شهر خرم‌آباد در کوهدشت واقع‌شده است.

سد و نیروگاه معشوره استان لرستان مصوب سفر نخست هیئت دولت است و قبل از آن نیز بارها در دولت‌های مختلف به‌عنوان یکی از مطالبات جدی مردم مطرح و وعده اجرا گرفته است، وعده‌هایی که سال‌هاست بین‌النهرین لرستان را در میان دو رود کشکان و سیمره تشنه نگه‌داشته است.

این سد قرار بود که به‌صورت بتنی دو قوسی بر روی رودخانه کشکان در ۴۰ کیلومتری جنوب شهر نورآباد و در ۴۵ کیلومتری شمال شهر کوهدشت احداث شود و آب موردنیاز ۳۶ هزار هکتار از اراضی منطقه که هرساله شاهد خسارات خشک‌سالی هستند را تأمین کند، وعده‌ای که تاکنون محقق نشده است.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خسته نباشید واقعا!!!! موضع گیری قوی تری لازم نبود اصای نماینده!!!! اگر اضافه بر نیاز پایین دست باشد ان موقع به کوهدشت انتقال میدهید!!!!

  [پاسخ]

  مترجم در :

  معنی این جمله اینست که آب سد معشوره بین این ۳ شهرستان تقسیم خواهد شد و اگر اضافه ای باشد به شهرستان کوهدشت تخصیص می یابد

  [پاسخ]

 2. سدمعشوره باید بر روی سیمره ساخته شود که بدون استفاده از استان خارج میشود نه کشکان که آب مورد نیاز کشاورزان معمولان و پلدختر را تامین میکند.کشکان پارسال خشک شد.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  سد سیمره بر روی رودخانه سیمره در مرز کوهدشت و ایلام در منطقه رودبار کوهدشت ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته و تمام امتیاز و بهره برداری آن برای استان ایلام است و لرستان بی بهره است.

  [پاسخ]

 3. جناب آقای ملکشاهی پیگیر مطالبات گندم کاران که نیستی ؟؟؟

  [پاسخ]

 4. کشکان عزیز چرا شما پیگیر مطالبات گندم کاران نیستید ؟

  [پاسخ]

 5. معنی این جمله یعنی چی: “اگر آب سد معشوره اضافه بر مصرف پایین دست باشد به شهرستان کوهدشت نیز منتقل خواهد شد.” یعنی قرار نیست به کوهدشت منتقل بشه؟؟؟

  [پاسخ]

 6. پیام خاله قضی به ااحمدی نژاد در مورد هدفمندی یارانه ها
  شما جیب ما را نزن یارانه یارانه پیشکش
  شما نان ما را نبر معشوره پیشکش

  [پاسخ]

 7. نیاز پایین دست سیری ناپذیره اقای نماینده، مردم رو سرکار نذارید بگید نمیتونیم و دربرابر نماسندگان خوزستان و پلدختر کم اوردیم و مردم رو راحت کنید، تمام

  [پاسخ]

 8. باسلام .خیلی جالب است بعد از صحبت های آقای کاظمی نماینده پلدختر جناب ملکشاهی چه جالب موضعشون رو عوض کردن برادر عزیزم ملکشاهی جان راست وحسینی بیا و بگو نمی تونم چرا اینقدر مردم رو سر کار میذارید .گناه دارن این مردم ساده نکنید این کاراهارو با هاشون.ممنون

  [پاسخ]

 9. آقای ناشناس خودتم متوجه میشی چی گفتی؟!

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  کجاشو متوجه نشدی فرهنگی جان؟

  [پاسخ]

 10. درود بر نماینده شجاع

  [پاسخ]

  شهروند در :

  واقعا…گفته اگه نیازپایین دست یعنی خوزستان-پلدختروچگنی برطرف بشه واضافه بیاد واسه کوهدشت میاریمش!!!!!!!!!!!نکنه …پیگیرهستی که رومشکان بشه جزحوزه انتخابیه پلدختر؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

  [پاسخ]

  آینده نگر در :

  ای کاش زودتر

  [پاسخ]

 11. معشوره اولویت جناب نماینده نیست

  نمایندگان استان ما یاد گرفته اند فقط با شعار مردم را فریب دهند
  جناب نماینده
  این حتما کی به سرانجام می رسد!
  به جای پرداختن به حاشیه مطالبه ی بحق مردم، سد معشوره را دریابید

  [پاسخ]

 12. درود بر ملکشاهی و درود بر حاجی اسماعیل دوستی بزرگ سیاسیون لک . و بزرگمردی که بزرگان مملکت لک و لرستان را با نام دوستی می شناسن . حاجی مه گوجرتم مه نوکرتم و خدا

  [پاسخ]

  امرایی در :

  دوستی چه دسته گلی به اب داده نکنه شما رو برده سرکار اون هم سرایداری… بدبخت بینوا سی وهفت سال میگذره کوهدشت هنوز هم یه کارخانه نداره ……

  [پاسخ]

  کسری در :

  ایا دوستی و ملشکاهی کاری کرده اند که از تعداد کارگران فصلی و دایمی ما در تهران کاسته شود…ایا این همه سال که به قول میثم بزرگان لک و لر داشته ایم یک طرح صنعتی در کوهدشت اجرا کرده اند…. به خدا قسم نبودنشان به

  [پاسخ]

 13. دم نماینده کوهدشت گرم چهار سال با نام معشوره پشت سر گذاشت خدا بزرگه این چهارسال هم میگذره هر روز با بهانه ای .

  [پاسخ]

 14. خدا نکند هیچ انسانی نوکر انسان دیگری شود

  [پاسخ]

 15. آقای کاکاوند چته برادر؟؟آرامش خودتو حفظ کن این آقایان برای شما عزیز و محترم!
  آقای نماینده دروغ که نمیگی؟؟ واقعا پیگیری یا شعار تبلیغاتی دور بعد شماست؟

  [پاسخ]

 16. گره کار به دست خود مردم کوهدشت باز خواهدشد وگرنه هیچ نماینده ای برای بی آبی کوهدشت کاری نخواهدکرد و مردم هم نباید سادگی کرده و دست روی دست بزارن و موقعی به خودشون بیان که مانند سیمره دیگه نشه کاری کرد.
  آب معشوره = آینده کوهدشت

  [پاسخ]

 17. به خاطر اشنا نبودن اقای کاییدی نماینده پلدختر و هماهنگی با نمایندگان خوزستان فعلا ارتفاع و حجم مخزن کاهش یافته .. قرار بود ۳۶ هزار هکتار کشاورزی دیم به ابی تبدیل شود که متاسفانه با کاهش ارتفاع و حجم مخزن فقط ۱۲ هزار هکتار ابی می شود… کاش نمایندگان پلدختر متوجه میشدند که چه جنایتی مرتکب شدند.. احداث سد با ظرفیت قبلی باعث میشد که هر سال کل حجم سیلابها که خود مردم پلدختر هر ساله شاهد تخریب سیلاب هستند ……سبب می شد که در زمستان مردم پلدختر سیلاب نبینند و در تابستان نیز از اب دخیره شده برای باغات استفاده می کردند ولی متاسفانه هیاهوی نمایندگان خوزستان و همکاری غیر مسئولانه و بهتر غیر معقولانه این نماینده اب به اسیاب ریز…باعث شد که هم توقف و هم ضربه ای به اخداث سد بزند که میشه از ان به جنابت در حق مردم پلدختر و کوهدشت از ان نام برد

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط