سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۵:۰۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۵در ۷:۰۰ ب.ظ تعداد بازدید: 2,849 بازدید کد خبر:59842 چاپ خبر

آغاز هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهرماه/ داوطلبان شرکت در سرشماری به عنوان مأمور آمار در سامانه اینترنتی ثبت نام کنند

0

در سمینار سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ در لرستان مطرح شد

هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهرماه در سراسر کشور آغاز می‌شود و افرادی که داوطلب شرکت در این سرشماری به عنوان مامور آمار هستند، باید در سامانه اینترنتی ثبت نام کنند. دومین سمینار آموزشی تبلیغات سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ عصر امروز سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان […]

۱۲۱

هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهرماه در سراسر کشور آغاز می‌شود و افرادی که داوطلب شرکت در این سرشماری به عنوان مامور آمار هستند، باید در سامانه اینترنتی ثبت نام کنند.

دومین سمینار آموزشی تبلیغات سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ عصر امروز سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان برگزار شد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان در این سمینار عنوان کرد: هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس مسکن، مهر و آبان سال جاری در سراسر کشور انجام می‌شود که در آن اطلاعات مختلفی از خانواده‌ها گردآوری شده تا برای برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلف در اختیار قرار بگیرد.

سیدحسین نورالدینی گفت: این سرشماری در دو مرحله انجام می‌شود، مرحله اول از سوم تا بیست و چهارم مهر ماه است که در این مرحله برای اولین بار سرشماری به صورت اینترنتی بوده و خانواده‌هایی که مایل باشند می‌توانند از طریق سامانه sarshomari95.ir در سرشماری شرکت کنند.

وی افزود: مرحله دوم و اصلی سرشماری که به صورت عملیاتی میدانی صورت می‌گیرد از ۲۵ مهرماه تا ۲۵ آبان خواهد بود و در این مرحله اطلاعات خانوارها توسط فرد آمارگیر جمع‌آوری شده و به صورت اینترنتی و با تبلت در سامانه ثبت می‌شود،اما کسانی که پیش از این در سامانه اینترنتی اطلاعات خود را وارد کرده باشند فقط کد رهگیری را به فرد آمارگیر ارائه می‌دهند.

این مسوؤل خاطرنشان کرد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته انتظار می‌رود ۳۰ تا ۴۰ درصد مردم اطلاعات خود را به روش اینترنتی در سامانه ثبت کنند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان عنوان کرد: سامانه اینترنتی s95.sci.org.ir از بیست و سوم مرداد کار ثبت‌نام از از افرادی را که برای شرکت در این سرشماری آمادگی داشته باشند می‌کنند و پس از بررسی و گزینش پایانی حدود ۵۰۰ نفر مامور آمارگیر در استان لرستان برای انجام سرشماری نفوس مسکن انتخاب شده و حق‌الزحمه آنها پرداخت می‌شود.

نورالدینی یادآور شد: هرچقدر که خانواده‌ها به صورت اینترنتی اطلاعات خود را در مرحله اول وارد کنند کار سرشماری راحت‌تر می‌شود و دقت کار هم بالاتر خواهد رفت، بنابراین امیدوار هستیم با تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه خانوارها بیشتر از این موضوع استقبال کنند.

وی اظهار داشت: خانواده‌ها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی یک کد رهگیری دریافت می‌کنند که می‌توانند با ارسال این کد به سامانه ۳۰۰۰۰۰ در قرعه‌کشی نیز شرکت کرده و شانس دریافت جایزه را داشته باشند.
در ادامه این جلسه مسوؤل روابط عمومی و تبلیغات سرشماری لرستان نیز عنوان داشت: مهم‌ترین وظیفه ما آگاه‌سازی مردم نسبت به طرح سرشماری است تا مردم در این طرح شرکت کرده و اطلاعات واقعی خود را به ماموران سرشماری ارائه دهند و یا آن‌ها را در سامانه اینترنتی ثبت کنند.

علی کاکولوند مسوؤل روابط عمومی و تبلیغات سرشماری لرستان نیز گفت: با انجام سرشماری دقیق، برنامه‌ریزی مناسبی در سطوح مختلف و در زمینه‌های مختلف در کشور انجام شود.

وی افزود: اگر خانواده‌ها به صورت اینترنتی در سرشماری شرکت کنند، هزینه‌ها کاهش یافته و سرعت و دقت انجام سرشماری نیز بیشتر می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: طرح سرشماری نفوس مسکن از مهم‌ترین طرح‌هایی است که در کشور انجام می‌شود، لذا فرماندارها باید برای آگاه‌سازی مردم در این زمینه، قبل از آغاز طرح نشست‌های خبری برگزار کنند.

مسوؤل روابط عمومی و تبلیغات سرشماری لرستان در پایان یادآور شد: زنگ سرشماری نفوس مسکن سوم مهرماه همزمان با زنگ مدارس در سراسر کشور به صدا در می‌آید.

 

مرجع: فارس

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط