سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۶:۰۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۵در ۷:۱۹ ب.ظ تعداد بازدید: 1,010 بازدید کد خبر:59815 چاپ خبر

تجلیل از خبرنگاران و نشست خبری فرماندار رومشکان/ از مشکلات شهری و صنایع تا حواشی انتخابات ۷ اسفند

0

مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال و نشست خبری فرماندار شهرستان رومشکان برگزار شد. فرماندار رومشکان در ابتدای این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامی‌داشت یاد شهدای خبرنگار شهیدان حیدریان و صارمی گفت: امیدواریم در سال های آینده چنانچه توفیق ادامه خدمت بود، بتوانیم لوح تقدیر از منتقدین منصف را به آن ها اعطا نمائیم. […]

DSC_2936-1024x683

مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال و نشست خبری فرماندار شهرستان رومشکان برگزار شد.

فرماندار رومشکان در ابتدای این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامی‌داشت یاد شهدای خبرنگار شهیدان حیدریان و صارمی گفت: امیدواریم در سال های آینده چنانچه توفیق ادامه خدمت بود، بتوانیم لوح تقدیر از منتقدین منصف را به آن ها اعطا نمائیم. مردم پشت پرده زحمات خبرنگاران را نمی بینند و این مسأله باید دیده شده و به مردم منعکس شود.

وی گفت: باید جایگاه رفیع خبرنگاران مشخص شده و تعریف شود و اینگونه نباشد که هر شخصی با یک گوشی موبایل خود را خبرنگار قلمداد کند. همچنین نه تنها در روز خبرنگار بلکه در طول سال باید حرمت خبرنگاران مانند دیگر اقشار اجتماع حفظ گردد. خبرنگاران باید از مسئولین جواب بخواهند و پیگیر مشکلات فراوان مردم باشند.

محمد محمدی نژاد ادامه داد: خیلی از مدیران ما نمی دانند کار آن ها با کار خبرنگاران گره خورده است و لازم و ملزوم یکدیگرند. خبرنگاران ما باید از ما بپرسند چرا در طرح پایلوت اقتصادی استان شهرستان ما سهمی ندارد.

وی افزود: متأسفانه نخبگان سیاسی و دانشگاهیان ما همین که به کلان شهرها و پایتخت می روند شهر و دیار خود را فراموش می کنند.

وی ضمن قدردانی از حضور و سخنان خانم شهره لرستانی و حافظه مطبوعات کشور سید فرید قاسمی در برنامه خندوانه گفت: ما باید در حوزه فرهنگ بیشتر کار کنیم. تا بحث انتخابات می شود شروع می کنیم روی سر و کول هم پریدن. کسانی می آیند طرح و نظریه می دهند اما زود میدان را خالی می کنند. بحث فرهنگ سازی را باید از مهدکودک ها شروع کرد. کاری که در غرب صورت می گیرد.

محمدی نژاد اظهار داشت: در بحث امنیت متأسفانه رسانه ها وضعیت شهرستان های کوهدشت و رومشکان را بد جلوه داده اند.

وی با گریز به بحث انتخابات ۷ اسفند ۹۴ در منطقه گفت: کسانی که تا قبل از انتخابات احساس می شد آمده اند شهر و دیارشان را آباد کنند خیلی زود همه چیز را رها کردند و رفتند. نقد کردن با نق زدن فرق می کند. سه ماه قبل از انتخابات استعفا دادم اما موافقت نشد. وعده ی اواسط فروردین را دادند که با استعفایم موافقت می کنند اما باز نشد.

محمدی نژاد پس از بیان مقدمات فوق پاسخگوی پرسش های خبرنگاران رسانه های رومشکان و خبرنگار پایگاه خبری کشکان بود.

IMG_4187

وی در خصوص ایجاد و توسعه ادارات به موازات تبدیل وضعیت رومشکان از بخش به شهرستان گفت: از ۹۲/۱۱/۱۹ شهرستان رومشکان تأسیس شد. تنها حدود سه ماه دنبال افتتاحیه فرمانداری رومشکان بودیم و زیرساخت های لازم را راه اندازی کردیم. در ابتدا خودمان در فرمانداری جوابگوی همه ی ادارات کل استان بودیم. دومین ارگان شهرستان کمیته امداد بود و بنیاد شهید نیز به صورت نمایندگی فعالیت خود را آغاز کرد. مفتخریم بگوئیم در حال حاضر با وجود همه ی کاستی ها ۲۰ اداره یا نمایندگی مستقل داریم. در خصوص اداره ی ثبت اسناد مکاتبات لازم صورت گرفته و در حال چیدن مقدمات آن هستیم. در بحث دادگستری انتقادات وارد است. حجم پرونده ها زیاد است و حدود ۳۰۰ پرونده در روز به دادگاه می رود. پیگیری هایی شده و می شود و البته قول دادسرا را هم به ما داده اند. اداره ی صنعت و معدن، تعاون کار و رفاه اجتماعی و اداره ی مالیات را هم پیگیری کرده ایم.

DSC_2951-1024x683

فرماندار رومشکان در ارتباط با وضعیت فعلی پروژه ی ذوب آهن آذرپاد رومشکان بیان داشت: ۲۰ هکتار زمین از محل اختیارات استان به این پروژه تخصیص داده شده است. شورای عالی منابع طبیعی نیز باید با واگذاری ۵۰ هکتار دیگر موافقت کند. در ۲۰ هکتار فوق کار تسطیح انجام شده و پیمانکار نیز بنا به دلایلی تغییر کرده است. با شرکت هلدینگ عمران گستر سبلان ۲۰ میلیارد تومان قرارداد بسته شده که هم اکنون این شرکت در پروژه فعال است. وی گفت: با پیمانکار صحبت شده از کارگران بومی استفاده کند. همچنین تمام زیرساخت های لازم برای کار این سرمایه گذار فراهم شده است. همین جا هم اعلام می کنیم برای هر کسی که بخواهد در رومشکان سرمایه گذاری کند همه ی مقدمات و زیرساخت ها را در کمترین زمان ممکن فراهم می کنیم.

DSC_2971-1024x683

محمدی نژاد در ارتباط با مصوبه تخصیص ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب سد سیمره به رومشکان اظهار داشت: تخصیص ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب سد سیمره به شهرستان رومشکان و بخش های کوهنانی و طرهان مصوبه دولت احمدی نژاد است. در حال حاضر می گویند این مصوبه کارشناسی شده نیست و اختلاف سطح داریم. فاصله رومشکان با سد سیمره ۲۵ کیلومتر است. کل حجم آبگیری سد ۶۰۰ میلیون متر مکعب در طول دو سال اخیر بوده است. متأسفانه لابی و فشار سیاسی از داخل استان، استان خوزستان و وزارت نیرو مانع اجرای این مصوبه شده که البته ما اجازه نمی دهیم به سرانجام نرسد. این آب می تواند کمک شایانی به رفع بکاری و بهبود کشاورزی ما بکند.

به هر حال این مصوبه نیز مانند سد معشوره در حال حاضر باید در شورای عالی آب مطرح شده و در خصوص آن تصمیم گیری شود!

خوشبختانه از زمانی که مهندس بازوند استاندار لرستان پای کار آمده تمام پروژه های استان فعال هستند.

IMG_4212

فرماندار رومشکان در پاسخ به سئوالی در خصوص جمعیت رومشکان و اهمیت آن در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری گریزی به حواشی انتخابات ۷ اسفند ۹۴ در این شهرستان زد و برخی حقایق و زوایای پنهان این انتخابات را تشریح کرد.

وی در این ارتباط گفت: جمعیت رومشکان طبق اعلام چند روز پیش ثبت احوال ۴۷۰۵۱ نفر است.

وی پس از اعلام این آمار به یک باره لب به گلایه باز کرد و از حواشی و بداخلاقی های برخی سیاسیون و طرفدارانشان که پس از انتخابات ۷ اسفند ۹۴ علیه نمایندگان دولت در رومشکان به راه انداختند به شدت ابراز ناراحتی کرد.

وی بیان داشت: روز انتخابات ۷ اسفند ۹۴ بر اساس آمار جمعیت مرکز آمار ایران که جمعیت ساکن را شامل می شود به ما تعرفه داده شد. طبق این آمار، واجدین شرایط بالای ۳۵۰۰۰ نفر بود.

محمدی نژاد افزود: مجموعاً ۲۶۰۰۰ رأی به کاندیداهای خبرگان و ۲۹۰۰۰ رأی به کاندیداهای مجلس داده شد. ما در تمام حوزه ها ساعت ۸/۳۰ صبح به موقع رأی گیری را شروع کردیم حتی در رماوند که دورترین نقطه ما بود. ما تا ساع ۱۵ عصر سر حوزه ها بودیم. بعد از ناهار در ساعت ۱۴/۳۰ از صندوق ها با ما تماس گرفته و گزارش می دادند. در برخی روستاها رأی گیری ساعت ۱۲ و یک بعد از ظهر تمام شد چون تمام رأی دهندگان آراء خود را به صندوق انداخته بودند.

DSC_2940-1024x683

فرماندار رومشکان گفت: ساعت ۴ بعد از ظهر از برخی صندوق ها برای تعرفه به ما فشار آوردند و ما ساعت چهار و ربع بعد از ظهر به صورت قطره چکانی مجموعاً ۹۰۰ و خورده ای تعرفه را بین صندوق ها توزیع کردیم. نماینده ی مستقیم شورای نگهبان کشور ناظر این موارد بوده است همچنین بازرسان ویژه بر کارها نظارت و اشراف کامل داشته اند.

وی پایان رأی گیری در شهر چغابل را تا بعد از ساعت ۱۸ عصر عنوان کرد و افزود: در سه حوزه رأی گیری درگیری داشتیم و با مراجعه به این حوزه ها مشکلات برطرف شد.

وی با انتقاد از پخش کلیپ شمارش آراء روی فرش در محیطی شبیه منزل مسکونی گفت: در روستاها آراء باید در کجا شمارش شوند؟! این کلیپ شمارش آراء در یکی از مساجد روستایی ما را نشان می دهد و منزل مسکونی نبوده است البته اگر مسجد در آن روستا نبود طبیعتاً شمارش آراء ممکن بود در حضور عوامل صندوق و بازرسین در یکی از منازل صورت گیرد.

وی در پایان این بخش بیان داشت: هدف از این حاشیه سازی ها و سناریو پردازی ها فقط ابطال انتخابات بود. ابطالی که ممکن بود به قتل و کشتار منجر شود که با تدبیر نیروهای امنیتی و نظامی خوشبختانه کنترل شد. به عنوان مثال در سراب هاشم بگ صندوق شکسته شد و آرا باطل شد اما آقایان از آن فیلم گرفتند و حرف درآوردند!

محمد محمدی نژاد در خصوص وضعیت تاکسیرانی رومشکان گفت: سازمان پایانه های استان جلوی کار را گرفته است. درخواست ۲۰ تاکسی دادیم که با ۱۵ مورد آن موافقت شده است.

در بحث اینترنت، مشکل اینترنت پرسرعت موبایل از طریق مخابرات شهرستان در حال پیگیری است و ان شاء اله به زودی به نتیجه خواهد رسید.

در خصوص مطالبات کشاورزان عزیز نیز، شکر خدا سال پربرکتی را داشتیم. جو باید در بورس به فروش برسد و مطالبات پس از آن به کشاورزان داده شود اما پول گندم با پیگیری های استاندار محترم به زودی پرداخت می شود.

فرماندار رومشکان در بخش بهداشت این شهرستان توضیح داد: سال گذشته امکاناتی دریافت کردیم از پزشک گرفته تا اعتبارات، پرستار و درمانگاه. در خصوص بیمارستان نیز زمین آن توسط مردم شریف رومشکان اهدا شده است. ۱۰ درمانگاه توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در استان از جمله رومشکان ایجاد می شود. درخواست شده از ۱۲۰۰ تخت بیمارستانی که قول آن در سفر وزیر بهداشت به استان داده شد سهمی هم برای ما در رومشکان در نظر گرفته شود. همچنین در حال حاضر داروخانه دوم در رومشکان راه اندازی شده است.

در بخش برق و گاز، مشکل برق و گاز در تمام روستاها حل شده و ما اولین شهرستان سبز رومشکان هستیم که هیچ روستای بدون گازی نداریم.

همچنین مشکل آب آشامیدنی اکثر روستاهایمان با حفر چند حلقه چاه آهکی در حال برطرف شدن است.

در پایان این مراسم فرماندار رومشکان از خبرنگاران فعال شهرستان رومشکان و به دلیل پوشش خوب اخبار حوزه ی رومشکان به طور ویژه از مدیرمسئول پایگاه خبری کشکان تقدیر نمود.

DSC_3065-1024x683

 

گزارش: مهدی دوست محمدی

عکس ها: مهدی دوست محمدی – علی اصغر سوری و حسن امرایی

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. آقا امنیت کوهدشت به شما هیچ ربطی نداره پس خواهشا در رابطه با حوزه خودتان صحبت کنید

  [پاسخ]

 2. با تشکر از فرماندار محترم رومشگان و مدیر کشکان
  چند سوال از خدمت جناب فرماندار دارم. امیدوارم که خاطر شما را آزرده نکند و در جهت تنویر افکار عمومی پاسخ درخوری داده شود. حقیقت این است که هنوز سوالات بسیاری در مورد انتخابات رومشگان در بین مردم وجود دارد.
  اولاً حضرتعالی در ۲۱ دی ماه ۹۴ (یعنی حدود ۲ ماه قبل از انتخابات) در نشست خبری با اصحاب رسانه فرمایش کردید که جمعیت رومشگان ۴۱ هزار نفر است (جهت اثبات ادعا کافی است در رسانه های محلی جست وجویی داشته باشید) حالا چطور ۲ ماه بعد از انتخابات، ۴۷ اعلام می شود؟ ایراد از کجاست؟
  دوماً نظر شما در مورد این همه فیلم و عکس و صورت جلسه منتشره در رومشگان چیست؟ به غیر از فیلم و عکس، در گزارش رئیس هیئت بازرسی انتخابات رومشگان و ۲۱ تن دیگر از بازرسان انتخابات رومشگان بسیاری از این موارد تخلف گزارش شده اند. شما چه نظری دارید؟
  امیدوارم که دوست محمدی به خاطر تقدیری که از ایشان کرده اید، این پیام را سانسور نکند. و از شما انتظار تنویر افکار عمومی را داریم.
  بر همه ی خدمتگزاران صدیق نظام اسلامی آرزوی توفیق و سربلندی دارم…

  [پاسخ]

  محمد در :

  سلام
  بله درست می فرمایید اون بر اساس امار سرشماری وزارت بهداشت بوده بالای ۴۱ هزار نفر که خانه های بهداشت انجام میدهند
  این آمار ثبت احوال استانه البته در انتخاباتها جمعیت موجود را که مرکز آمار اعلام میکنه ملاک است
  در خصوص گزارش بازرسان هم صحبت زیاده متن همه بازسان از شبکههای اجتماعی پخش و ماهم کپی همه را داریم همه یک متن و چند ایراد برنامه ریزی شده را قید کرده بودند که جواب مستدل همه آنها به مراجع مربوطه داده شده.
  فیلم ها یک مورد مربوط به رومشکان بود که برگه خبرگان را خود رای دهندگان میدادند و اون فرد ویلچری مینوشت.

  [پاسخ]

  کاظمی در :

  ای کاش بیشتر توضیح میدادید تا موضوع بیشتر روشن بشود جناب محمدی نژاد.
  مردم خیلی حساس هستند و با دقت گفته و عملکرد مسئولین را زیر نظر دارند. در طول چند روز اخیر و پس از این مصاحبه شما در تلگرام نیز سوالات بسیاری از شما ذکر شده است. ای کاش این خبرنگاران نماینده واقعی مردم و زبان گویایی آنان بودند تا زوایای پنهان را بیشتر باز کنند.

  [پاسخ]

  رفیق در :

  زنده باد
  عالی بود! جمعیت رومشگان در طول چند ماه ۶، ۷ هزار بالا و پایین اعلام می شود. واقعا ایراد این کار باید مشخص شود تا اعتماد مردم برای انتخابات های بعدی جلب شود. اساساً چرا باید بین امار مرکز بهداشت و ثبت احوال تفاوت وجود داشته باشه؟
  در ضمن به عنوان شخصی که حداقل سوادی دارد فکر می کنم امار مرکز بهداشت صحیح تر است چرا که از تمام افراد ساکن در رومشگان که پرونده خود و خانودگیشان موجود است به دست امده، اما ثبت احوال آمار تمام رومشگانی ها را می دهد که شاید حتی ساکن تهران یا دیگر شهرها باشند. برای هر انتخاباتی هم باید افراد حاضر و مقیم معیار و ملاک باشند نه افراد تابع.
  با سپاس

  [پاسخ]

 3. برادر اگه ۲۵ هزار واجد شرایط رای دادن بودن چطور ۲۹ هزار رای دادن در حالی که مشارکت در انتخابات ۷۰%بوده یعنی ۹۰۰۰رای اضافه به صندوق ریخته شده خاهشا یکم بیشتر توضیح بدین متوجه بشیم چه خبر بوده

  [پاسخ]

  محمد در :

  ۲۵۰۰۰ را جناب دوست محمدی نوشتن واجدین شرایط اعلام شده بما از وزارت کشور که متمرکز برای همه شهرستانها اخذ شد بیش از ۳۵۰۰۰ نفر بوده است که ۵۰۰۰ تعرفه توزیع نشد در مجلس.

  [پاسخ]

 4. آقای محمدنژاد,سلام عیکیم
  لطفا یک فکری هم برای آسفالت جاده بخش سوری در قسمت تنگ جنگ گیر بکنید که با احداث این جاده فاصله بخش سوری به شهرستان کوهدشت حدود ۲۰ کیلومتر کمتر می شود که هم هزینه سوخت وسایل نقلیه را کاهش می دهد و هم دسترسی مردم را به کوهدشت آسان می کند.

  [پاسخ]

 5. کدوم انتخابات

  [پاسخ]

 6. جناب آقای محمدی ن‍ژاد فرماندار محترم ، شما طوری سخن گفته اید که انگار فاصله ی کوهدشت و رومشگان فرسنگها می باشد . براد ر عزیز مردم کوهدشت و رومشگان با هم روابط نزدیک دارند . ما حرف مردم را قبول کنیم ، که ناظر انتخابات ناسالم در ان حوزه بودند یا حرف شما ؟

  [پاسخ]

  محمد در :

  ناظر انتخابات را قانون مشخص میکند مردم رای میدهند از شورای محترم نگهبان کشور باتوجه به حساسیت این شهرستانها ناظر مستقیم حضور داشت.

  [پاسخ]

  عاقل در :

  تاالان می گفتیدآقای محمدی فرمانداراسبق کوهدشت دزد و غارتگروووووالان دیگه نوبت آقای محمدی نژاد فرماندار رومشکانه، ای بابا خجالتی هم چیزخوبیه همه ی عالم بنظرشماغارتگرندفقط شما سالم، اگه انتخابات به نفع شما بود بازاین حرفهارومیزدید؟

  [پاسخ]

 7. این محمد کیه که کاسه داغ تر از آش شده همه میدونیم که انتخابات ناسالم بود پس خودمون و گول نزنیم باید کاری کرد که اعتماد مردم برگرده چون با احساساتشان بازی شد

  [پاسخ]

 8. با سلام
  همه نظرات پیرامون انتخاب بود و بنده از یک بعد دیگه چند نکته رو خدمت آقای فرماندار و مردم عرض میکنم و خود مردم قضاوت کنن در مورد صحبت های اقای فرماندار
  بنده مدت یک سال در سد معشوره مشغول به فعالیت بودم . حجم دریاچه پشت سد معشوره تقریبا یک میلیارد متر مکعب (دقیقش ۹۸۰ میلیون متر مکعب) بوده از این مقدار ۵۰۰ میلیون همیشه باید پشت سد بماند و ۲۵۰ میلیون بعد از چرخاندن توربین وارد رودخانه شود؛ و ۲۵۰ میلیون به اراضی کوهدشت برای آبی کردن ۳۶۰۰۰ هکتار منتقل شود. برای انتقال ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب قطر تونل آب بر پنج و نیم متر می باشد. پس برای انتقال ۲۰۰ میلیون آب از سد سیمره به رومشگان به یک تونل به قطر ۵ متر نیاز داریم.
  به گفته فرماندار فاصله رومشگان تا سد سیمره ۲۵ کیلومتر و اختلاف ارتفاعشان زیاده هستش.
  حال سوال اینجاست آقای فرماندار شما با کدام امکانات میخاهین آب رو به قطر ۵ متر به این همه اختلاف سطح پمپاژ کنید؟ چرا شعور مردمو به بازی میگیرن با این شعارهاتون؟

  [پاسخ]

 9. اقای “انتخاب “با “محمد” چکاردارید؟ حتما میخواهی بگویی اوهم غارتگر است؟! چون تهمت-افترا-دروغ و….متاسفانه برای بسیاری از سیاسیون این دیار فلک زده تبدیل به اخلاق شده!اگر متهمین احضارشده در دادگاه توانستند یک مورد از موارد اتهامی خود را ثابت کنند حتما شما وامثال شما هم میتوانید ادعاهای واهی را اثبات کنید!!!!! صدایتان ادم رابیاد دهل می اندازد :پر صدا وتو خالی؟؟؟؟!!!

  [پاسخ]

  شهروند در :

  اولاکسی نمیتونه مدعی تقلب برای ملکشاهی دردادگاه بشه … مگرامکان داره که دادگاه به این امر رای بده که بله ملکشاهی باتقلب نماینده شد؟؟؟ثانیا مرجع درست برای سرشماری آمارشبکه بهداشته چون جمعیت ساکنین رو نشون میده وهرکس مهاجرت کنه فورااسمش ازلیست ساکنین آن ناحیه خط میخوره آمارثبت احوال که تمامی کدملی هایی که با۵۹۸ شروع میشن روجمعیت رومشکان به حساب میاره اصلاآماردرستی نیست چون هم بسیاری ازرومشکانی هابه کوهدشت-خرم آباد-تهران ودیگرشهرهامهاجرت کرده اندوهم قبلا زیرتنگ سیاب و….ازثبت احوال رومشکان شناسنامه وکارت ملی گرفته اند…

  [پاسخ]

 10. برات متاسفم اقای دوست محمدی چرا نظرات رو تایید نمیکنی.
  من چن روز پیش درباره دروغ انتقال ۲۰۰ میلیون مترمکعب یه تحلیل نوشتم ولی ظاهرا جانب داری سیاسیتون اجازه نداد که واقعیت رو قبول کنید ونظر بنده رو توی سایت بزارین. فقط میتونم بگم برات متاسفم خبر نگار نما. بهتره بهتون بگن خبرساز نه خبر نگار.

  [پاسخ]

 11. “شهروند” جان:چقققققققققد پرتی! وچقد نسبت به مقوله حقوقی کم اطلاعی!! یکی باید بیاید اول جنابعالی را از کما ومنگی در بیاورد انوقت درباره وظایف حقوقی دادگاهها افاضه فیض نمایی؟این افاضات مال وقتایی است که حرفی برای گفتن ندارید؟؟؟؟!!!

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط