سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۶:۴۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۵در ۴:۰۰ ق.ظ تعداد بازدید: 674 بازدید کد خبر:59774 چاپ خبر

ساخت سد معشوره باعث خشک شدن کشاورزی پلدختر می‌شود

0

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: با ساخت سد معشوره با مشخصات فنی مدنظر مخالف هستیم و مراتب اعتراض خود را به وزارت نیرو انتقال داده‌ایم. سید حمیدرضا کاظمی عصر دوشنبه ۱۸ مرداد در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: به دلیل تغییر در مشخصات فنی سد معشوره این طرح هیچ منافع‌ای که […]

IMG_2708

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: با ساخت سد معشوره با مشخصات فنی مدنظر مخالف هستیم و مراتب اعتراض خود را به وزارت نیرو انتقال داده‌ایم.

سید حمیدرضا کاظمی عصر دوشنبه ۱۸ مرداد در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: به دلیل تغییر در مشخصات فنی سد معشوره این طرح هیچ منافع‌ای که برای جنوب لرستان ندارد هیچ، بلکه باعث صدمه زدن به قطب کشاورزی استان و در نتیجه بیکاری هزاران نفر خواهد شد.

وی با بیان اینکه سد معشوره در ابتدا سد دو منظوره  بوده است، بیان کرد: هدف از ساخت  سد معشوره ذخیره یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب برای چرخاندن توربین و تولید برق بوده است اما بعد از مدتی با تغییر مشخصات فنی آب‌گیری این سد محدود‌تر شده و این مهم در آن به فراموشی سپرده شده است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تا زمانی‌که منافع این سد برای عموم مردم منطقه خصوصا مردم حوزه انتخابیه پلدختر تامین نشود با احداث این سد مخالف هستیم.

کاظمی تاکید کرد: اگر این سد به ضرر مردم  پلدختر نیست مسؤولان استانی طی یک برنامه تلویزیونی مردم جنوب لرستان را از ساخت این سد توجیه کنند.

وی مطالعه دقیق و کار کارشناسی را لازمه به ثمر نشستن طرح‌ها و پروژه‌ها  دانست و گفت: احداث سد معشوره بدون مطالعه و کار کارشناسی صورت گرفته و یکی از موارد آن فراموش کردن منافع جنوب لرستان و خشک شدن کشاورزی پلدختر است.

این نماینده مجلس ادامه داد: کشکان مایه حیات زندگی مردم پلدختر است و خشک شدن آن در سال گذشته باعث خسارت سنگینی به محیط زیست و کشاورزی این منطقه شد.

این مسؤول کاشت بی‌رویه برنج در بالادست دریاچه کشکان را یک تهدید جدی برای آن دانست و افزود: تغییر الگوی کشت و مدیریت در مصرف آب از جمله راهکارهای مقابله با کم‌آبی است.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. مگه سطح زیر کشت زمین های پلدختر چقدره که فرمووودی قطب کشاورزی؟کل شهرستان پلدختر دربرابرزمین های کشاورزی فقط دشت کوهدشت به مانند قطره ایست دردریا.برادر من برو مطالعه کن بعدحرف بزن،پلدخترکی وکجا قطب کشاورزی شد؟کوهدش بزرگترین ووسیع ترین دشت منطقه است.شمابااقای نماینده مشکل داری چه ربطی به مردم کوهدش داره؟

  [پاسخ]

 2. اگه اینطور که جنابعالی می فرمایید باشه ما کوهدشتیها هم به مردم بالادست سیمره و کشکان در همدان کرمانشاه دلفان و …. باید بگوییم به سیمره و کشکان دست نزنید تا همه آبش برای کوهدشت بیاد

  [پاسخ]

 3. شما با این حرفات داری به استان لرستان ضربه میزنی و برای استان خوزستان تلاش میکنی مواظب حرف زدنت باش

  [پاسخ]

 4. نگن نماینده پلدختر هم چیزی گفت !!؟؟؟
  حال که شما بدون کارشناسی و با نیت باج خواهی و مطرح کردن خود حرف میزنید ما اهالی روستاهای مادیان رود و ریکا هم مخالفت فیزیکی خود را با ساخت سد بر روی مادیانرود آنهم فقط برای استفاده بن لار اعلام نموده و زمینهای خود که سند آنها موجود میباشد و انتهای آنان تا پشت روستای بن لار میرسد را در اختیار داریم بهیچ عنوان به وزارت نیرو واگذار نخواهیم کرد
  جناب نماینده شنیدی که بیژن چطور اسم در آورد هنور موقع تبلیغ برای دور آینده نیست شما که نمک مردم کوهدشت رو خوردید و بارها نمکدان شکستید این هم روش اما……! آنچه دیدی بر قرار خود نماند این که بینی هم نماند بر قرار !!!؟؟

  [پاسخ]

 5. کاش کسی به گوش شما جناب نماینده برساند که: اگر عرضه داری، پیگیری کن و یک سد برای پلدختر بزن روی همین کشکان؛ نه اینکه مخالف سد برای کوهدشت باشی.
  آقای محترم! سالانه برابر با چند سد آب از کشکان میرود خوزستان و با هر چند متر مکعبش یک کیلو هندوانه تولید میکنند میفرستند عراق پانصد تومان. اگر راست میگی، جلو این کار را بگیر.
  البته لازم نیست که خودت را اذیت کنی، کسی این کار را برای کوهدشت نخواهد کرد. جناب نماینده ی ما اگر ایکاره بود در چهار سال گذشته این را کرده بود.

  [پاسخ]

 6. خیلی توجیه… بود اقا نماینده! شما با کوهدشتی ها مشکل دارید گویا و به هیچ صراطی مستقیم نیستید،فصل تابستان که کشکان تو پلدختر خشک میشه کجاش مایه حیاته، فصل زمستان هم که سیل میرسه خدمتتون، کجاش مایه خیاته، ثانیا کجای پلدختر قطب کشاورزی لرستانه، جناب یه چیزی بگید که به شعور مردم توهین نشه،این سد باعث پیشگیری از سیلاب هایی میشه که پشت سد دز جمع میشه و برادران خپطستانی حالشو میبرن، قرار نیست جلوی اب کشکان رو بگیرن مگه میشه همچین کاری کرد، هدف وجود یه جریان دایمی اب هست که در فصل زمستان و تابستان اسیب زا نباشه، تورو خدا انقدر سیاسی عمل نکنید.

  [پاسخ]

 7. خودتواذیت نکن جناب کاظمی معشوره ای درکارنیست البته این حرفهابرای شمامصرف تبلیغاتی داردفردا درحوزه انتخابیه خودتان می گوییدمن نگذاشتم معشوره ساخته بشه ولی اصولا اینطورنیست چون اصلا اراده ای برای ساخت معشوره وجودندارد

  [پاسخ]

 8. نمیشود به جهنم دیگر زبان خوب حالی نمیشه بابا جوانان این شهرستان دارن همه یا بیکارن یا معتاد یا مهاجرت کردن

  [پاسخ]

 9. با سلام . به نظر شمای مسوول مردم یک منطقه در تنگنا باشند که شما در تنگنا نباشید یا کمتر در مضیقه باشید ؟؟؟ با این منطق و این تفکر رفتید مجلس ؟؟؟ لطفا سید جان کمی در بیان کلامتان از چاشنی تفکر و تعدل و تعقل بیشتری استفاده کنید . هرچند با شناخت بنده از شما این حرفها بعید به نظر می رسید که شاید شما هم به دلیل فشاری که ناشی از مسوولیت است این حروف را بر زبانتان جاری می سازید …

  [پاسخ]

 10. برای نماینده ای بااین تفکرواطلاعات متاسفم.

  [پاسخ]

 11. با سلام .آقای نماینده اول با کارشناسان مشورت نماید .بعدبه ایرادسخن بپرداز،اگر سدمعشوره اجراشود که نمی شودبنفع مردم پلدختراست تااجرانگردد.زیرا هرزمان مردم منطقه در مضیقه بی آبی قرارگیرند.می توانند از آب ذخیره شده در پشت سداستفاده نمایند.وزیانی مانندسال گذشته که همه شاهدآن بودیم متحمل نشوند.

  [پاسخ]

 12. باید معشوره روی سیمره ساخته شود که بیخودی از استان خارج میشود.

  [پاسخ]

 13. به درک مگر فقط مردم پلدختر حق زندگی دارند

  [پاسخ]

 14. باید علوه بر معشوره روی کشکان معشوره دیگر روی سیمره بزنیم تا افراد پر رو نظیر ذی نفوذان خوستان و پلدختر حساب کار دستشان باید و بدانند که کشکان و سیمره حق کوهدشت هستند و سر ریز آنها باید دست پلدختر و خوزستان برسد نه کل آن

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط