سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۲:۰۳:۴۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۸ مرداد ۱۳۹۵در ۵:۱۸ ب.ظ تعداد بازدید: 630 بازدید کد خبر:59767 چاپ خبر

پرویزپور خطاب به فرماندار کوهدشت: مدیران ضعیف و ناتوان را با رسانه و رسالت خبرنگاری آشنا کنید

0

خسرو پرویز پور مدیر مسوول و صاحب امتیاز نشریه اساطیر بعد از ظهر امروز در نشست خبرنگاران با نورمحمد فردی بیرانوند خطاب به فرماندار کوهدشت گفت: برخی مدیران دستگاه ها متاسفانه با مفهوم خبر، خبرنگار، رسانه و مطبوعات بیگانه اند.

IMG_2941-768x561

خسرو پرویز پور مدیرمسئول و صاحب امتیاز نشریه اساطیر بعد از ظهر امروز در نشست خبرنگاران با نورمحمد فردی بیرانوند خطاب به فرماندار کوهدشت گفت: برخی مدیران دستگاه ها متاسفانه با مفهوم خبر، خبرنگار، رسانه و مطبوعات بیگانه اند و آنقدر این بیگانگی در فکر و روح کوچک آنان رسوخ کرده که هیچگونه تعاملی با خبرنگاران ندارند و این درد بزرگی است.

این، اوج عقب ماندگی و توسعه نیافتگی یک مدیر نسبت به رکن چهارم دموکراسی است این را دون شان یک مدیر میدانیم. انتظار داریم در جلسات شورای اداری ذهن و فکر برخی مدیران ناآشنا با ابن مفاهیم؛ بلکه مدیران ضعیف و ناتوان را با رسانه و رسالت خبرنگاری آشنا نمایید.

پرویزپور در بخش دیگر سخنان خود در جمع خبرنگاران با انتقاد از مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در تالار شهید آوینی خرم آباد افزود: بهتر دانستم بازخورد مراسم دیروز (روز خبرنگار) خرم آباد را در این مراسم انعکاس دهم. کاش این گونه مراسمات تحت عناوین همایش، دیدار و نشست خبرنگاران محترم با عوامل اجرایی و مسئولین استان و شهرستان نامیده شود. زیرا برخی از مفاهیم یک دایره المعارف وسیع و بسیط از معنی و تفسیر، حتی در حوزه ی پنداشت و گمان نیکو را در بر میگیرد.

وی در پایان گفت: “تجلیل” با این شیوه های رایج و مرسوم زیبنده ی نام، مقام و جایگاه مادی و معنوی یک خبرنگار نیست.

بنده نمی خواهم غلظت این عدم تجلیل را آن گونه که رسانه ها منعکس کردند، تحقیر و توهین بدانم چون انگیزه ی آگاهانه ای در آن نمی بینم اما عناصر ساده انگاری و یا شاید کوچک انگاری یک مفهوم بزرگ به نام خبرنگار، رسانه و مطبوعات در این مراسمات خود نمایی میکند. چون بار کلامی و معنوی برخی مفاهیم آنقدر در ذهن افراد عظمت و شکوه دارد که اگر خلاف آن عمل شود ساختار، اجزا و عناصر آن مفهوم بزرگ در هم شکسته سقوط میکند و حتی باور افراد را نابود میکند. بنابراین یا تجلیل نباشد یا به گونه ای باشد که ذهن یک انسان منصف آن را تجلیل بداند نه شعاری برای تجلیل.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. درود بر سردار قلم اصولگرایان

  [پاسخ]

 2. در جبهه ائتلاف اصولگرایان مانند یک مرد ماندی و امروز در جبهه یکرنگی و مردانگی باز هم سربلند و پیروز مانند سرو برای ما یک اسوه هستی
  تو را فراموش نمی کنیم

  [پاسخ]

 3. آقای پرویزپور من از مریدان جنابعالی هستم (کرج)شمارتونو نداشتم عرض ادب کنم خواستم با این کامنت از متانت و عزت نفس شما تجلیل کنم امیدوارم افتخار دیدارتونو داشته باشم همیشه سالم و سلامت باشید

  [پاسخ]

 4. جناب اقای امرایی اینطور نیست که شما می فرمایید انتخابات این دور شهرستان خیلی پیچیده بود بعدها خیلی چیزها روشن خواهد شد خواهشن دنبال یکرنگی مردانی نگرد خیلی به ندرت وجود دارد

  [پاسخ]

  امرایی در :

  جناب اصولگرا
  شما در واقع به شعور اینجانب توهین کرده اید بنده بدون تحقیق و استدلال ؛نتیجه گیری نمیکنم و از کسی تعریف وتمجید بی اساس نخواهم کرد آنچه گفته ام یقین قلبی ام بوده است ضمنا جنابعالی اینقدر بدبین نباش کسی چه می داند عاقبت من و تو چه می شود که منتظر تغییر دیگران باشیم
  هر چه باشد من مرید جناب آقای پرویز پور هستم
  بهتر است خوب ببینیم و خوب بیاندیشیم
  زیرا:
  کس نداند به جز ذات پروردگار
  که فردا چه بازی کند روزگار

  [پاسخ]

 5. آری متاسفانه
  چون اغلب مدیران ما آدم های فرهیخته و اندیشمندی نیستند، لاجرم نمیتوانند بیش از این برای مطبوعات و خبرنگاران اهمیت قائل شوند.
  در اینگونه مراسم، به جای شنیدن مسایل و مشکلات خبر و خبرنگاری و مطبوعات و جست و جوی راه حل، بیشتر به سخنرانی میپردازند و اصحاب رسانه که اغلب از آنها بیشتر میدانند بایستی به سخنرانی های کسل کننده ی آنه گوش دهند. این هم شد بزرگداشت خبرنگار!!
  حرف ها پرویز پور به جا و درستند؛ اما بیش از این، از این فضا انتظاری نیست.

  [پاسخ]

 6. اسماعیل طولابی - هیأت والیبال استان لرستان

  با سلام و تحیات . روز خبرنگار را تبریک عرض می کنم خدمت حضرتعالی و کلیه زحمتکشان عرصه اطلاع رسانی.بدون شک توسعه و پیشرفت هرجامعه مرهون زحمات اصحاب رسانه است .خدا قوت دست مریزاد

  [پاسخ]

 7. درود برجناب پرویزپور کلامتون بسیار عالی

  [پاسخ]

 8. سلام
  درود بر شما . رهبر قلم اصولگرایی کوهدشت
  حرفهای جناب دکتر پرویز پور بسیار بجا و درست هستند

  [پاسخ]

 9. آزادبخت(از دوستان قدیمیت)

  برادر ارجمند خسته نباشید ، دست مریزاد

  [پاسخ]

 10. جان نباشد جز خبر در آزمون هر که را افزون خبر جانش فزون
  در هفدهم مرداد ماه با نام محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی عجین شده که در سال ۷۷ به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. عنوان «روز خبرنگار» برای فعالان بی ادعا و گمنام این عرصه نیز در شورای “فرهنگ عمومی” به تصویب رسید.
  دهکده جهانی، جهانی شدن و از بین رفتن مکان و زمان جز با نام رسانه و خبر و خبرنگار معنا و مفهومی ندارد. گفتن ندارد که در این رهگذر نقش بی بدیل رسانه ها در توسعه و پیشرفت بشر کاملا مبرهن است. همچنین نقش بازدارندگی و تنویر افکارعمومی این حرفه را به ر کن چهارم دموکراسی معرفی کرده است. ضمن تشکر از مطالب زیبا و پربار جناب پرویزپور امیدوارم این مقال نخست سرلوحه فعالان این عرصه قرار بگیرد تا قدری در عملکرد خود قلم بزنند تا تلنگری باشد بر خود که چقدر در نا امنی روانی جامعه نقش داشته اند و چقدر رسالت خود را بدرستی انجام داده اند. معتقدم خبرنگار باید از سوی افکار عمومی دیده شود تا مسوولان؛ و این مهم محقق نمی شود جز با نگاه حرفه ای و توام با اخلاق پیشقراولان آگاهی دهی و روشن ساز واقعیتها. اخلاق مداری، رعایت انصاف و پرهیز از تخطیه و تخریب در کنار جامعیت اطلاع رسانی است که نه تنها جایگاه خبرنگار را آنگونه که هست معرفی می کند که مسوولان را هم به آشتی با خبرنگار و پاسخگو به مطالبات مردم از این طریق ملزم می کند.
  در پایان دغدغه جناب پرویزپور را که با قلم وزین و شیوای خود بیان کرده اند ارج می نهم و این مطالبه و توجه به خبر و خبرنگار را که همانا صدای مردم و افکار عمومی است را مقدم و مقدس و دغدغه خود و همه فعالان و دلسوزان توسعه و پیشرفت شهرستان می دانم.

  [پاسخ]

 11. با سلام
  برخی اشکال های ویرایشی و حروف اضافه در متن بالا به دلیل تایپ موبایلی است. برای نمو نه درج حرف اضافه “در” در ابتدای جمله و نمونه های دیگر داخل متن. به خاطر این اشکالها از خوانندگان عذرخواهی می کنم.

  [پاسخ]

 12. با سلام ضمن تبریک روز خبرنگار خدمت تمامی زحمتکشان پاک و بی آلایش این عرصه .بی شک در تمام جوامع از رسانه به عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار بر توسعه ،شناخت ،آگاهی هر جامعه ای می توان نام برد. رسانه اگر رسالت خود را بدرستی انجام دهد شاهد خیلی از نابسامانی ها و کج رفتاری ها اداری و مدیریتی نخواهیم بود. با توجه به شناختی که از آقای پرویز پور دارم قلم ایشان بدون هیچ گونه چشم داشتی در خدمت اصول و چهارچوب فکری خویش می باشد

  [پاسخ]

 13. سلام متن تون مثل همیشه بسیار زیبا بود اقای پرویزپور، امیدوارم که بقیه اصول گرایان هم مث شمافکر کنند و از همه مهم تر عمل کنند…

  [پاسخ]

 14. صراحت و فصاحت بیانت قابل تحسین است افسوس میخورم که چرا مردانی چون شما بایداز حلقه ی مدیریت به دور باشند و افرادی به مدیریت گماره شوند که حتی خودشان را باور ندارند پس شایسته سالاری کجاست ؟

  [پاسخ]

 15. دمت گرم ولی در هر مورد اظهار نظر میکنی البته همیشه هم حرف دل مردم را میزنی

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط