سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۸:۵۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۴ مرداد ۱۳۹۵در ۱۰:۴۰ ب.ظ تعداد بازدید: 604 بازدید کد خبر:59645 چاپ خبر

انار کوهدشت را باید به یک نما‌نام (برند) تبدیل کرد/ راه‌اندازی ۲۰۰ هزار شغل توسط بسیج+ تصاویر

0

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در سفر به لرستان:

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: حمایت از تولیدکنندگان داخلی می‌تواند اقتصاد کشور را از وضع موجود نجات دهد. به گزارش کشکان، سردار ” محمدرضا نقدی” در جریان سفر به لرستان و در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان کوهدشت گفت: اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی نقش بسیار مؤثری در تحول اقتصاد کشور دارد. وی با […]

IMG_20160804_173835

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: حمایت از تولیدکنندگان داخلی می‌تواند اقتصاد کشور را از وضع موجود نجات دهد.

به گزارش کشکان، سردار ” محمدرضا نقدی” در جریان سفر به لرستان و در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان کوهدشت گفت: اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی نقش بسیار مؤثری در تحول اقتصاد کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه سعی داریم صنایع تبدیلی کوچک و زودبازده را در شهرستان‌های کوچک تقویت و حمایت کنیم گفت: البته صنایع تبدیلی بزرگ به قوت خود باقی است و تا جایی که امکان داشته باشد به آن‌ها کمک خواهیم کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در ادامه تولید انار را یکی ظرفیت‌های بزرگ شهرستان کوهدشت عنوان کرد و گفت: انار این شهرستان مانند تولیدات سایر استان‌ها و شهرستان‌ها که نامی آشنا در میان مردم دارد باید به یک برند برای این شهرستان تبدیل شود که ما تا جایی که بتوانیم تحقق این هدف را حمایت و کمک می‌کنیم.

IMG_20160804_173934

وی حمایت از انارستان زیر تنگ سیاب را راهی برای رفع مشکلات اقتصادی کوهدشت دانست و افزود: صنعت تبدیلی آب انار در کنار صنعت تولیدی انار در این شهرستان مورد حمایت قرار می‌گیرد.

در ادامه فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه اهمیت اقتصاد مقاومتی را می‌توان از صحبت‌های رهبر معظم انقلاب به‌خوبی متوجه شد گفت: منویات رهبر انقلاب در جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام همواره مؤثر و کارآمد بوده است.

سردار کشکولی افزود: کوهدشت ظرفیت‌هایی بالایی در تولید محصولات کشاورزی دارد که در صورت حمایت و بهره‌وری می‌تواند کمک زیادی به اقتصاد این شهرستان باشد.

وی مسئولان استان را به وحدت برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی که همان حمایت از تولیدکنندگان داخلی است دعوت کرد.

IMG_20160804_173652

راه‌اندازی ۲۰۰ هزار شغل توسط بسیج

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: سازمان بسیج به دنبال تأکیدات رهبر انقلاب مبنی بر ایجاد صنایع تبدیلی کوچک در روستاها به شناسایی ظرفیت‌های پنهان مناطق مختلف می‌پردازد.

سردار محمدرضا نقدی در جلسه شورای اداری شهرستان پل‌دختر که با محوریت اقتصاد مقاومتی برگزار شد با اشاره به مسائل و مشکلات اقتصادی کشور اظهار داشت: رکود تورمی مشکل اساسی اقتصاد کشور به‌طوری‌که زمانی پولی برای فعال‌سازی چرخه‌های اقتصادی به صورت زیاد وارد بازار می‌شود باعث تورم می‌شود که این مسئله با رکود که همزمان می‌شود باعث ایجاد رکود تورمی در جامعه است.

وی بیان کرد: کارشناسان بسیج برای انجام کارهای سرمایه‌گذاری تولیدی بدون ورود نقدینگی زیاد برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام داده که در راستای افزایش تولید، مهار تورم و کاهش رکود عمل می‌کند.

IMG_20160804_174203

سردار نقدی رویکرد بسیج در اقتصاد را فعال کردن صنایع تبدیلی کوچک در روستاها و منازل است عنوان کرد و افزود: برای تحقق اهداف برنامه توسعه صنایع تبدیلی، شناسایی ظرفیت‌های پنهان مناطق مختلف کشور است.

وی ادامه داد: وقتی در کنار همین چاه‌های آب می‌توان استخر پرورش ماهی احداث کرد در سال ۱۵ میلیون تومان ماهی تولید کرد و این هم فقط با ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیون ریال پول انجام می‌شود این خود اشتغال‌زایی پایدار ایجاد می‌کند.

رئیس بسیج مستضعفین با بیان اینکه سالانه ۶۰۰ هزار تن کود شیمیایی با مضراتی که برای محصولات کشاورزی دارد وارد کشور می‌شود یادآور شد: تولید کود غنی‌شده بیولوژیک می‌تواند در تولید محصولات ارگانیک و بدون ضرر مؤثر باشد که این مسئله نیازمند تبلیغ و اطلاع‌رسانی تا مردم به سمت تولید این نوع کود بروند.

IMG_20160804_173901

سردار نقدی با اشاره به اینکه بسیج در ۱۲ عرصه اقتصادی برنامه‌ریزی کرده است اضافه کرد: سازمان بسیج به دنبال تأکیداتی که رهبر انقلاب در خصوص ایجاد صنایع تبدیلی کوچک داشته‌اند در عرصه‌های مختلف پرورش قارچ، عسل، کود بیولوژیک، زعفران، پرورش ماهی و سایر زمینه‌ها در طی ۳ سال برنامه‌ریزی کرده که با ایجاد صنایع تبدیلی باعث اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی شود.

وی با بیان اینکه از طریق همین طرح ۲۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده است یادآور شد: طبق بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم، میزان تولید در این عرصه‌هایی که بسیج در قالب برنامه‌های اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کرده بین ۱۰ تا ۴۰ درصد رشد نشان داده است که این واقعاً تحول در مدت‌زمانی ۳ سال از ۹۲ تاکنون جای خوشحالی دارد که می‌شود کارهای مردمی بدون بار مالی دولت انجام داد.

نقدی به تلف شدن سالانه میلیون‌ها تن دسترنج کشاورزان در کشور اشاره کرد و بیان کرد: در خوش‌بینانه‌ترین حالت سالانه حدود ۵ میلیون تن از دسترنج مردم در بخش کشاورزی و باغداری از بین می‌رود که این میزان خود تولید یک کشور است.

IMG_20160804_173911

رئیس بسیج مستضعفین با اشاره به تعطیلی ۳۳۰ کارخانه لبنیاتی در کشور ادامه داد: امروز برخی از کارخانه‌های تولیدی ما با ظرفیت ۳۰ درصد تولید کار می‌کنند.

وی با اشاره به ظرفیت تولید انجیر سیاه پل‌دختر، احداث صنایع تبدیلی را در این شهرستان ضروری دانست و افزود: با ایجاد صنایع تبدیلی می‌توان انجیر را به صورت مربا، شربت، شیره، انواع سرکه و انجیر خشک تبدیل کرد.

وی با تأکید بر اینکه بسیج به دنبال اینکه ظرفیت‌های مهم هر منطقه را نمانام کند تأکید کرد: قرارگاه جهادی بسیج طی یک برنامه‌ریزی که داشته سعی کرده تا در هر منطقه‌ای مثل پل‌دختر که محصول انجیر خوبی دارد به‌عنوان نما‌نام (برند) در بازارهای داخلی و خارجی معرفی کند.

سردار نقدی تصریح کرد: مارمالات و شربت انجیر نما نام پل‌دختر که بسیج در حوزه‌های آموزش، بازاریابی و تبلیغ در صداوسیما و رسانه‌ها وارد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بسیج برای ایجاد صنایع تبدیلی کوچک در روستاها و منازل به متقاضیان تسهیلات ارزان‌قیمت ارائه می‌دهد که مردم بدون توجه به بار مالی دولت اشتغال‌زایی کنند.

منبع: خبرگزاری بسیج

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. من یک نفر از اون دویست هزار نفر که از نظر شما الان شاغلن رو می شناسم که متاسفانه وام پرورش قارچ گرفته ولی داده یه پراید خریده

    [پاسخ]

  2. عجب عجب عجب
    وقتی نظامیان برای اقتصاد و بیکاری یک منطقه طرح می دهند.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط