سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۶:۲۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۳ مرداد ۱۳۹۵در ۷:۴۷ ب.ظ تعداد بازدید: 732 بازدید کد خبر:59602 چاپ خبر

ریز و درشت مسائل شهری کوهدشت در نشست خبری شهردار با خبرنگاران

0

به گزارش کشکان، نشست خبری شهردار کوهدشت در آستانه ی روز خبرنگار با حضور اهالی رسانه و مطبوعات این شهرستان در محل دفتر وی برگزار شد. اهم صحبت های علی نجات نورعلی در پی سئوالات خبرنگاران به شرح ذیل است: -دو سال و یک ماه عضو شورا بوده و نزدیک به ۱۰ ماه است شهردار […]

IMG_4038

به گزارش کشکان، نشست خبری شهردار کوهدشت در آستانه ی روز خبرنگار با حضور اهالی رسانه و مطبوعات این شهرستان در محل دفتر وی برگزار شد.

اهم صحبت های علی نجات نورعلی در پی سئوالات خبرنگاران به شرح ذیل است:

-دو سال و یک ماه عضو شورا بوده و نزدیک به ۱۰ ماه است شهردار کوهدشت هستم.

-به دلایلی به ویژه جو زمان شهرداران قبلی تا کنون با هیچ رسانه ای مصاحبه نکرده ام.

-در نقد منصفانه و بر اساس انسانیت باید نقاط منفی و مثبت با هم دیده شوند.

-ده ها وظیفه بر عهده ی شهرداری ست که در برخی موارد خوب عمل می شود در برخی موارد نیز مشکلاتی پیش می آید.

-به دلایل مالی، فرهنگی و اجتماعی نشیب های شهر کوهدشت بیشتر از فرازهای آن است. ۶۰ درصد مسائل را منفی و ۴۰ درصد را مثبت می دانم.

-پیشاپیش روز خبرنگار را تبریک می گویم. رسانه های بیدار و منصف چشم و گوش مردم هستند.

-آدمی سیاسی نیستم و تحصیلاتم در زمینه جغرافیای شهری و اصول شهرسازی است.

-از ۱۰۰ درصد آسفالت ها و معابر کوهدشت ۲۵ درصد آن آسفالتی قابل قبول است.

-در مدت ۱۰ ماهه ی خدمتم در بخش عمران به عنوان شهردار اولویت را به رفع چاله چوله های سطح شهر داده ام. قبول دارم که استاندارد به طور کامل رعایت نمی شود و این به موارد فنی و جنس مواد و کار ماشین آلات بستگی دارد.

-از محل اعتبارات ۲۰۰۰ تن قیر برای آسفالت خریداری شده است که در طول تاریخ شهرداری کوهدشت بی سابقه است.

-کیفیت آسفالت زیاد نیست، نوع قیر، شن و ماسه و نوع اقلیم در عمر آسفالت نیز تاثیر دارد، این در حالی است که می توان گفت که عمر آسفالت های کوهدشت بسیار کم است.

-در قرارداد جدید پیمانکاران بومی مسأله کیفیت را آورده ایم، ناظران را افزایش داده ایم و قیر را خودمان خریداری کرده ایم.

-برخی کوچه ها آمادگی لازم برای آسفالت و لکه گیری را ندارند و برخی دیگر دارند و تبعیض قائل نشده ایم.

-ما از مرکز شهر به حاشیه ها جهت آسفالت نمودن و رفع مشکلات پیش می رویم و هیچ گونه تبعیضی برای منطقه ای نداریم.

-از محل سیل ۱ میلیارد و پانصد میلیون تومان و از محل تملک سرمایه ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در عمر شهرداری بنده ابلاغ شده است. البته تا کنون ۶۰ درصد این مبالغ وارد حساب های شهرداری کوهدشت شده است.

-آسفالت هایی که تا کنون انجام شده از محل اعتبارات جاری شهرداری بوده است.

– ۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون به دو پیمانکار داده شده تا شروع به کار کنند و تا پایان شهریور بر اساس اولویت بندی شورای شهر کار آسفالت شهر را انجام دهند.

IMG_4061

-وسایل و ناوگان آسفالت شهرداری کوهدشت کهنه و پوسیده اند و این امر کار ما را کند نموده است. این در حالی است که هم اکنون ۹۵ درصد این ماشین آلات را تعمیر نموده ایم.

-اگر عمر شهرداری ام اجازه دهد (اشاره به عمر ۱۰ ماهه شهرداران کوهدشت!) ان شاء الله تا پابان سال ۶۰ درصد آسفالت ها را انجام خواهیم داد.

-مابقی اعتبارات بالا مختص کانال سیل بر وسط شهر (یک میلیارد تومان) به پیمانکار واگذار شده است.

-در سطح شهر اولویت پیاده روسازی و جدول گذاری را به جمع آوری آب های سطحی تازه آباد و نیز غرب کوهدشت داده ایم.

-شهرک نادی به زودی جزو شهر خواهد شد.

-معتقدم شهرک امام (ره) با توجه به اینکه فضاها و سرانه ها در حال از بین رفتن هستند جزو شهر بیاید و البته شورای عالی شهرسازی و استانداری باید نظر دهد.

-در طی سال جاری ۳۰۰۰ تن آسفالت وارد شهر شده است. توسط همین دو پیمانکار ۱۰۰۰۰ تن آسفالت وارد خواهد شد و خود شهرداری هم تا آخر شهریور از محل اعتبارات جاری ۱۰۰۰۰ تن وارد شهر خواهد کرد.

-امسال مردم لمس خواهند کرد که شهرداری در شهر وجود دارد و به عبارتی انقلابی خواهد شد.

-شورای شهر تأکید دارد اولویت در آسفالت کوچه و معابر به خصوص در حاشیه های شهر باشد.

-سد معبر در کوهدشت بهینه شده است. سد معبر در هیچ شهری به طور کامل ریشه کن نشده؛ به عبارت دیگر سد معبر یک بحث فقهی، اجتماعی و فرهنگی بوده و مستلزم رعایت این موارد است.

-طبق جلسه ای با شورای ترافیک، میدان آزادگان به چهارراه آزادگان تبدیل شد و المان گیلگمش که قبلاً در میدان آزادگان نصب شده بود قرار است که در ورودی پارک هم جوار میدان اصلی شهر نصب گردد.

-با طرحی که در خیابان رهبری صورت گرفت ما شاهد آن هستیم که حجم ترافیک در خیابان رهبری به صفر رسیده و دیگر هیچ گونه ترافیکی مشاهده نمی گردد.

IMG_4044

-در مورد وضعیت سرویس بهداشتی در ورودی بهشت زهرای کوهدشت تمهیداتی صورت گرفته است. پارک دلیجانی نیز دارای سرویس بهداشتی بوده ولی کافی نیست، در پارک شهید بهشتی بودجه ای تخصیص داده شده و قرار است در این مکان نیز اقداماتی صورت بگیرد.

-کمبود ابزارآلات ورزشی و تفریحی در پارک ها و بحث سرویس بهداشتی را در اولویت اقدامات در جلسات شورا قرار خواهیم داد.

-از ضلع های غربی بارفروشی، اول انتهای بوعلی، ورودی داوود رشید ۲۰۰۰ کمپرسی نخاله ساختمانی خارج شده است.

-در طول  ۲۴ ساعت زباله های شهرستان را جمع آوری و در ۴۸ ساعت جدول های شهرستان نیز خالی می شوند.

-یک فرهنگ سازی بایستی صورت گیرد که مردم سر ساعت آشغال ها را در محل مناسب برای جمع آوری قرار دهند.

-برای نامگذاری کوچه ها در سمت غرب کوهدشت قرارداد بسته شده و نامگذاری ۱۰۰ درصد کوچه ها در دست اقدام است.

– ۹۹ نیروی شرکتی و ۱۸۸ نیروی قراردادی، رسمی و پیمانی در شهرداری مشغول به فعالیت هستند، به طوری که در هر بخش ۸ تا ۹ نفر نیرو داریم.

-در زمان تصدی بنده حتی یک نفر جذب شهرداری نشده بلکه جذب نیرو به صورت روزمزد بوده و تحت نام استخدامی نبوده است.

-با اعضای شورای شهر مشکلی وجود ندارد، ولی در هر صورت اگر شورا یک زمانی تصمیم به رفتن ما گرفتند ما هم خواهیم رفت.

-فرهنگ پرداخت عوارض در کوهدشت پایین بوده؛ به طوری که  ما در ماه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون هزینه پرسنلی داریم.

– ۳۵۰ میلیون به بازنشستگان بدهکاریم که ۲۰۰ میلیون آن پرداخت شده و مابقی آن نیز در تلاش هسیتم که پرداخت شود.

– تصورمان این بود که ۶۰ کارگر می توانند کار خدمات شهری را انجام دهند که حالا به این نتیجه رسیده ایم ۱۰۰ نفر باشند.

– متأسفانه خیلی از این نیروها در حالی در گذشته جذب شهرداری شده اند که توان لازم برای کار محوله را ندارند.

-تنها ۴ قطعه ۶۰ متری از زمین های روبروی شهرداری را فروخته ایم.

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. شهردار محترم اولا گفتید سیاسی نیستم بفرمایید توهین های پیدا وپنهانت به فرماندار سابق که انسان از به زبان آوردن آنها شرم داشت چه بود گفتیداز زمان شهرداری من فقط دومبلغ از طریق استانداری اختصاص داده شده است بفر حقوق پایان سال گذشته که سنگ ان را به سینه می زنی چقدرش از اعتبارات تملک سرمایه ای بوده بیا شهامت داشته باش تمام کمک های دولتی را چه آنهایی که هزینه ی جاری وچه هزینه عمرانی داشته اند اعلام کن تا همه چیز ثابت شود تا مردم بدانند چقدر خوش شانس هستی به پیمانکاران بومی اشاره کرده ای فعلا چیزی در این باره نمی گوییم تا مردم خودشان به واقعیات برسند بفرما شورایی که دوسال مقاومت کرد تا هیچ ملکی از شهرداری فروخته نشود وبه عنوان یک سرمایه

  [پاسخ]

 2. باتوجه به نبود بودجه وکمبود پول و اعتبار وباتوجه به عملکرد بسیارضعیف شهرداران قبلی، انصافا تلاش وپیگیری وجدیت آقای مهندس نورعلی وعملکردایشان دراین مدت کوتاه رضایت بخش بوده و هرروز مردم کوهدشت شاهد تغییرات درسطح شهر و کوچه ها و خیابان ها هستند.
  عزل و نصب هایی که هم توسط ایشان در بدنه شهرداری انجام شده بخصوص انتصاب آقای حیدری در بخش معاونت امور مالی نشان دهنده تخصص جناب آقای شهردار میباشد. همکاری شورای شهر با شهردار موفق و مردمی شهر هم از دلایل موفقیت شهردار محسوب می شود.
  در بحث حمل ونقل عمومی و حمل زباله و ساماندهی نیروهای شهرداری و رفتگران زحمت کش ایشان عملکرد خوبی داشته اند. توقع مردم از سایردستگاهها ازجمله فرماندار محترم و اعضا شورای شهر وراهنمایی و رانندگی ودادگستری شهرستان این است که آقای شهردار رو کمکش کنند تا چهره درهم ریخته شده شهر را عوض نماید.
  برای شهردار محترم آرزوی موفقیت میکنم

  [پاسخ]

 3. باتوجه به نبود بودجه وکمبود پول و اعتبار وباتوجه به عملکرد بسیارضعیف شهرداران قبلی، انصافا تلاش وپیگیری وجدیت آقای مهندس نورعلی وعملکردایشان دراین مدت کوتاه رضایت بخش بوده و هرروز مردم کوهدشت شاهد تغییرات درسطح شهر و کوچه ها و خیابان ها هستند.
  عزل و نصب هایی که هم توسط ایشان در بدنه شهرداری انجام شده بخصوص انتصاب آقای حیدری در بخش معاونت امور مالی نشان دهنده تخصص جناب آقای شهردار میباشد. همکاری شورای شهر با شهردار موفق و مردمی شهر هم از دلایل موفقیت شهردار محسوب می شود.
  در بحث حمل ونقل عمومی و حمل زباله و ساماندهی نیروهای شهرداری و رفتگران زحمت کش ایشان عملکرد خوبی داشته اند. توقع مردم از سایردستگاهها ازجمله فرماندار محترم و اعضا شورای شهر وراهنمایی و رانندگی ودادگستری شهرستان این است که آقای شهردار رو کمکش کنند تا چهره درهم ریخته شده شهر را عوض نماید.
  برای شهردار محترم آرزوی موفقیت میکنم

  [پاسخ]

 4. با سلام خدمت مدیر محترم سایت بی طرف و وزین کشکان و تبریک روز خبر نگار به کلیه اصحاب محترم رسانه ، بهتر بود جناب آقای شهردار اشاره ای به زمین های به اصطلاح آموزشی در ورودی شهر ( روبروی ساختمان جدید سپاه ) هم می کردند و از برنامه های شهرداری در خصوص حل مشکل آنها هم گزارشی را ارائه می دادند . جناب آقای شهردار تا حالا به لکه گیری آسفالتی که در خیابان معاد توسط شهرداری و یا پیمانکار طرف قرار داد با شهرداری صورت گرفته بازدید بعمل آورده اید جناب آقای مههههههههندس عزیز ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 5. سلام اقای شهردار .اول اینکه سیاسی نیستی اشتباه کردی سیاسی هستی اما چه نوع سیاسی ،سیاسی که سیاست را به شما ابلاغ می کنند .دوما هیچ انقلابی در شهر کوهدشت بوجود نیامده جز اینکه چند نرده را بریدی و کوتاهشان کردی مجددا نصب کردی که این انقلاب نیست سوما شما کوجه ها را بر اساس جو انتخاباتی اسفالت می کنید چهارمی سد معبر بحث فقهی نیست مابقی فدای سرت

  [پاسخ]

 6. سلام خدمت شهر دار من یه زمین خریدم واقع در میدان دلان قدیم و تو قول نامه نوشتن هر وقت شهر داری زمین هارو ازاد کنه زمینو تحویل میدیم الان هرچی میگم میگن شهرداری نیومده زمینو دورست کنه ازت عاجزانه تقازا دارم این زمینو دورست کن مام از کرایه نشینی راحت شیم

  [پاسخ]

 7. اگر شما شهردار بمانی شهر خالی از سکنه می شود ،برای رسیدن به پست شهرداری بهترین شهردار را با سیاسی کاری شورای شهر برداشتی ،شهر به جهت کم کاری جنابعالی بوی تعفن می دهد حتی نمی توانی اشغال کوچه بازار راجمع اوری کنی ،بودجه قرارگاه خاتم را نتوانستی جذب کنی ……خواهشمندم برای ابادانی این شهرستان خودتان کنار بروید

  [پاسخ]

 8. جناب شهردار قرادادهای میلیاردی که با پیمانکاران بستی با چند نفر از اعضای شورا به همونها رسیدگی کن کافیه

  [پاسخ]

 9. آقای شهردار حداقل جسارت اینو داشته باش بگو سیاسی م.چون رای شورای شهر شما،انتصاب شهردار شدنت و حتی خدمت شما تمام بر اساس جریان فکریتان رقم میخورد .در انتخابات خیلی خوب بی عدالتی و مشی سیاسی خودتو نشون دادین

  [پاسخ]

 10. اقای شهردار چرا در مورد خیابان دانش امور نرسیده به کشتارگاه بدونه هیچ مدرکی میگید فضای سبزه یا این منطقه را اصلا ندیدید بیاید یک نگاهی بیندازید این همه سکنه باید تا کی بلاتکلیف بماند اگه میخاید تا با دسته جمعی با پلاکارد با زن و بچه بیایم جلو شهرداری شاید فرجی بشه

  [پاسخ]

 11. راستی کسی نیست از آقای شهردار بپرسد چرا دوسال نگذاشتی دوشهردار به نام استان برای این شهر کاری بکنند چرا از روز اول کاندیدای شهرداری نشدی چرا اکثر لایحه های آنها را وتو می کردی تو که شدیدا مخالف فروش املاک شهرداری بودی وآن را سرمایه ای برای نسل های آینده می دونستی چرا وب حراج به آنها زدی این همه تخفیف غیر متعارف را چگونه از شورا مجوزش را گرفتی تا پاساژداران را پاساژدارتر کنی کسانیکه اجاره ی بالای مغازه ها یشان دل جوانان این شهر را خون کرده اند بیای صادقانه تمام درآمدهای پوششی را وه در بعد جاری وچه عمرانی به مردم اعلام کنید تا معلوم شود حقوق های سال گذشته را درپایان سال چگونه پرداخت کرده ای تو که مخالف اضافه کاریهای غیر متعارف در شهرداری بودی حال نگاه لیست اضافه کاریهایت بکن چه افتضاعی به بار اومده وهزاران موضوع دیگه اکنون که بخاطر سیل سال گذشته استانداری مبالغ هنگفتی را دراخیارتان قرار داده از حیف ومیل آن بپرهیزید وآن راهزینه بدبختی های شهر کنید به اندازه پنج سال اعتبار در اختیار دارید

  [پاسخ]

 12. ضمن عرض سلام وخسته نباشید خدمت شهردارمحترم.واقعا مردم خدمات شهرداری را لمس میکنند.امیدوارم فکری به حال چاله چوله های سطح شهرهم بشود.کوهدشت راباید شهردست اندازها نامید!

  [پاسخ]

 13. کارشناس ارشد عمران

  سلام قاب توجه شهردار محترم به جای اینکه هرچند ماه خیابان ها وکوچه های شهر رو آسفات کنی به ناظرین محترم شهرداری کوهدشت(مهندسینی که در معاونت عمرانی مشغو هستند)تاکید کنید که هرآسفاتی رو که اجرا می کنن تائید نکنن چون هیچ وقت آسفالت باکیفیت تاالان توشهرهیچ وقت اجرانشده و بیت المال به جیب چنتاپیمانکارسودجو نریزه

  [پاسخ]

 14. آقای شهردار بزرگترین اشتباه ما اهالی شهرک بسیجیان واقع در پشت کوی پاسداران این بود که شما و شورای شهر رای دادیم و حال هیچ خدمتی از شما و ش.رای شهر ندیدیم البته این نوید هم بهتون بدم که اردیبهشت در راه است و انتخابات جدید قسم خوردیم تمام محله رای خودمون حرام نمی‌کنیم که امثال شما و اعضا شورا ی شهر بدهیم و رای گذشته مان هم حق شناس هست یه گردنتون انشاالله خداوند حقمون از همه فرصت طلبان بگیره امین یا رب عالمین

  [پاسخ]

 15. اقای شهردار کسی پیدا نمیشه این قسمت خیابان دانش اموز تا کشتارگاه معلوم کنه ببینم شهره یا روستا بلاتکلیف مونده

  [پاسخ]

 16. با سلام خدمت همه دوستان و همشهریان محترم ایا این همه اسفالت که میگن انجام شده یا مثلا همین لکه گیری ها که فقط پول کلانی هستش که میره تو جیب پیمانکاران چرا این جور اسفالت ها رو تایید میکنن -وقتی باید تایید کنن که از نظر کیفیت مناسب باشه ۹۰درصد اسفالت هایی که انجام شده استاندارد نیستن و فقط با یک لایه بسیار نازک که با چشم مشخص باشه و سر ملت رو شیره بمالن البته فقط سر مردم کوهدشتو شهرای دیگه خیلی کمتر هستش پیمانکارا خیابان های شهرو کردن مثل دفتر نقاشی که هیچ گونه کیفیتی ندارن و چرا باید مهندسین این جور اسفالت ها رو تایید کنن ایا یکی نیست که رسیدگی کنه و با اینجور پیمانکارا برخورد بشه یکیش همین لکه گیری خیابان جلو بیمارستان که انجام شد ببینید تموم لکه گیریش دوباره کنده شده یه لایه مثل کاغذ کشیده بودن روش که فقط سیاهیش مشخص باشه و بگن بله پروژه انجام دادیم یا همیشه بودجه نیست یا اگه هم هستش اینجور حرومش میکنن

  [پاسخ]

 17. به نظرم شهرداری دراین مدت ازبابت تعمیروتعویض پل ها ورفع چاله چوله وسدمعبروکاهش ترافیک خوب عمل کرده ازجناب مهندس نورعلی متشکریم ولی یک پیشنهاد: شهروندان ماکه یک روزبعدازآسفالت یالکه گیری خیابانها اقدام به کندن آسفالت جهت لوله کشی آب وگازوفاضلاب و….میکنندبایدهنگام اقدام به کندن خیابان عوارض لکه گیری آسفالت رابپردازند وشهرداری نیزبدون فوت وقت آن رالکه گیری کندباتشکر

  [پاسخ]

 18. برادر من با این همه اعتباری که از بابت سیل سال گذشته در اختیار شهرداری از طریق استانداری قرارگرفته می بایستی همه خیابانها اسفالت می شدند سوال اینحاست اقای شهردار در زمان شهرداری آقایان کرمی وجافر که دو شهردارخبره وتوانمند بودند همیشه معترض بودن ومردم را در هنگام اسفالت ولکه گیری جمع می کردند حتی من خودمشاهد بودم فحش می دادن چرا حال هیچ کدام از اعضای شورا به این همه مشکلات حتی اشاره ای نمی کنند چه رسد به اعتراض مگر کار شورا نظارت بر کار شهردار نیست چراشهردار به پیمانکارانی که باشهرداران دیگه کار می کردند اعتراض می کرد حالا خودش چندین برابر گذشته با آنها قراردادبسته وباهاشون کار می کند به خدا آدم از این همه بدبختیها رنج می برد میگه یکی از افتخارات شهر خرید دو هزار تن قیری بوده که خریده مرد مومن مگه بابت این قیرها پول پرداخت نشده وماههاست خوابیده نمی شد با آن پولها ز بدبختی که به سر چمن پارکها اومده جلوگیری می کردند شنیدیم می خواهد آن قیرها را به کارخانه آسفالت دارها بفروشد واقعا هر دم ازاین باغ بری میرسد تازه از تازه تری می رسد

  [پاسخ]

 19. ما شهردار نمو نه ای داریم درود بر شهردارنورعلی

  [پاسخ]

 20. با سلام خدمت دوستان عزیز ی که کامنت گذاشته اند اون کسا نی که دم از سیاسی بودن میزنید خودتون میدونید که فرماندار سابق چه کرد در ضمن شما چ میدو نید تو شهرداری چه میگذره من بعنوان یک شهروند از مهندس نور علی متشکرم که واقعا زحمت میکشه….

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط