سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۳۴:۳۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۳ مرداد ۱۳۹۵در ۲:۱۲ ب.ظ تعداد بازدید: 233 بازدید کد خبر:59575 چاپ خبر

دریافت مالیات نباید منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعت شود/ ضعیف و لرزان بودن شرکت های تولیدی، اقتصاد جامعه را به ضعف می کشاند

0

آیت الله مبلغی در نشست مرکز تحقیقات مجلس و اداره کار و تعاون و امور اجتماعی:

-ضعیف و لرزان بودن شرکت های تولیدی، اقتصاد جامعه را به ضعف می کشاند -سلامت و پویایی اقتصاد کشور در گرو تقویت واحدهای تولیدی و صنعتی است -قانون حمایت از شرکت های ورشکست را تکمیل، تعمیق  و اجرا پذیر نماییم -نظام بانکداری در ارائه تسهیلات به تولید و صنعت، اصل را بر تعامل بگذارد -هیچ […]

mobaleghi

-ضعیف و لرزان بودن شرکت های تولیدی، اقتصاد جامعه را به ضعف می کشاند

-سلامت و پویایی اقتصاد کشور در گرو تقویت واحدهای تولیدی و صنعتی است

-قانون حمایت از شرکت های ورشکست را تکمیل، تعمیق  و اجرا پذیر نماییم

-نظام بانکداری در ارائه تسهیلات به تولید و صنعت، اصل را بر تعامل بگذارد

-هیچ رفتار، سیاست و قانونی نباید منجر به ورشکستی یا تعطیلی شرکت های تولیدی شود

-دریافت مالیات نباید منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعت شود

-نظام مالیات باید اصل را بر دوام، پویایی و سرزندگی شرکت های تولیدی قرار دهد

-ظهور قوی تر صنعت و تولید در جامعه، نظام مالیاتی را سرزنده تر خواهد نمود

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: باید از هر گونه سیاست و رفتاری که شرکت های تولیدی و یا صنعتی را در مسیر ورشکستگی و یا تعطیلی قرار می دهد، با جدیت پرهیز شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کشکان، آیت الله احمد مبلغی در دیدار با مهندس نصرالله بازوند مدیر کل تعاون، کار و امور اجتماعی استان قم با اشاره به تداخل مسائل جامعه و تاثیر و تاثر متقابل فی مابین آنها، خاطرنشان کرد: امروزه ثابت شده است که در فضای اقتصاد جامعه، چنانچه شرکت های تولیدی و صنعتی حضوری ضعیف، لرزان و ورشکسته داشته باشند، اقتصاد جامعه را به سمت ضعف و ناتوانی سوق می دهند.

وی ادامه داد: به بیان دیگر، رفتارهای منتهی به ضعف و تعطیلی واحدهای تولیدی، نه تنها به تضرر این واحدها منجر خواهد شد،  که فراتر از آن، سلامتی و پویایی اقتصاد را هدف قرار خواهد داد و  آن را دچار آسیب جدی خواهد نمود.

آیت الله مبلغی اظهار داشت:  بر این اساس دو کار لازم است صورت گیرد؛ یکی این که از هر گونه سیاست گذاری، قانونگذاری و تصمیم سازی منتهی به قرار گرفتن شرکت های تولیدی و صنعتی در مسیر ورشکستگی و  تعطیلی پرهیز شود و دیگر این که باید سیاست ها، قوانین و رفتارهایی را در پیش بگیریم که شرکت های به ورطه تعطیلی یا ورشکستگی افتاده را کمک نماییم تا در مسیر بازگشت به ماقبل قرار گیرند و بتوانند بحران را پشت سرگذارند. وی گفت: چنین رویکردی،  بیش از آن که خدمت به این شرکت ها تلقی گردد، به جامعه و اقتصاد مردم خدمات اساسی را متوجه می نماید.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس اظهار داشت: نظام بانکداری ما نباید در ارائه تسهیلات به شرکت های تولیدی و یا صنعتی، رفتار سخت گیرانه، نگاه غیرتعاملی و سیاست این دست و آن دست کردن را در پیش گیرد؛ بلکه باید اعطای تسهیلات و ارائه خدمات به واحدهای تولید و صنعتی رویکرد اصلی خود قرار دهد.

آیت الله مبلغی همچنین با اشاره به رابطه جدی “نوع سیستم مالیاتی” و “وضعیت مثبت و منفی شرکت ها” گفت: سیستم مالیاتی نباید اصل را بر دریافت منظم و هرچه بیشتر مالیات به هر قیمت (و لو به قیمت تعطیلی و ورشکستگی شرکت های تولیدی و صنعتی) قرار دهند؛ بلکه در مالیات باید اصل را بر تنظیم و دریافت آن در چارچوب رعایت سرنوشت، حساسیت و وضعیت شرکت ها قرار دهند.

وی با تاکید بر این که نظام مالیات باید اصل را بر دوام، پویایی و سرزندگی شرکت های تولیدی قرار دهد، گفت: چنین رویکردی در نهایت به سود خود نظام مالیاتی خواهد شد؛ زیرا در جامعه ای که صنعت و تولید قوی تر ظاهر شود، نظام مالیاتی آن جامعه بهتر، سرزنده تر و پرنشاط تر خواهد شد و چنانچه نظام مالیاتی این موضوع را رعایت نکند به نوعی خودزنی دچار شده است.

مهندس نصرالله بازوند مدیر کل تعاون، کار و امور اجتماعی نیز در این دیدار تحلیل جامع ای از وضعیت صنعت، واحدهای تولیدی و اشتغال ارائه کرد و به عوامل اساسی و ریشه ای در تعطیلی برخی شرکت ها و واحدهای تولیدی پرداخت و گفت: ما به دنبال آن هستیم که واحدهای تعطیل شده را احیاء نماییم.

در این دیدار همچنین پیشنهاداتی برای همکاری و تعامل میان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و اداره کل تعاون،کار و امور اجتماعی مطرح شد و قرار شد در ارتباط با تبدیل برخی پیشنهادات به قانون، تبادل نظر صورت گیرد.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط