سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۲۹:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۰ مرداد ۱۳۹۵در ۸:۱۴ ب.ظ تعداد بازدید: 632 بازدید کد خبر:59497 چاپ خبر

آتش در بلوران، زمین لرزه در کوهنانی!

0

آتش در جنگل های بلوران کوهدشت بار دیگر شعله ور شد. به گزارش کشکان، آتش سوزی در مراتع و جنگل های بلوران شهرستان کوهدشت که دیشب با حضور اهالی منطقه، بسیج، و عوامل منابع طبیعی مهار شده بود، پیش از ظهر امروز مجدد شعله ور شد. به گفته نجفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری […]

۵۱۸

آتش در جنگل های بلوران کوهدشت بار دیگر شعله ور شد.

به گزارش کشکان، آتش سوزی در مراتع و جنگل های بلوران شهرستان کوهدشت که دیشب با حضور اهالی منطقه، بسیج، و عوامل منابع طبیعی مهار شده بود، پیش از ظهر امروز مجدد شعله ور شد.

به گفته نجفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان آتش سوزی که پریروز در این منطقه رخ داده بود، ۲۰ هکتار از عرصه های طبیعی و جنگل های  را از بین برد.

فعالان محیط زیست وسعت آتش سوزی بلوطستان بلوران را بسیار بالاتر از ۲۰ هکتار می دانند.

در خبری دیگر زلزله ای به بزرگی ۳.۲ ریشتر کوهنانی در استان لرستان را لرزاند.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان در این رابطه به مهر گفت: مطابق برآورد اولیه موسسه ژئوفیزیک این زمین لرزه با شدت ۳.۲ ریشتر کوهنانی در شهرستان کوهدشت به وقوع پیوست.

رضا آریایی زمان وقوع این زلزله را ساعت ۱۶ و ۴۹ دقیقه و ۵۱ ثانیه اعلام کرد و افزود: تا کنون از این زمین لرزه خسارتی گزارش نشده است.

وی عمق وقع این زمین لرزه را هشت کیلومتری از سطح زمین دانست و گفت: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشور به عرض و طول جغرافیایی ۳۳.۳۳ و ۴۷.۲۴ بوده است.

بنابر این گزارش استان لرستان به علت قرارگیری بر روی منطقه لرزه ای زمین ساخت زاگرس از نواحی زلزله خیز کشور است که وقوع زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است.

مطابق نظر کارشناسان بخشهای شمالی استان لرستان در مجاورت راندگی اصلی زاگرس قرار دارند و شهرستان های دورود، بروجرد، مناطق مسکونی واقع در دشت سیلاخور و بخش های جنوبی الیگودرز و شول آباد در خطر بالای زلزله قرار دارند.

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط