سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۰:۲۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۸ مرداد ۱۳۹۵در ۹:۰۳ ب.ظ تعداد بازدید: 1,075 بازدید کد خبر:59436 چاپ خبر

رونمایی از کتاب «آموزش خواندن و نوشتن زبان لکی» در کوهدشت+ دانلود فونت

0

با حضور کرم دوستی، حشمت اله آزادبخت و مدیر سایت کشکان

محمدرضا نظری دارکولی نویسنده و پژوهشگر لک اهل دلفان با حضور در شهرستان کوهدشت و در دیدار با سه تن از شاعران این شهرستان، به معرفی ویژگی های رسم الخط مورد نظر خود در کتاب «آموزش خواندن و نوشتن زبان لکی» پرداخت. به گزارش کشکان، در این دیدار که استاد کرم دوستی شاعر نام آشنای […]

IMG_20160721_140813

محمدرضا نظری دارکولی نویسنده و پژوهشگر لک اهل دلفان با حضور در شهرستان کوهدشت و در دیدار با سه تن از شاعران این شهرستان، به معرفی ویژگی های رسم الخط مورد نظر خود در کتاب «آموزش خواندن و نوشتن زبان لکی» پرداخت.

به گزارش کشکان، در این دیدار که استاد کرم دوستی شاعر نام آشنای لک و صاحب کتاب های «پژاره» و «مردم شناسی ادبیات لکی»، حشمت اله آزادبخت شاعر، روزنامه نگار و خواننده ی لک و مهدی دوست محمدی شاعر و مدیرمسئول پایگاه خبری کشکان حضور داشتند، به بررسی ویژگی های این کتاب و ایرادهای احتمالی رسم الخط منتشره در آن پرداخته شد.

استاد کرم دوستی در مجموع تلاش صورت گرفته در این کتاب را مثبت ارزیابی نمود و ابراز امیدواری کرد با پژوهش هایی از این دست مشکل رسم الخط زبان لکی که در مرحله ی نگارش با پیچیدگی های خاص روبروست، به طور کامل برطرف شود.

IMG_20160627_125749

محمدرضا نظری دارکولی در این نشست در خصوص کتاب ” آموزش خواندن و نوشتن زبان لکی” گفت: این کتاب پس از سال ها پژوهش و دقت علمی، توسط انتشارات سیفا منتشر و وارد بازار کتاب شده است.
وی افزود: این کتاب که زبان اصیل لکی را در میان زبان های آرامی، مستقل و ارزنده کرده است، نویسه ای (رسم الخط) برای لک زبانان ایران است و به ساده ترین روش آموزشی لک زبانان گرامی را یاری می کند تا بتوانند بسیار آسان، تمامی آواهای زبانی اصیل لکی، واژگان، اشعار، داستان ها، تمثیل ها و گویش های زبان لکی را به صورت دقیق و گویا به نگارش برسانند و به آن ها زندگی ماندگار بدهند.
کتاب ” آموزش خواندن و نوشتن زبان لکی” هویت زبان لکی را به همگان معرفی می کند و برای تمامی لک زبانان گرامی تکلیف ساخته است که آن را به خوبی مطالعه کرده و از این پس به زبان مادری شان نگارش کنند.

تلفن مرکز پخش کتاب ” آموزش خواندن و نوشتن زبان لکی”:

۰۹۱۶۶۶۱۶۴۱۸- انتشارات سیفا

دانلود فونت رسم الخط کتاب آموزش خواندن و نوشتن زبان لکی برای نصب روی کامپیوتر: فونت زبان لکی

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. باسلام با توجه به اینکه لکی یک زبان هست اما متاسفانه دربین قومیت های دیگه نامی از آن وجود ندارد وخیلی مهجورمانده است،ازطرفی روز به روز حضور واژه های بیگانه دربین مردم لک زبان بخصوص همشهری های خودم مردم کوهدشت بیشترو بیشترمیشود از زحمات آقای دارکولی و همه عزیزانی که دغدغه مانایی این زبان اصیل رو دارند تشکرمیکنیم.بخصوص شعرای لک زبان شهرم و بازهم بخصوص از زحمات آقایان کرم دوستی و آقای آزادبخت که ماهمیشه از دستاوردهای ادبی و غنی لکی این عزیزان درمراسم های مختلف بهره می بریم.

    [پاسخ]

  2. باسلام خدمت عزیزان همشهری .انصافا باید از تمامی عزیزانی که دغدغه ی زنده نگاه داشتن زبان لکی را دارند تشکر کرد درود بر دارکولی عزیز .به خدا وقتی کتاب شعر پژاره استاد گرانقدر فرهنگی بی منت کرم دوستی را می خوانم تمام وجودم باعشق احساس غرور می کند انگار در حال خواندن شاهنامه به زبان مادریم هستم .درود بر مهدی دوست محمدی عزیز واقای آزادبخت دوست داشتنی .این عزیزان بخصوص استاد گرانقدر کرم دوستی سرمایه های استانمان لرستان هستند زنده و سربلند باشید

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط