سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۱:۱۳:۳۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۶ مرداد ۱۳۹۵در ۴:۲۱ ق.ظ تعداد بازدید: 1,001 بازدید کد خبر:59332 چاپ خبر

واکنش اسماعیل دوستی عضو شورای شهر تهران نسبت به توهین به لک زبانان

0

اسماعیل دوستی عضو شورای اسلامی شهر تهران با ارسال متن زیر به دفتر پایگاه خبری کشکان نسبت به توهین شخصی بی هویت به قوم لک واکنش نشان داد. متن پیام ایشان بدین شرح است: با خبر شدم خواننده ای با هویت نامشخص و فعالیت زیرزمینی آهنگی را در فضای مجازی منتشر نموده که در آن […]

داسماعیل-دوستی-۳۸۰x306-1

اسماعیل دوستی عضو شورای اسلامی شهر تهران با ارسال متن زیر به دفتر پایگاه خبری کشکان نسبت به توهین شخصی بی هویت به قوم لک واکنش نشان داد. متن پیام ایشان بدین شرح است:

با خبر شدم خواننده ای با هویت نامشخص و فعالیت زیرزمینی آهنگی را در فضای مجازی منتشر نموده که در آن با الفاظ رکیک قوم بزرگ لک و لک زبانان ارجمند را مورد اهانت قرار داده است.

ضمن اعلام این موضوع که بزرگی، قدر و منزلت قوم اصیل و باستانی لک با آن همه داشته های فرهنگی، ادبی و زبانی با چنین اقداماتی مخدوش نمی شود، نسبت به این حرکت و حرکاتی از این دست که بذر تفرقه را در میان اقوام می کارند هشدار داده و از مسئولین ذی ربط در استانداری لرستان، قوه ی قضائیه و دستگاه امنیتی می خواهم در اسرع وقت به موضوع رسیدگی نموده و نتیجه را به اطلاع عموم لک زبانان برسانند. شایسته نیست مردمانی نژاده و اصیل با آن همه سابقه ی غیرت، شهامت و جان فشانی برای دین و وطن خاطرشان با چنین حرکات سخیف و اهانت آمیزی مکدر گردد.

اسماعیل دوستی ۹۵/۵/۵

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. لک یک هویت فرهنگیست با الفاظ بی جای سایر لهجه ها ،خاموش نمیشود….

  [پاسخ]

 2. به لک زبان بودنم افتخارمیکنم زنده بادلک ولک زبانان

  [پاسخ]

 3. بابا دیگه بسه هیچکس از این موضوع خبر نداشت دوستان برای اینکه دوباره نام خودشون سر زبون ها بندازند بیانه میدن فکر کنم با کاری که این دوستان کردند فکم همه ایران با خبر شدند واقعا جای تاسف داره

  [پاسخ]

 4. مرادحیدری کولیوندازروستای تملیه بخش فیروزآبادلرستان

  سلام جای تأسف وتأثرداردآن شخص بی هویت نسبت لک زبانان ونژاداصیل لک توهین شده وازصرفی بایدفرهیختگان لک زبان درصدایجادهمایشی برآیندوواقعیات رابه اطلاع عوام بی اطلاع رسانده و…تااینطوری دژخیمان بی اصل ونسبت به فرهنگ وهویت نژادی سراپاغیرت حمله ورنشوندوجاداردازسرورارجمندجناب آدکتردوستی تشکرودست مریزادعرض نمایم

  [پاسخ]

 5. مرادحیدری کولیوندازروستای تملیه بخش فیروزآبادلرستان

  لک یعنی تعصب وغیرت وشجاعت یعنی صداقت واصالت یعنی فرهنگ غنی وکهن و…..‌‌متأسفم برای آن حیوان ناآشنابه لک ولک زبان

  [پاسخ]

 6. از جوابیه و پیگیری شما متشکریم
  نکته ای که هست اینه وقتی ما لک زبان ها تمام هویت و ادبیات و تاریخ خودمون رو به اسم “زاگرسی” و “پهلوی” و “اوستایی” و … یا استان های مشخص به نام های دیگه غیر از لک معرفی میکنیم اسم لک مثل درختی بی ثمر و بی شاخ برگ میمونه که هر هتاک بی اصل و نصبی میتونه هویت و شخصیت خودشو که بوی تعفن میده بیاد و به قوم لک بچسبونه و هویت هزاران ساله مارو مسخره کنه.
  از شما قلم به دستان و صاحبان نشریه خواهش میکنیم از معرفی و دسته بندی هویت لک با نام های مانند آنچه که گفتم پرهیز کنید مگر به عنوان مثال قرار دادن اشعار لکی و ادبیات لکی با نام لکی چه عیب و مشکلی داره که در اکثر سایت ها و نشریات لک زبان ها از عبارت هایی مثل “بومی سرود” ، “ادبیات زاگرسی” ، “ادبیات پهلوی و اوستایی” و… امثال این واژگان بی معنی و بی ربط استفاده می کنن.
  چرا باید ادبیات ترک و لر و کرد و عرب و بلوچ هر کدوم به اسم خودشون منتشر بشه و ما حق انتشار ادبیات و هویت خودمون رو به اسم خودمون نداریم و یا خودمون این حق رو به خودمون نمیدیم . چشمتون رو باز کنید و خوب گوش کنید صدای آخرین نفس های هویت و موجودیت لک و لکستان رو میشنوید خواهشا از این ادعاهای روشنفکری بی معنی و ظلالت محض دست بردارید.
  کسی نگفته تفرقه بندازیم و دشمنی قومی ایجاد کنیم. ماهم مثل بقیه اقوام باشیم و چراغی را که به خانه رواست به مسجد و همسایه تقدیم نکنیم. خواهشا منتشر کنید.

  [پاسخ]

 7. تفرقه

  [پاسخ]

  رضا لک در :

  تفرقه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  یعنی چی !!
  حالا ما این همه استان مستقل داریم تفرقه افتاده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  دفاع از قوم و زبان و اعتراض به توهین و فحاشی یه بی ادب تفرقه افکنیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  یعنی خفه شیم و اعلام اعتراض هم نکنیم که جنابعالی رنجیده خاطر نشی ؟؟؟؟!!!!
  واقعا ………… !!!!

  [پاسخ]

 8. لطفا یه کوچولو توضیح بدین
  موضوع چیه؟

  [پاسخ]

 9. مدیر محترم سایت نظر قبلی بنده رو که به خاطر عصبانیت و عجله در تایپ اشتباهات املایی دارد حذف بفرمائید و این متن رو منتشر کنید.
  از پیگیری و جوابیه شما متشکریم;
  نکته ای که هست اینه وقتی ما لک زبان ها تمام هویت و ادبیات و تاریخ خودمون رو به اسم “زاگرسی” و “پهلوی” و “اوستایی” و … یا استان های مشخص و رسمی به نام های دیگر غیر از لک معرفی میکنیم ،اسم لک مثل درختی بی ثمر و بی شاخ برگ میمونه که هر هتاک بی اصل و نسبی میتونه هویت و شخصیت خودشو که بوی تعفن میده ،به قوم لک بچسبونه و هویت هزاران ساله لک رو به تمسخر بگیره.
  از شما قلم به دستان و صاحبان نشریه خواهش میکنیم از معرفی و دسته بندی هویت و ادبیات لک با نام هایی مانند آنچه که گفتم پرهیز کنید.
  مگر به عنوان مثال قرار دادن اشعار لکی و ادبیات لکی با نام لکی چه عیب و مشکلی داره که در اکثر سایت ها و نشریات لک زبان ها از عبارت هایی مثل “بومی سرود” ، “ادبیات زاگرسی” ، “ادبیات پهلوی و اوستایی” و… امثال این واژگان بی معنی و بی ربط استفاده می کنن.
  چرا باید ادبیات ترک و لر و کرد و عرب و بلوچ هر کدوم به اسم خودشون منتشر بشه و ما حق انتشار ادبیات و هویت خودمون رو به اسم خودمون نداریم و یا خودمون این حق رو به خودمون نمیدیم .
  چشمتون رو باز کنید و خوب گوش کنید صدای آخرین نفس های هویت و موجودیت لک و … رو میشنوید خواهشاً از این ادعاهای روشنفکری بی معنی که نه تنها روشن نیست بلکه ظلالت و ظلمت محضه دست بردارید.
  کسی نگفته تفرقه بندازیم و دشمنی قومی ایجاد کنیم. ماهم مثل بقیه اقوام باشیم و چراغی را که به خانه رواست به مسجد و همسایه تقدیم نکنیم.
  “خواهشا منتشر کنید”

  [پاسخ]

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط