سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۳:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۶ مرداد ۱۳۹۵در ۴:۰۹ ق.ظ تعداد بازدید: 139 بازدید کد خبر:59329 چاپ خبر

هشدار پلیس فتا کوهدشت – چگونگی رهایی از بدافزارهای اندروید را بدانیم

0

گاهی با وجود تمامی اقدامات امنیتی که انجام می دهید، گوشی همراه شما توسط بدافزار های مخرب آلوده می شود. حال چگونه باید گوشی را از این بدافزارها پاک کرد؟ در اولین قدم، گوشی هوشمند خود را به حالت Airplane ببرید تا جلوی بد افزار را برای فرستادن و آپلود اطلاعات بگیرید. سپس اگر بد‌افزار […]

android-infect
گاهی با وجود تمامی اقدامات امنیتی که انجام می دهید، گوشی همراه شما توسط بدافزار های مخرب آلوده می شود. حال چگونه باید گوشی را از این بدافزارها پاک کرد؟
در اولین قدم، گوشی هوشمند خود را به حالت Airplane ببرید تا جلوی بد افزار را برای فرستادن و آپلود اطلاعات بگیرید. سپس اگر بد‌افزار را به شکل یک App شناسایی کرده‌اید، دستی آن را پاک ‌کنید. اگر قادر به شناسایی App مذکور نیستید، می‌توانید با آخرین Appهایی که ‌روی گوشی خود نصب کرده‌اید شروع کنید.
چنانچه این App از پاک شدن سرباز می‌زند، لازم است ‌گوشی خود را در حالت Safe Mode بوت کنید. مدل‌هایی از برند‌های مختلف به راه‌های متفاوت در حالت Safe Mode بوت می‌شوند؛ در نتیجه بهتر از است راه بوت در این حالت را بر اساس مدل گوشی خود در اینترنت جستجو کنید که حتما آن را خواهید یافت.
اگر در هیچ یک از این شرایط قادر به پاک‌سازی بد‌افزار نبودید، راه چاره آن است‌ که از همه اطلاعات خود از جمله تصاویر و موسیقی‌ها، یک نسخه پشتیبان گرفته و کل حافظه گوشی خود را پاک‌ کرده و از ابتدا کار را آغاز کنید.
برای این کار باید گوشی را به حالت Factory Reset در‌آورید که گزینه مربوط به آن را در بخش تنظیمات گوشی پیدا خواهید کرد.
یکی از بهترین راه‌ها برای رهایی از شر Appهای بد‌افزار این است که در تنظیمات گوشی و در قسمت امنیتی یا Security تیک گزینه Unknown Source را بردارید تا Appهای غیرقابل شناسایی به لحاظ امنیتی بر روی گوشی شما نصب نشوند.
در ‌‌نهایت نصب یک آنتی ویروس قوی می‌تواند تا حدی شما را از شر این بد‌افزار‌ها ‌رهایی دهد؛ البته تنها تا حدی، زیرا آنتی ویروس‌های موبایل حتی نسخه‌های تجاری و پولی آن‌ها چندان قابل اعتماد نیستند.

هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود، منابع آموزشی آنلاین از جمله سایت پلیس فتا را در آدرس http://www.cyberpolice.ir مطالعه کنید و همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام و جرمی در فضای مجازی آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس http://www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی اطلاع دهید.

فرماندهی انتظامی شهرستان کوهدشت – پلیس فتا

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط