سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۰۳:۴۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۲ مرداد ۱۳۹۵در ۸:۴۲ ب.ظ تعداد بازدید: 1,474 بازدید کد خبر:59196 چاپ خبر

۵۰۴ موسسه و نهاد غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کند/ امسال ۳۲ مرکز کنترل و کاهش آسیب در لرستان راه اندازی می شود

0

مدیرکل بهزیستی لرستان در جلسه شورای اداری بهزیستی لرستان که به ریاست استاندار لرستان و با حضور استاندار برگزار شد ضمن تبیین گزارشی از فعالیت ها و برنامه های حوزه های مختلف از ارائه خدمات پیشگیرانه به ۴۱۰ هزار نفر خبر داد. به گزارش کشکان، اسداله حیدری مدیرکل بهزیستی لرستان در ابتدای جلسه ضمن تقدیر […]

index

مدیرکل بهزیستی لرستان در جلسه شورای اداری بهزیستی لرستان که به ریاست استاندار لرستان و با حضور استاندار برگزار شد ضمن تبیین گزارشی از فعالیت ها و برنامه های حوزه های مختلف از ارائه خدمات پیشگیرانه به ۴۱۰ هزار نفر خبر داد.

به گزارش کشکان، اسداله حیدری مدیرکل بهزیستی لرستان در ابتدای جلسه ضمن تقدیر از حضور استاندار و معاونین ایشان گفت: خوشبختانه در برنامه های توسعه ای حضرتعالی هیچ گروهی از قلم نمی افتد حتی معلولین و فقرایی که در جامعه وجود دارند گرچه بزرگترین اقلیت اجتماعی هستند و از این بابت خدا را شاکریم وی افزود امروزه خوشبختانه در جهت اهداف بهزیستی این نگرش مثبت وجود دارد که از هر معلولی بپرسید می دانند که جناب استاندار و سیاست هاشون در جهت تقویت معلولین و فقرا در جامعه است و حضرتعالی را تندیس تلاش و نماد سختکوشی می دانند.

گرچه بهزیستی یکی از سازمان هایی است که وظیفه اش مبارزه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است اما حضرتعالی با برنامه های توسعه ای بهترین راهکاررا برای آسیب های اجتماعی قرار داده اید وهر کارگاه تعطیل شده ای که فعالیت خودش را شروع میکند و هر کلنگی که برای احداث کارخانه ای به زمین زده می شود در جهت کنترل و کاهش آسیبهای احتمالی است.

مدیرکل بهزیستی در ادامه ضمن گزارشی از وظایف و فعالیتهای تخصصی بهزیستی افزود: ما پیشگیری را از مهد کودک ها و مدارس شروع می کنیم بنابراین جامعه هدف ما تنها ۶۰ هزار نفری که از خدمات سازمان بهره مند هستند نیست بلکه کل افراد جامعه می باشند بطوریکه در سال گذشته ۴۱۰ هزار نفر خدمت پیشگیرانه در جهت کاهش آسیب ها انجام داده ایم.

حیدری با تبیین  وجود ۵۰۴ موسسه و نهاد غیردولتی تحت نظارت بهزیستی گفت: توسعه اجتماعی باید همراه نهادسازی اجتماعی باشد بنابراین  با احتساب بکارگیری حداقل ۴ نفر در این موسسات، بهزیستی بیش از ۲ هزار نفر فرد تحصیل کرده را در موسسات و نهادها بکار گرفته است وی از راه اندازی ۳۲ مرکز کنترل و کاهش آسیب در سال جاری در لرستان خبر داد و افزود با احتساب این ۳۲ مرکز تعداد مراکز فعال در استان به ۱۷۷ مرکز می رسد که امسال ۳۰ درصد خدمات پیشگیری افزایش می یابد.

مدیرکل بهزیستی افزود: در سال ۹۴ تعداد ۲۰۹۱ مورد زوج معرفی شده جهت مشاوره پیش از طلاق توافقی تعداد ۲۶۷ فقره منجر به سازش شده است و در سال ۹۵ نیز از ۶۰۹ زوج معرفی شده تعداد ۱۰۸ فقره منجر به سازش شده که ۷۳/۱۷ درصد را نشان می دهد.

وی میزان افزایش اعتبارات بهزیستی در زمینه توانمندسازی زنان بی سرپرست را ۳۰۰ درصد اعلام عنوان و گفت: تعهد ما در سال گذشته ایجاد ۱۱۰۳ شغل بوده که ۱۴۹۲ شغل را ایجاد کرده ایم و این میزان یعنی ۱۳۵ درصد تعهد ایجاد شده بهزیستی در بحث اشتغال و این موفقیت باعث کسب رتبه دوم کشور در زمینه توانمندسازی می باشد.

حیدری تعداد زنان سرپرست خانواربیمه شده  شهری را ۱۶۵۲ نفر و روستایی را ۱۶۵۰ نفر برشمرد و گفت از ابتدای نهضت مسکن در سال ۸۲ تعداد ۴۳۵۸ واحد مسکونی به جامعه هدف تحویل داده ایم که در هفته بهزیستی نیز ۲۳۲ واحد با حضور قائم مقام توانمندسازی بهزیستی کشور افتتاح و واگذار گردید و علاوه بر سهمیه تعداد ۱۵۰ واحد دیگر به لرستان اهداء شد.

مدیرکل بهزیستی گفت ۲۱ مرکز غیردولتی در زمینه اورژانس اجتماعی، دختران بی سرپرست، بدسرپرست و دختران آسیب دیده فعالیت می کنند و امسال نیز ۴ اورژانس اجتماعی در شهرهای فاقد اورژانس راه اندازی می کنیم وی همچنین از فعال کردن مرکز حرفه آموزی ویژه افراد T.S (اختلالات جنسیتی) خبرداد و گفت: مجوز تاسیس مرکز کودکان کار و خیابانی را اخذ کرده ایم و امسال راه اندازی می شود.

حیدری افزود: تعداد ۲۵۴ مهدکودک فعال در استان داریم که تعداد ۱۲۹۰۰ کودک از آموزش های این مهدها برخوردارند.

وی از اجرای طرح یک وعده غذای گرم برای کودکان روستایی در راستای کاهش آثار زیانبار سوء تغذیه به ارزش تقریبی ۱ میلیارد تومان جهت ۴۶۰۰ کودک روستایی و حاشیه ای در استان خبر داد.

مدیرکل بهزیستی با تبیین خدمات حمایتی افزود: ۵۶۰۰ خانوار از خدمات مستمر و غیر مستمر برخوردارند و تعداد ۳۵ کلینیک و موسسه خیریه غیردولتی حدود ۸۲ درصد فعالیتهای حوزه اجتماعی را پوشش می دهند. حیدری همچنین به پرداخت شهریه سه دهک پایین جامعه که حدود ۲۰۲۹ کودک می باشد اشاره و گفت در مراکز شبه خانواده ۵۱۷ کودک وجود دارد که تعداد ۹۰ نفر در مراکز نگهداری می شود.

وی گفت: تعداد ۵۰ هزار نفر از طریق CBR شناسایی و تعداد ۱۵ هزار نفر از خدمات مستمر و ۳۵ هزار نفر از خدمات غیر مستمر بهره مند می باشند و تعداد ۳۰۰ تسهیل گر در تمامی روستاهای استان فعالیت دارند و تمام معلولین ضایعه نخاعی امسال برای اولین بار از خدمات دریافت حق پرستاری در منزل برخوردار شده اند.

حیدری از کسب رتبه دوم کشور در بررسی و پایش پرونده های توانبخشی خبرداد و گفت: مرکز اتیسم، مرکز بیماران اعصاب و روان در الیگودرز را افتتاح کرده ایم و اجرای طرح های توانمندسازی افراد ضایعه نخاعی و سالمندان را در دستور کار داریم.

وی در پایان از وجود بیش از ۴۰۰ نفر از پرسنل بهزیستی بعنوان قراردادی گله مند شد و گفت: بعلت وجود ۴۷ درصد کارکنان بعنوان قراردادی، عدم ثبات شغلی و کاهش کارایی و بهره وری را به دنبال داشته که از استاندار پر تلاش و فهیم خواهشمندیم در خصوص فوق العاده شغل، در نظر گرفتن سختی کار و دریافتی کارکنان، بهبود وضعیت تجهیزات اداری و ساختمانی که بسیار نگران کننده است سایر اعتبارات جاری و عمرانی عنایت ویژه ای به این اداره کل داشته باشند.

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. ازاین گزارش لذت بردم
    یک گزارش جامع و تخصصی توسط مدیرکل جوان مردمی جناب آقای دکترحیدری
    آدم وقتی عملکرد شایسته مدیران رو می بیند به وجد می آید از اقای استاندار مردمی لرستان هم بخاطر شرکت دراین مراسم تشکر میکنم

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط