سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۴۱:۲۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۱ مرداد ۱۳۹۵در ۷:۳۵ ب.ظ تعداد بازدید: 1,050 بازدید کد خبر:59152 چاپ خبر

گزارش تصویری/ هیچ…؟! سهم کوچه های کوهدشت از آسفالت و خدمات شهری/ چند تلنگر تصویری به شورای شهر و شهرداری کوهدشت

0

کریم دوستی/ کشکان: سال هاست بر سیمای این شهر غبار محرومیت و فراموشی و بی توجهی نشسته است و در گذر زمان بر چهره تکیده شهر من تغییر مطلوب و محسوسی رخ نداده است و فقط خیابان اصلی شهر است که در جریان تغییرات پی در پی شهردار رنگ عوض می کند و برای توجه […]

کریم دوستی/ کشکان: سال هاست بر سیمای این شهر غبار محرومیت و فراموشی و بی توجهی نشسته است و در گذر زمان بر چهره تکیده شهر من تغییر مطلوب و محسوسی رخ نداده است و فقط خیابان اصلی شهر است که در جریان تغییرات پی در پی شهردار رنگ عوض می کند و برای توجه و برای دیدن دستی به سر و رویش کشیده می شود.
کمبود فضای سبز، خیابان های پر از چاله، کوچه های بی نام و نشان، جدول های پر از زباله و… نمونه هایی از بیماری هایی است که بر تن نحیف این شهر تب دار دیده می شود اما در این بین سهم کوچه ها از آسفالت و لکه گیری ها بسیار ناچیز و به عبارتی هیچ است. کوچه هایی که پر از جمعیت چشم به تانکر قیرپاش و ماشین های زرد رنگ گروه عمران شهرداری دوخته اند و دست تمنایشان دراز است اما نه مهندس جوان و نه سرکارگر میان سال سری از آری تکان می دهند و نه کاغذهای پر امضای شهروندان کوچه نشین و دعوت های چندباره از اعضای شورا و شهرداری برای بازدید کوچه ها راه به جایی می برد..
الان که آسفالت خیابان ها و ترمیم حفاری ها از سر گرفته شده باز کوچه ها به فراموشی سپرده شده اند که انتظار می رود این فراموشی هر چه زودتر پایان یابد و در جهت رفاه و آسایش شهروندان قدم هایی برداشته شود. حال برای کمک به شهروندان و یادآوری به شهرداری کوچه های مختلف هر قسمت از شهر را معرفی می کنیم تا شهرداری نسبت به خدمات دهی به ساکنان آنان اقدام نماید.
بخش اول: تازه آباد بین خیابان دکتر حسابی و شهید مطهری
۱ – کوچه شهید دوست محمدی ٢- کوچه شهید اسفندیار رضایی٣- کوچه شهید فلاحی ۴- کوچه شهید خسرو کاکاوند (کوچه اول بسمت کارگر شمالی ۵- کوچه های انتهایی خیابان معاد٢ ۶-کوچه انتهای اداره بیمه سلامت ٧-کوچه سوم خیابان معاد ١ ۸- کوچه شهید لرستانی خیابان مطهری پشت سهام عدالت و…

کشکان: اطلاعات خبرنگار کشکان حکایت از ابلاغ بودجه ی میلیاردی برای عمران و آسفالت معابر شهر کوهدشت به شهرداری کوهدشت دارد که متأسفانه صرف لکه گیری غیراستاندارد صرفاً خیابان های اصلی شهر شده و ساکنان کوچه های شهر به ویژه در نقاط حاشیه ای به دلایل نامشخص از این اعتبار هنگفت بی بهره مانده اند.

علاوه بر نقاط فوق که توسط نگارنده ی محترم مورد اشاره قرار گرفته است بسیاری دیگر از کوچه ها و معابر سطح شهر کوهدشت دچار وضعیت مشابهی هستند.

نکته ای که قابل تأمل است تبعیض اجتماعی روا داشته شده از ناحیه شهرداری کوهدشت در حق شهروندان است. به عنوان مثال هستند کوچه هایی که به طور کامل آسفالت شده اند ولی بسیاری از کوچه های شهر حتی شن ریزی هم نمی شوند! یا جداول بسیاری از نقاط به طور منظم تنظیف و پاک سازی نشده و به ویژه در فصل تابستان وضعیت بدی را در شهر به وجود آورده اند.

همچنین همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید تلنبار کردن زباله و آشغال داخل جداول در سطح خیابان ها که مایعات آن در سطح خیابان ها پخش ده و به شدت سلامت شهروندان و کودکان را به مخاطره انداخته است.

مشکل دیگر بحث سد معبر است که گزارش مستقل آن چند روز پیش در همین رسانه منتشر شد. (اینجا)

در کنار مشکلات ذکر شده که شهروندان به صورت روزمره با آن ها مواجه بوده و از وضعیت موجود به شدت ناراضی هستند، مشکلات دیگری نیز وجود دارد که مجال آن در گزارشات بعدی کشکان است. از جمله مشکل همیشگی سایت زباله خوشناموند، فضای سبز ناچیز و در معرض نابودی شهر، اسراف در استفاده از آب شرب در فضای سبز و … که شورای شهر و شهرداری کوهدشت همچنان در حل و فصل آن ها ناکام مانده اند.

IMG_20160719_202444 IMG_20160720_004624 IMG_20160721_193548

IMG_20160722_035234

IMG_20160722_035241

IMG_20160722_035254

IMG_20160722_035302IMG_20160722_035308

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. نبود کار و کارخانه و بطبع آن نپرداختن عوارض،و تصدى پست شهردار به زور و عشاىر منشى نتىجه اى بغىر از زبالدان بهمراه نخواهد داشت.

  [پاسخ]

  حسين در :

  بنظر بنده حرکات خوبی در سطح شهر توسط مجموعه شهرداری کوهدشت اتفاق افتاده است تعمیر پل های سطح شهر – ایجاد خط خیابان رهبری اونچیز هایی است که بنده دیده ام بنظر روند درستی است ولی در بحث امور ارباب رجوع نیاز است واقعا مجموعه شهرداری تغییر رویکرد داشته باشد وحتی کل کارکنان ازتغییر استقبال نمایند ومقداری عرق کارمند شهرداری داری بودن را داشته باشن نیاز هست در پیگیری این امر که روندی است که متاسفانه از قبل ایجاد شده ودلیل تغییر این گونه خدمات دهی وامور ارباب رجوع بصلاح نیست بایستی سریعتر این ساختار عوض بشه واین موضوع دیگه نیازی به بودجه وبحث مالی نداره .شهردار فرماندار بایستی در این زمینه تمرکزی بیشتری داشته باشند.

  [پاسخ]

 2. وظیفه شورای شهر طوری که معلومه فقط تشکیل جلسه ست اونم بخاطر دریافت حق الزحمه!!!جلساتی که هیچگونه خروجی مفید نداره الا کسب درآمد برا اعضا

  [پاسخ]

  کوهدشتی در :

  برادر در آمد شهرداری کفاف حقوق شورای شهر و حقوق فامیلای اعضای شورای شهر که در شهرداری به زور جامیدن نمی کنه

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  بابا یه مشت بی کفایت بی عرضه شدن رییس کوهدشت
  خداوند لعنتشون کنه در دنیا و آخرت اگه میخوان دزدی کنن

  [پاسخ]

 3. برای شهرداری کوهدشت بایدتاسف خوردوبس

  [پاسخ]

 4. متاسفانه کوهدشت ادم دلسوزنداره درقبال پول کارکنه بودجه هاروماست مالی میکنندبراخودشان ای کاش اقایان عزیزدرشورای شهروشهرداری به فکرسرای اخرتشان باشند

  [پاسخ]

 5. جان برادر وقتی که دو شهردار خبره ونام آشنا فدای خودخواهی می گردند وقتی دوسال از عمر این شورا برای رسیدن یک نفر به خواسته اش تلف می شود وقتی در طول دوسال اول عمر شورا این دوره ازخیلی از توافقات ممانعت به عمل میای و خیلی وهای دیگر یکدفعه دست و دل بازی شور می شود تخفیف های به سابقه داده می شود املاک درجه یک شهرداری که سرمایه ایندگان هست مجوز فروش می گیرند چه باید گفت پس باید گفت از ماست که بر ماست

  [پاسخ]

 6. آقای نورعلی انتصاب بجا و شایسته و پربرکت شما را به بعنوان شهردار کوهدشت تبریک میگوییم. ۴۰ساله همش این جملات بجا و شایسته رو میبینیم و میشنویم ولی هنوز کاری ندیدیم .

  [پاسخ]

 7. یکی از اعضای محترم شورای شهر بیاید در جلسات عمومی مثلا نماز جمعه شرکت کند و به مردم جواب بدهد که در طول این سالها بجز استخدام اطرافیون خود در شهرداری و حمایت از دوستان و اقوام خود جهت تصدی امورات کلیدی شهرداری چه کاری کرده اند . هر ازچند گاهی با کت و شلوار به شهرداری می ایند و سفارش عده ای را می دهند .

  [پاسخ]

 8. اهای مردم شهردار و شورای شهر ،شهر را به امان خدا ول کردند و چسبیدن به سیاست

  [پاسخ]

 9. خسته نباشی شهردار.

  [پاسخ]

 10. شهروندخرم آبادي

  من هر بار از شهر کوهدشت رد شدم شاهد پسرفت آن بودم بجای پیشرفت و خیلی به حال این شهر خراب شده تآسف میخورم .شاید مشگل از انتخاب نادرست اعضای شورای محترم شهر است که تخصصی ندارند و در انتخاب شهردار با تجربه و بدرو از هرگونه سیاسی کاری کوتاهی میکنند که عاقبت همین است.

  [پاسخ]

 11. تمام کارهای شهرداری رو رها کردن فقط افتادن دنبال مسائل سیاسی …برای خود شورا هم متاسفانه هیچ اقدامی نمی کند

  [پاسخ]

 12. شورای محترم شهرکوهدشت وشهردارعزیزدارای مدرک فوق لیسانس شهری حتی اگر یک روززودترپستهایشان را رهاکنند کوهدشت ازنظرعمرانی نفس راحتی خواهد کشید

  [پاسخ]

 13. شهرداری کوهدشت بدون حضور شورای شهر موفقتره,ما خواهشمون از استاندار اینه که اگه توانشو داره شورای شهر رو در شهرهای کوچک ازجمله شهرستان کوهدشت منحل کنه….

  [پاسخ]

 14. آقای نورعلی و شورای شهر بدانند که این اهانت است به مردم …

  [پاسخ]

 15. خدا برا مسئولین این شهر نسازه که باید وضعیت زندگی مردم این باشه.
  کاش میتونستم برا این مردم بدبخت کاری کنم.
  به قول حسین پناهی دستان خالی را فقط باید بر سر کوبید و بس.

  [پاسخ]

 16. باسلام .متاسفانه عدم تخصیص اعتبارات لازم وعدم پرداخت عوارضات سطح شهر سبب شده شهرداری کوهدشت درپرداخت حقوق کارکنان خود درمانده باشد چه برسد به هزینه برای ترمیم زیر ساخت ای کاش نقد به ارگانهای تخصصی را متخصص انجام دهد و کامنت ها را به دلسوزی بیان کرد نه به عقده .به قول عزیزی بدی هایش را گفتی خوبی هایش را نیز بگو .دیگر نه به دستان خالی نیازیست نه به اهانت و توهین .وقتی به صورت رابطه تعداد کارکنان از بیست نفر پانصد نفر شد دوستان منتقد کجا بودند چند نفر از این عزیزان منتقد عوارضات سطح شهر را پرداخت کرده اند .متاسفانه در شهر ما تمام عیارهای انسانیت را با سیاست می سنجند وهمه جور حرف و نظری داده می شود تا خودشیرینی را به معنایه اصلی کلمه به جا آورده باشند .ای کاش جیب خالی شهرداری را میدیدید و انگاه قلم به نقد می گشودید .ای کاش هرکس در حیطه تخصصش نظر میداد چیزی که این روزها در شهرمان بی معنی شده است.انوقت در این شلوغی روشنفکری انتظار معجزه هم داریم .بیایید اجای عقده وعقیده را بیشتر از اینها باهم عوض نکنیم .باتشکر از جناب دوستی بابت به تصویر کشیدن برخی زشتی های شهر ولی ای کاش نیم نگاهی هم به فضاهای سبز و بلوارهای زیبای شهر می انداختید .ای کاش طرح های زیر ساختی ترافیک شهری را نیز به تصویر می کشیدید .و ای کاش جیب خالی شهرداری را می دیدید که شاید نظرتان کمی ملایم تر می شد

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  آقای ناصردوستی حرفهایت متین، مگه بین شهرستان کوچک پلدختروکوهدشت چه فرقی است پلدخترازنظروسعت ازکوهدشت کمترازنظرجمعیت خیلی کمترووو، قطعا شما به این شهرستان کوچک سری زدی ودیدی که ازنظرپیشرفت، بهداشت، رسیدگی به امورات شهری چقدرازشهرمان جلوتر ه .بایدپذیرفت شهردار وشورای شهر بسیاربسیار ضعیف عمل کردند.خدابه داد این شهرسیاست زده(آفت زده)برسد

  [پاسخ]

 17. جناب نقد میخواهید اول اینکه در هر پست ببینید چند نفر کار میکنند ۲چرا درمود عوارض بین مردم فرق گذاشته میشود ۳ عوارضی که از وانتها و ماشینهای شخصی گرفته میشود در عوض چیه ۴چراحقوق کارگران خدوم دیر پرداخت میشه هیچ کس بهشون دیگه قرض هم نمیده ۵چرا هرکدوم از کارمندان همیشه در حال تعقیره۶چرا حاشیه شهر کوهدشت از چهار طرف بی صاحب مونده ۷چراباداشتن ترمینال میان تو شهر مسافر میزنن اتبوسها۸چرا پمب گاز زدن پول نقد از مردم میگیرن ولی هر چند روز مردم باید تا ساعتها صف باشند میپرسی میگن شهرداری بدهکاره مگه مردم پول گاز قرضی میزنن ۹چرا مردم میرن واسه بهشت زهرا ولی باید یک خانومی که بچه بغلشه دنبال یک راهی باشه بره اون ور قبرستان حداقل این زمینها را فروختن یک پل هوای بزنن وخیلی چیزهای دیگر

  [پاسخ]

 18. از مدیر محترم سایت کشکان خواهش میکنم یک نفر را مامور کند که یک تحقیق میدانی ازخیابانهای محل زندگی اعضای شورای شهر انجام دهد ووضعیت اسفالت وجداول و… انها را بررسی کند احتمالا به نتایج جالبی دست پیدا خواهند کرد!والبته نتیجه را در این سایت اطلاع رسانی نماید!متشکر

  [پاسخ]

 19. باسلام .والا آقای مهران که کامنت گذاشتی ما که املا و ادبیات شما سر در نیاوردیم .

  [پاسخ]

 20. شهرداری ها رو همه به چه مشخصاتی میشناسند ؟؟؟ بیشتر از اون نمیشه بهشون گفت . البته ایراد از شهرداره نه کارکنان چون ایشون اگر خلاقیت و برنامه داشته باشن و با پارتی و لابی سر کار نیومده باشن باید عواملش رو درست کنن .

  [پاسخ]

 21. جایی که کار نباشد،بودجه هم کم باشد،مردمم عوازض شهرداری ندهند،کسی بیاد کارآفرینی کنه باهاش دشمنی می کنن،مسئولین هم اینقدر مشکلات هست که به این چیزهای جزئی نمی رسند،خوب معلوم همین می شود دیگر

  [پاسخ]

 22. اقای ناطر غلت املا میگیری حرف مردم به این سادگی بیان میشه شما چون مشکلات را نمیبینید غلط میگیرید یک نقطه این ور اون ور بشه بهتون بر میخوره

  [پاسخ]

 23. در ضمن آقای ناطر در کامنت شما چند غلط وجود دارد یک نگاهی بکن

  [پاسخ]

 24. واقعا باید تاسف خورد کوهدشت با این همه سابقه و قدمت وضع شهرداریش اینطوریه یعنی هر کی بفکر جیب خودشه الان من رفتم رومشگان اصلال لذت بردم از این خدمات شهری بخصوص خیابان های سطح شهر چغابل امیدوارم شهرداری کوهدشت یه همت بکنه

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  لذت بردی چون شما رومشکانی هستید و الان از اسم جعلی کوهدشت استفاده کردید، اولا رومشکان همش یه خیابون داره دو نفر میتونن تمیزش کنن، جمعیت ۱۰۰ هزار نفری کوهدشت با جمعیت کمتر از ۱۰ هزار نفری چغابل قابل مقایسه نیستن، در ضمن اونا نماینده دارن ولی کوهدشت نماینده نداره.

  [پاسخ]

  کوهدشت در :

  اولا که من رومشگانی نیسیتم و کوهدشتی ام دوما منطقه رومشگان ۶۰ هزار جمعیت داره نه ۱۰ هزار سوما همین آدم هایی مثل شما الان دارن کوهدشت رو اداره میکنن که هیچ پیشرفتی نداره و در آخر از تمام حرفات معلومه که از مخالفان آقای ملکشاهی هستی وگر نه آقای ملکشاهی اصلا احتیاجی به وجود شهردار کوهدشت نداره

  [پاسخ]

 25. این تصاویر برای دلسوزی شهرستان کوهدشت نیست بلکه کاملا بحث سیاسیه، اختلافاتی که بین شهرداری و نماینده پیش اومده ایجاب کرده که این تصاویر نشون بدین، از اینکه مشکلات کوهدشت رو اعلام میکنید خوبه ولی هیچوقت سعی نکنید از ابزاری مثل سایت در تخریب شخصیت انسان ها استفاده کنید که در آخرت باید جوابگو باشید، کوهدشت سالهاست که این مشکلات رو داره، چطوره الان یادتون افتاده که این تصاویر رو منتشر کنید، اگه شما انقدر دلسوز این شهرستان هستید تصاویری از شهرک صنعتی، جاده کوهدشت خرم آباد ، پتروشیمی و… منتشر کنید و بگید نماینده این ۴ سال هیچکاری نکرده؟؟؟؟!!! ولی هیچوقت این کار رو نمیکنید چون هدف مشکلات کوهدشت نیست هدف تخریب افراده.(بعید میدونم این مطلب روی سایت بزنید)

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  شما خودتون یکی از اون حقوق بگیرا هستین معلومه از حرف زدنتون
  همچین افراد بی عرضه و بی کفایتی باید تخریب بشن
  فردا هم چقد پررو میان رای جمع کردن.خجالتی هم مال انسانه

  [پاسخ]

 26. جناب دوستی قبل از شما هم خیلیا این حرفا رو زدن حالا شما میخایید شهر رو درست کنی

  [پاسخ]

 27. علی غصه خور انصا فا ما بهترین شهردار داریم دروغگویی و حسادت دیگه بسه

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط