سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۴:۰۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۱ مرداد ۱۳۹۵در ۵:۰۰ ب.ظ تعداد بازدید: 970 بازدید کد خبر:59148 چاپ خبر

در پی لغو ابلاغ یکی از مدیران مدارس و وقایع بعد از آن/ نامه جمعی از فرهنگیان رومشکان به مسئولین این شهرستان

0

بسم رب الشهداء و الصدیقین وَ مَن یَعْصِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ یَتَعَدَّ حُدُودَهُ یُدْخِلْهُ نَارًا خَالِدًا فِیهَا وَ لَهُ عَذَابٌ مُّهِینٌ (سوره مبارکه نساء آیه ۱۴) «و آن کس که نافرمانی خدا و پیامبرش را کند و از مرزهای او تجاوز نماید، او را در آتشی وارد می‌کند که جاودانه در آن خواهد ماند؛ […]

a2

بسم رب الشهداء و الصدیقین

وَ مَن یَعْصِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ یَتَعَدَّ حُدُودَهُ یُدْخِلْهُ نَارًا خَالِدًا فِیهَا وَ لَهُ عَذَابٌ مُّهِینٌ (سوره مبارکه نساء آیه ۱۴)

«و آن کس که نافرمانی خدا و پیامبرش را کند و از مرزهای او تجاوز نماید، او را در آتشی وارد می‌کند که جاودانه در آن خواهد ماند؛ و برای او مجازات خوارکننده‌ای است.»

خطه رومشکان در گذر زمان و در عرصه های مختلف تاریخی از صدر انقلاب تا عصر حاضر، تدین، غیرت، ایمان، شهامت، رشادت و بصیرت خود را به اثبات همگان رسانیده است. حضور انقلابی مردم بخش در ۸ سال دفاع مقدس با تقدیم ۱۵۰ شهید و نیز حضور در جبهه فرهنگی با تقدیم بیش از هزار نفر فرهنگی در عرصه تعلیم و تربیت به عنوان نگین فرهنگ استان مطرح می باشد.

در ۲۷تیرماه ماه ۹۵ و در فاصله یک روز پس از لغو ابلاغ یکی از مدیران مدارس ابتدایی شهر چغابل اتفاقی رخ داد که باعث ناراحتی فرهنگیان و مردم دین مدار شهرستان رومشکان گردید.

در فرهنگی که قرار است در جهت ارتقای علم و دانش و تربیت و فرهنگ انقلاب اسلامی در جامعه عمل نماید و این مسئولیت بر عهده معلمینی گذاشته شده که در عین مواجهه با چالش های زندگی عاشقانه و دلسوزانه این بار و امانت را که کوه ها از پذیرش آن عاجز بودند بر دوش خویش می کشند باکمال تأسف با اتفاقات ضد فرهنگی، گاهاً شیرینی ماحصل تعلیم و تربیت به کام فرهنگیان و مردم دین دار تلخ شده و حتی باعث می شود فرهنگی ما سر از دخمه ای بیرون آورد که غالبا جایگاه مجرمین ضد تعلیم و تربیت هستند.

فرهنگیان ارزشی و دلسوز شهرستان رومشکان ضمن محکومیت شدید این واقعه تاسف برانگیز اذعان می دارند:

۱ – این گونه اقدامات ضدفرهنگی که نه تنها هنجارشکنی و بی احترامی به قانون می باشد، به خدشه دار نمودن مقام معلم و اخلاق اسلامی منجر می شود. درحالی این اقدام ضدفرهنگی و انسانی را نباید به فرهنگیان دلسوز و با ایمان تعمیم داد.

۲- این گونه رفتارها که عقب گرد به گذشته های دور است، عدول از تأسی به شهداء و علمداران واقعی جبهه فرهنگی شهرستان می باشد؛ آنانی که در راه پیشرفت حقیقی جان خود را نثار کردند تا مسئولین فرهنگی در کمال آرامش و امنیت و اقتدار، مردم را به سوی سعادت حقیقی راه نمایند.

۳ – از مسئولین شهرستان و در رأس آنها فرماندار محترم شهرستان که همواره در بیاناتشان از حرکت در راه اسلام و خون شهدا و هنجارها و امنیت سیاسی اجتماعی سخن گفته اند خواستاریم که بدون ملاحظه کاری و محکوم کردن این عمل زشت، تکرار این مسائل را کم کنند و بدانند که در مکتب اسلام هدف وسیله را توجیه نمی کند.

۴ – مسئولین امر با دستگاه های عریض و طویل که مدعی مدیریت و راهبردگذاری فرهنگی هستند بدانند که امروز، از طریق سنت شکنی ها و ترویج هنجارشکنی در سایه باندبازی ها ضمن ایجاد بدعت، خطر آن متوجه همه خواهد شد و تر و خشک را با هم می سوزاند.

۵ – خیال خام است که برخی توهم این را دارند که در سایه مسایل و چالش های سیاسی با چشم پوشی بر حرکات غیرفرهنگی و لاپوشانی غافل از اینکه این داوری ها از نظر وجدان مردم جامعه دور نمی ماند و تاریخ قضاوت خواهد نمود.

۶ – از امام جمعه محترم شهرستان رومشکان بعنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی خواستاریم جهت برخورد با این عوامل از تمام ظرفیت های لازم استفاده نماید.

۷ -از تمام علما، اساتید، دانشجویان، دانشگاهیان، فرهیختگان، سیاسیون، اهالی رسانه و تمام مردم شریف شهرستان خواستاریم که پاسدار مجاهدت های همشهریان گرانقدر خود که دیروز در جبهه های مبارزه حق علیه باطل در دفاع مقدس حضور داشتند و جبهه های فرهنگی شهرستان را به شما سپرده اند باشند.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

جمعی از فرهنگیان شهرستان رومشکان

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. از این بیانیه ها خیلی تو این مدت دادن چه کسی جواب داد

  [پاسخ]

 2. این بیانیه و نویسندگان ان شجاعت لازم را در نوشتن نداشته اند معلوم نیست که این بیانیه در نقد چه کسی علیه چه کسی می باشد .حرف های دو پهلو نشان می دهد نویسندگان این نامه یکی به نعل ویکی به میخ زذه اند

  [پاسخ]

 3. این بیانیه معلوم نیست میخواهد چه چیزی را محکوم کند

  [پاسخ]

  سجاد در :

  راست میگی

  [پاسخ]

 4. مدیر مدرسه از طرهان

  اولا جریان چی بوده ؟ثانیادر بند اول خبر از داشتن شهامت دادیددر حالی که این جمعی از فرهنگیان همیشه بی نام شهامت لازم رادر بیان مشکل پیش امده وباعث وبانی ان از خود نشان ندادندثالثا مدیر حامی ملکشاهی بوده یا نه؟رابعااین حق یه رئیس اداره است که مدیر مد نظر ونزدیک به برنامه های خود رومنصوب کنه حتی اگر سیاسی کاری باشه وشایسته سالاری در اون مطرح نباشه زیرادرنهایت رئیس اداره باید جوابگوی همه ی مسائل باشه خامسا خداوکیلی عزل مدیریه مدرسه ابتدایی ارزش رسانه ای شدن داره؟ما معلم هابااین کارت خودمونو بی اعتبار کردیم بعدش انتظار احترام ومنزلت بالاتر وبهتر رو داریم

  [پاسخ]

  بازوند در :

  ماجرا از این قراره که مدیر اداره ابلاغ یک نفر را لغو می کند چون مدیر مدرسه دخترانه بود خواسته یه زن بجش بیاره حالا صرف نظر از همه چیز فردی که لغو ابلاغ یا بهتره بگیم جابجا شده می ره دار ودسته جکع می کنه وبا رییس ادره درگیر میشه تو جاده ودور از روستا با ۱۰ نفر می ریزند سر رییس اداره و باش بر خورد فیزیکی بسیار زشتی انجام می دهند .من خودم مخالف خط ومشی رییس اداره هستم اما این کار بسیار زشت بوده خالا کسی نیست از اون اقا بپرسه وقتی شما اومدی رییس شدی ایا خوب اون اقایی که شما جاش اومدی هم لشگر کشی می کرد به نظر من مدیر کل باید دخالت کنه

  [پاسخ]

 5. والا۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰تو همه چیز افراط دارین .اون از انتخابات اینم از عوض شدن یک مدیر ،بخدا زشته این حرکات ،قشر فرهنگی واین کارا وای به حال مردم عادی

  [پاسخ]

 6. این نوشته ارزش انتشار نداشته موضوع ان معلوم نیست ضمنا عوض کردن یک مدیر مدرسه حق یک ریس اداره است دیگر چرا بی خودی دم از دین و شجاعت و ایثارمی زنید

  [پاسخ]

 7. …مدیرمدرسه ای طرفدارملکشاهی بوده فکرمیکنه چون ایشان نماینده است جنابشان نبایدلغوابلاغ شوندغافل ازاینکه آموزش وپرورش زیرمجموعه دولت است نه مجلس واکنون نیز لااقل اداره کل آپ همراه ملکشاهی نیست

  [پاسخ]

 8. این همه عزل ونصب که در کشور صورت به اندازه عوض کردن یک مدیر مدرسه ابتدایی که حق مسلم یک رئیس اداره است جنجال بر انگیز نبوده .

  [پاسخ]

 9. رومشکان آبستن انواع حوادث عجیب و غریبه .کاش فرماندار با اقتدار برخورد کند

  [پاسخ]

 10. مگه مدیرییک .مدرسه ابتدایی جقدر ارزش دارد که این همه غوغا بپا کردند جدا متاسم برای سایت کشکان که این مسایل کوچک را اب و تاب می دهد.

  [پاسخ]

 11. خواهشا ارزش رسانه ای خودتون رو با درج اینگونه خبرها کم نکنید !!!!!!! ما که نفهمیدیم چی شد

  [پاسخ]

 12. سایت کشکان باید دقت بیشتری می کرد واقعا این مطلب بی سر وته قابل نشر نیست مدیر می تواند زیر مجموعه خود را تغییر ده .فکر می کنم اگر بحث جبهه وایثار وشهادت ملاک باشد کسی که مورد حمله واقع شده از دیگران سر وگردنی بالاتر باشد!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 13. بحث عوض کردن یا نکردن مدیر یک مدرسه نیست بحث بدعت خطرناک و نامیمونی است که این آقایان آغاز کردن چرا باید بخاطر عوض شدن یک ابلاغ شروع به توطئه و دسیسه چینی بشه و جلوی ماشین رییس اداره آموزش و پرورش یک شهرستان را بگیرند و او را کتک بزنند و شان و احترام او را لگد مال کنند جای تاسف وقتی بیشتر میشه که رییس مربوطه برادر دو شهید میباشد و خود یکی از فرهنگیان بسیار آرام و متین هستند که در طول سالیان خدمت کسی کوچکترین بی ادبی از او ندیده است

  [پاسخ]

 14. واقعا اوج بی فرهنگی و عقب ماندگی را نشان می دهد که بخاطر تغییر یک مدیر اینچنین بیرحمانه و گستاخانه با مدیر اموزش و پرورش درگیر بشن

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط