سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۲۲:۴۵:۵۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۳۱ تیر ۱۳۹۵در ۶:۰۴ ق.ظ تعداد بازدید: 633 بازدید کد خبر:59101 چاپ خبر

سپاه اسامی سیاسیون دخیل در شبکه ی فساد را منتشر کند

0

مهدی دوست محمدی- مدیرمسئول

مهدی دوست محمدی- مدیرمسئول سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: «حفظ انقلاب در وضع موجود پاسداری محافظه کارانه است ولی سپاه باید به دنبال پاسداری غیرمحافظه کارانه باشد. اگر امام خمینی (ره) می‌خواست ملاحظات دیگران را انجام دهد این انقلاب شکل نمی‌گرفت و بر اساس این آیه اسلام و نهضت بزرگ اسلامی برپا […]

doust

مهدی دوست محمدی- مدیرمسئول

سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: «حفظ انقلاب در وضع موجود پاسداری محافظه کارانه است ولی سپاه باید به دنبال پاسداری غیرمحافظه کارانه باشد. اگر امام خمینی (ره) می‌خواست ملاحظات دیگران را انجام دهد این انقلاب شکل نمی‌گرفت و بر اساس این آیه اسلام و نهضت بزرگ اسلامی برپا نمی‌شد.»

در جملات بالا عبارت پاسداری غیرمحافظه کارانه آمده است که ادبیاتی موافق با روح خواسته ی عمومی ملت ایران است. امروز خواست جامعه ی ایمانی و مقاوم ایران پرهیز از محافظه کاری و انتشار لیست مفسدان اقتصادی است که سال هاست انتشار اسامی آنان به تابویی بزرگ تبدیل شده و موجب حساس شدن بیشتر شاخک های اجتماع شده است.

به راستی ملتی که با خون دل انقلاب کردند و فرزندان برومند خود را برای حفظ دین و کشور راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل کرده و می کنند، حق ندارند اسامی مفسدانی را بدانند که بی شک مطابق قانون مجازات اسلامی ایران مجازاتی در حد محاربه و سلب حیات دارند؟

سهل انگاری و مماشات با این مجرمین خطرناک و عدم انتشار اسامی آن ها خود بزرگ ترین ضربه را به انقلاب می زند و مخالف روح آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری است.

چند روز پیش سردار جعفری در حالی خبر از بازداشت علی رستگار سرخه ای مدیرعامل معزول بانک ملت و معاون بین الملل وی داد که در ضمن آن از حضور برخی سیاسیون در یک شبکه بزرگ فساد پرده برداشت.

پس از انتشار چنین اخباری اولین سئوالی که به ذهن مردم خطور می کند چرایی عدم انتشار اسامی این سیاسیون است. اتفاقاً انتشار لیست مفسدان اقتصادی مطرح شده از چند سال پیش تا کنون عین پاسداری غیرمحافظه کارانه و خواست و مطالبه ی عمومی مردم است. مفسدانی که در هر رده ی سیاسی، سطح قدرت و طیف سیاسی می بایست مطابق قانون اساسی همانند آحاد ملت مشمول قوانین کیفری بوده و به اشد مجازات های قانونی در باب فساد اقتصادی محکوم شوند.

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سلام و سپاس ؛ حرف شما حرف دل همۀ مردم است. ولی به امید آن روز که هیچکس حتی یک مفسد اقتصادی را در موضع محاربه قرار ندهیم و با مطالبۀ حق از طریق باطل خواستار سلب حیات دیگری نشویم. کاش اموال مردم را برگردانند؛حیات و مماتشان با خدای جان آفرین.

  [پاسخ]

 2. خدمت دوست ارجمندم جناب دوست محمدی سلام و درود دارم.
  هر جایی که شفافیت نباشد قطعاً فساد روی خواهد داد. معمولا در کشورهای دموکراتیک از احزاب و آزادی عمل آنها به عنوان معیارهای شفافیت یاد می شود. در حضور احزاب قدرتمند، یک خودنظارتی در جامعه نهادینه می شود. حضور مطبوعات آزاد وابسته به همین احزاب با نگاهی دقیق به مسائل (بویژه حساسیتی که نسبت به سایر احزاب رقیب دارند که در قدرت هستند یا بخشی از قدرت حاکم را تشکیل می دهند) می تواند در پیشگیری بسیاری از فسادها توانا باشد.
  این مثبت است که سپاه در مقابل فساد واکنش نشان می دهد. ولی اصولا نباید وضعیت به صورتی پیش برود که سپاه که از ارکان نیروی های مسلح است در این زمینه وارد شود. بلکه باید نهادهای نظارتی و بازرسی با دقت بیشتری در این زمینه ورود می کردند. ما باید از تجربه موفق کشورهای دنیا استفاده کنیم. این فسادهای که الآن می بینیم بیشتر از “تک صدایی” که در زمان دولت قبل در کشور ایجاد شد نشأت گرفته است. تک صدایی یکی از مهمترین علت های ایجاد فساد در جامعه است! اجازه دهیم احزاب قدرتمند شکل بگیرند! اجازه دهیم مطبوعات آزاد باشند و از مسئولین عالی رتبه مطالبه گری کنند! اجازه دهیم نقد و پرسشگری در جامعه نهادینه شود!
  بر شما سلامتی و بهروزی آرزو می کنم…

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط