سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۲:۰۰:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۶ تیر ۱۳۹۵در ۷:۰۵ ق.ظ تعداد بازدید: 516 بازدید کد خبر:58887 چاپ خبر

آکادمی باشگاه استقلال تهران در لرستان راه اندازی می شود

0

بيژن كوشكي:

اخلاق‌مداری، تواضع و خوش‌رفتاری از ویژگی‌های بارز این فوتبالیست لرستانی در مستطیل سبز بود. مدافعی سخت‌کوش که به خاطر تعصب بالایش در بازی همیشه در میان تماشاگران خرم‌آبادی محبوب بود و قابل احترام تا این که به تیم‌های بزرگ کشور پیوست و پله‌های ترقی را بیرون استان طی کرد. «بیژن کوشکی» ابتدا با پیراهن پاس […]

IMG09111962

اخلاق‌مداری، تواضع و خوش‌رفتاری از ویژگی‌های بارز این فوتبالیست لرستانی در مستطیل سبز بود. مدافعی سخت‌کوش که به خاطر تعصب بالایش در بازی همیشه در میان تماشاگران خرم‌آبادی محبوب بود و قابل احترام تا این که به تیم‌های بزرگ کشور پیوست و پله‌های ترقی را بیرون استان طی کرد.

«بیژن کوشکی» ابتدا با پیراهن پاس قهرمان لیگ برتر و سپس همراه استقلال تهران در فصل ۸۷-۸۶ قهرمان جام حذفی و در فصل ۸۸-۸۷ قهرمان لیگ برتر شد.

به بهانه راه‌اندازی شعبه‌ای از آکادمی فوتبال استقلال در لرستان گفتگویی با این مدافع مستحکم لرستانی کردیم:

تاسیس آکادمی استقلال در لرستان چطور کلید خورد؟

از ۳ ماه گذشته توسط جناب مهندس بازوند استاندار لرستان پی‌گیری و جلساتی با آقای وزیر ورزش و آقای افشار‌زاده مدیر عامل استقلال برگزار گردید و قرار شد آکادمی استقلال در لرستان فعالیت کند.

راه‌اندازی آکادمی فقط مختص به لرستان است یا در دیگر استان‌ها هم ایجاد می‌شود؟

 خیر، قرار است در چندین استان این آکادمی راه‌اندازی شود اما نظر با شگاه این بود که اولین استان لرستان باشد.

وضعیت آکادمی لرستان بعد از ۳ ماه درچه مرحله‌ای است؟

در این ۳ ماه ما جلسات متعددی داشتیم با مسئولان مختلف استانی رایزنی کردیم. خوشبختانه هفته گذشته هم باشگاه استقلال مجوز را صادر کرد و هم مسئولان ورزشی استان و نیروی انتظامی، تقریباً اکثر کارهای اداری انجام گرفته و ان‌شاءالله به زودی مابقی کارها صورت بگیرد تا کار به صورت عملیاتی اجرا شود.

هدف باشگاه استقلال از راه‌اندازی این آکادمی در لرستان چیست؟

لرستان سرشار از استعداد ورزشی است. مسئولان باشگاه خوب می‌دانند اگر در لرستان پایگاه ایجاد کنند، می‌توانند بازیکنان مستعد و آینده‌دار را کشف کنند. بنابراین این کار هم برای باشگاه استقلال مفید است هم برای استان.

به نظر شما امکانات و زیر‌ساخت‌های لازم در لرستان جهت راه‌اندازی آکادمی به معنای واقعی وجود دارد؟

واقعیت این است که در لرستان مشکل زیر‌ساخت‌های ورزشی داریم و ما نیز همین مشکل را برای آکادمی احساس کردیم. قرار بود شرایط کار ما به صورت کمپ باشد. در مجموعه تختی که خواستیم برای تمرینات زمین بگیریم به علت اجاره بودن نتوانستیم اما با صحبت‌هایی که با مسئولان داشتیم احتمالاً محل آکادمی در مجموعه ورزشی کارگران خرم‌آباد باشد.

نفرات آکادمی در چه رده سنی جذب می‌شوند؟

هدف اصلی ما در آموزش سنین پایه است و همه تمرکز ما در این آکادمی نونهالان سنین ۶ تا ۱۴ ساله است و جذب و پذیرش ما در این سن انجام می‌شود.

تا چه حد به آینده این آکادمی امیدوار است؟

این آکادمی باید یک برنامه ۵ ساله داشته باشد تا بتواند بازیکن را بعد از آموزش و شناسایی به راحتی و بدون واسطه به بهترین مدارس فوتبال و باشگاه‌های معتبر و سطح بالا کشور معرفی کند و من هم به عنوان یک لرستانی با تمام وجود هدفم اجرای این مهم است.

آیا اسپانسری آکادمی را حمایت می‌کند؟

بله، با اسپانسر صحبت‌های لازم را داشتیم و قرار است یک شرکت حمایت‌هایی را انجام دهد، اما نیاز است مسئولان استان هم پای کار بیایند و از این فرصت به نفع جوانان و نوجوانان این استان استفاده کنند. مثلاً آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و مراکزی که امکانات ورزشی دارند می‌توانند در این راه به ما کمک کنند.

شهریه هم بابت ثبت نام دریافت می‌شود؟

بله. چون همه امکانات را به صورت اجاره ای در اختیار می‌گیریم و مقداری البسه ورزشی و بحث بیمه بازیکنان نیز وجود دارد، هزینه‌ای دریافت می‌شود که البته سعی می‌کنیم هزینه زیاد نباشد.

فعالیت این آکادمی چه زمانی آغاز می‌شود؟

اکثر کارها را انجام دادیم یک سری امورات اداری جهت دفتر کار و تجهیزات باید مهیا شود که به محض آماده شدن و آمادگی مسئولان استارت کار را خواهیم زد.

آیا در دیگر شهر‌های استان هم نمایندگی دایر می‌کنید؟

فعلاً شروع کار در مرکز استان است ولی در آینده قصد داریم که شهرستان‌ها را نیز فعال نماییم.

برگردیم به زمانی که در خرم‌آباد فوتبال می‌کردید. آیا آن دوران نقطه شکوفاشدن شما بود یا بعد از آن؟

واقعا آن دوران فراموش نشدنی است. بخشی از بهترین دوران فوتبالی‌ام در تیم‌های خرم‌آباد سپری شد و باید گفت که موفقیتم از خرم‌آباد شروع شد.

چه کسانی نقش مهمی در پیشرفت شما داشتند؟

من وقتی که از معمولان به خرم‌آباد آمدم در خوابگاه ورزشگاه تختی مستقر شدم و ارتباط بسیار خوبی با مرحوم ناصر میرزایی داشتم. همیشه گفتم الان هم تکرار می‌کنم ۱۰۰ درصد موفقیتم در فوتبال را مدیون آقا ناصر می‌دانم. طی چند سالی که شاگرد او بودیم روی سالم زندگی کردن خیلی تأکید داشت. فوتبال بخش اصلی زندگی‌اش بود و همیشه به ما این موضوع را گوشزد می‌کرد. با تمام سلول‌های بدنش در فوتبال عاشقانه کار می‌کرد. هم از نظر اخلاقی و هم از لحاظ فنی خیلی تأثیر‌گذار بود. کسانی که شاگرد او بوده‌اند می داند چه می گویم و از چه انسانی حرف می‌زنم…

قضیه آن سیلی که به صورت تو زد ناراحت نکرد؟

فکر کنم بازی با مرصاد شیراز بود. قبل از بازی خیلی به من تذکر داد که نباید کارت بگیرم چون بازی‌های بعدی خیلی حساس هستند. تیم شیرازی مهاجمی به نام علی رضایی داشت که برادر غلامرضا رضایی بازیکن سایپا و پرسپولیس بود. از ناحیه آن بازیکن تحت فشار بودم و قصد داشت از سمت من عبور کند. مجبور بودم اجازه عبور به او ندهم. خطایی مرتکب شدم و کارت زرد گرفتم. می‌دانستم که با این کارت آقا ناصر حسابی ناراحت می‌شود. سوت پایان بازی را که داور زد آقا ناصر به سرعت سمت من آمد و به خاطر گرفتن کارت زرد آن سیلی آرامی را به من زد.

چه عکس‌العملی داشتی؟

چون می‌دانستم آقا ناصر نسبت به بازیکن و تیمش متعصب است و آرزوی پیشرفت ما را دارد بنابراین در آن لحظه به عنوان شاگرد به تصمیم استاد احترام گذاشتم و سکوت کردم. الان متوجه می‌شوم که آن سیلی و نصایح و درس‌های استاد چقدر برای من در ادامه زندگی فوتبالی مؤثر بود. روزهای فراموش نشدنی من همان دوران است.

چه صحبتی با مسئولان لرستان داری؟

فرصتی ایجاد شده و جناب استاندار همه تلاش خود را در این خصوص به کار گرفته تا آکادمی به سرانجام برسد. از دیگر مسئولین نیز انتظار می‌رود مثل ایشان هر جا با مانعی در این خصوص مواجه شدیم همکاری کنند و مسائل را حل کنند. لازم است در این فرصت از همکاری آقای آشتاب مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی تشکر کنم که در جهت در اختیار گذاشتن مجموعه کارگران نهایت همکاری را با ما داشتند.

آیا این احتمال وجود دارد که بازیکنان شاخصی از باشگاه استقلال به عنوان مربی در این آکادمی حضور داشته باشند؟

در حال برنامه‌ریزی هستیم تا در مراسم افتتاحیه چهره‌های شاخصی از باشگاه به خرم‌آباد بیایند.

چه صحبتی با مردم داری؟

خوشحالم که قرار است یک بار دیگر به استانم خدمت کنم. همه هدفم خدمت بی‌منت به مردم لرستان است و من این قول را به آن‌ها خواهم داد که با تمام وجود تجربیاتم را به نونهالان انتقال دهم تا در آینده شاهد پرورش و درخشش بازیکنان شاخصی از لرستان باشیم.

گفت‌وگو از: سید احمد موسوی- خبرآنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. با توکل برخدا, موفق باشید

    [پاسخ]

  2. به امید موفقیت برای جوانان لرستانی وحامیان فوتبال در این استان محروم

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط