سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۱:۵۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۴ تیر ۱۳۹۵در ۶:۲۰ ب.ظ تعداد بازدید: 707 بازدید کد خبر:58853 چاپ خبر

آه و ناله ی کشاورزان از زاویه ای دیگر

0

سید محمدصادق محمدی وفایی

سید محمدصادق محمدی وفایی: من از کوهدشت گزارش می دهم گزارش از شهری که می گویند بالاترین آمار بی کاری را در کشور دارد و از این جهت اول است. این شهر و حومه ی آن سالها بود به خشک‌سالی های پی در پی مبتلا شده بود. بعد از آن همه خشک سالی به لطف […]

۱۳۹۴۰۲۰۵۰۸۴۰۱۸۵۰۳۵۱۶۵۹۶۴

سید محمدصادق محمدی وفایی: من از کوهدشت گزارش می دهم گزارش از شهری که می گویند بالاترین آمار بی کاری را در کشور دارد و از این جهت اول است.

این شهر و حومه ی آن سالها بود به خشک‌سالی های پی در پی مبتلا شده بود. بعد از آن همه خشک سالی به لطف الهی کشاورزان فصلی پر محصول پشت سر گذاشتند. دریغا برداشت محصول فقط پنجاه درصد قضیه است و پنجاه درصد دیگر به دولت برمی گردد.

در این فصل دولت تدبیر و امید محصولات کشاورزان را خریده است اما متاسفانه از پرداخت وجه کشاورزان یا خبری نیست و یا چنان با تاخیر پرداخت می کنند که صبر جناب ایوب را می طلبد! این عدم پرداخت و یا تاخیر در پرداخت باعث تحلیل ها و شایعات متعددی در جامعه شده است.

برخی می گویند فساد و فیش های نجومی پشت دولت را شکسته است. دولت، دولتی بسیار فقیر است و چون وجهی برای پرداخت ندارد به بانک های خصوصی روی آورده است تا وامی با بیست و پنج درصد سود بگیرد! برخی می گویند چون پرداخت سریع پول کشاورزان تورم زا هست و دولت به فکر کنترل تورم است، کشاورزان به این زودی ها منتظر گرفتن وجوه خود از دولت نباشند! برخی هم می گویند پرداخت وجوه کشاورزی فقط در کوهدشت دل آزار شده است.

دلیل این تاخیر را باید از مسئولین استان پرسید! برخی هم خیال بافانه می گویند چون کشاورزان طرفدار احمدی نژاد بوده اند، این دولت در فکر انتقام است!! ای عالی جنابان مسئول! یادتان باشد کشاورزان محصولات خود را با ده ها گرفتاری و بدهی، برداشت و تحویل شماها داده اند و هر روز چهره مبارک طلبکارانشان را می بینند. آیا می دانید بعضی از کشاورزان به خاطر همین تاخیرها، از معامله کردن با شما پشیمان شده اند؟ لطفا به آنها صریح و سریع بفرمایید تا کی منتظر بمانند؟! لطفا بفرمایید چرا شفاف سازی نمی کنید؟!

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. این شهر سیاست زده تا کی باید اینجور باشه خدا میدونه شما درست میگید ولی تا مردم خوابند مسولین دلشون نمیاد مردم را بیدار کنن شما هم بگیر بخواب شب خوش

  [پاسخ]

 2. خیلی ممنون واقعا درد دل کشاورزهارو گفتید
  از اینکه گندمو تحویل دولت دادیم واقعا پشیمانیم
  ۴۵روزه گندم تحویل دادیم ولی از پول خبری نیست

  [پاسخ]

 3. درود خدا بر شما سىد عزىز.بنده نه شما را زىارت کرده و نه مى شناسم اما حبى که نسبت به زادگاه خود دارى نشاندهنده پاکبازى و صداقت شماست،لرستان و کوهدشت مردان بزرگى را در دامن خود پرورانىده و به نظر شما هم در ردىف بزرگان و آنان که در حافظه تارىخى دىارمان باقى مانده اند،قرار خواهىد گرفت.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط