سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۵:۳۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۲ تیر ۱۳۹۵در ۱۰:۱۹ ق.ظ تعداد بازدید: 643 بازدید کد خبر:58790 چاپ خبر

کشف قبرستان دوره اسلامی در یک طرح عمرانی خرم آباد

0

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از کشف قبرستان دوره اسلامی در یک طرح عمرانی شهر خرم آباد خبر داد. محمدرضا اسدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: یک قبرستان دوره اسلامی در طرح عمرانی زیرگذر بهارستان در منطقه سه راهی گلدشت شهر خرم […]

۸۲۱۴۶۰۲۲-۷۰۸۵۸۴۱۳

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از کشف قبرستان دوره اسلامی در یک طرح عمرانی شهر خرم آباد خبر داد.

محمدرضا اسدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: یک قبرستان دوره اسلامی در طرح عمرانی زیرگذر بهارستان در منطقه سه راهی گلدشت شهر خرم آباد کشف شده است.
وی گفت: با توجه به رسم تدفین در دین اسلام که هیچ اشیائی با مردگان دفن نمی شوند در این قبرستان شی قیمتی کشف نشده است.
اسدی ادامه داد: پس از کشف این قبرستان بلافاصله یگان حفاظت میراث فرهنگی لرستان و کارشناسان مربوطه در این مکان حضور یافتند و مستندات مورد نیاز برای بررسی های قانونی انجام شد.
به گفته وی این قبرستان به لحاظ باستان شناسی از اهمیت چندانی برخوردار نیست لذا پس از مستند سازی و مطالعات تخصصی، عملیات عمرانی طرح زیرگذر ادامه خواهد یافت.
بر پایه این گزارش در برخی محافل عمومی شایعاتی مبنی بر کشف قبرهایی با قدمت سه هزار و کمتر از یک هزار ساله در مکان یاد شده در شهر خرم آباد منتشر شده است.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط