سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۸:۱۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۲ تیر ۱۳۹۵در ۶:۱۶ ب.ظ تعداد بازدید: 562 بازدید کد خبر:58788 چاپ خبر

اعتراض به ادامه تعطیلی تنها کتابخانه ی عمومی کوهدشت+عکس

0

چندماه از تعطیلی کتابخانه ی عمومی شهدای شهرستان کوهدشت می گذرد. این کتابخانه تنها نهاد فعال در عرصه ی کتاب و کتابخوانی در این شهرستان محسوب می شد. محلی در داخل پارک زنده یاد دلیجانی که دانش آموزان و دانشجویان برای سال ها از سالن آن برای مطالعه آزاد و آمادگی برای کنکور استفاده می […]

IMG_6489

چندماه از تعطیلی کتابخانه ی عمومی شهدای شهرستان کوهدشت می گذرد.

این کتابخانه تنها نهاد فعال در عرصه ی کتاب و کتابخوانی در این شهرستان محسوب می شد. محلی در داخل پارک زنده یاد دلیجانی که دانش آموزان و دانشجویان برای سال ها از سالن آن برای مطالعه آزاد و آمادگی برای کنکور استفاده می کردند.

عزت جعفری رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت در این خصوص به خبرنگار کشکان گفت: در حالی که بنا بود این کتابخانه توسعه پیدا کند و دو طبقه شود، بازدید کارشناسان عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی استان و نهایتاً کشور موجب شد تا آن ها به عدم امکان توسعه و تعطیلی آن نظر دهند.

وی ادامه داد: مصوبه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت به ریاست کرم محمدی فرماندار وقت مبنی بر عدم تعطیلی کتابخانه نیز نتوانست مانع از اجرای نظریه کارشناسان مذکور شود. در واقع انعکاس نظریه کارشناس عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی استان به تهران منجر به ارسال نامه ای از سوی مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به دفتر این نهاد در استان لرستان شد که مطابق آن به دلیل ترک های عمیق سازه ای و امتداد این ترک ها در کل راستای طولی دیوارهای سالن مطالعه و بخش کودک از تاریخ ۹۴/۱۰/۲۸ می بایست نسبت به تعطیل نمودن کتابخانه به علت احتمال ریزش سقف و ایجاد خطرات جانی برای اعضا و همکاران اقدام گردد.

IMG_6502

جعفری افزود: به همین دلیل جلسه ی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مجدداً تشکیل شد و بنا شد از طرف آموزش و پرورش شهرستان سالن یکی از مدارس تا حل مشکل برای استفاده اعضا در اختیار نهاد کتابخانه های شهرستان قرار داده شود. این مسأله در دست بررسی و پیگیری است و چنانچه به نتیجه برسد اطلاع رسانی می شود.

مشخص نیست با وجود نظریه کارشناسان مورد اشاره مبنی بر تعطیلی و تخریب این کتابخانه هزینه ی بالای نقاشی و زیباسازی آن با چه توجیهی صورت گرفته و چرا باید بیت المال و اموال عمومی به راحتی هرچه تمام بدین شکل در معرض تضییع و نابودی قرار گیرد.

۱۲۰ نفر از اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت با امضای تومار اعتراض، خواستار حل مشکل از سوی فرماندار این شهرستان و اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شده اند.

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. همه چی به مدیریت بر میگردد

  [پاسخ]

 2. سلام. تو رو خدا بگید این کتابخانه رو باز کنن ۶ماه هر روز صبح پیاده از سپاه پیاده میرم تا کتابخانه شهید رجایی(نیم ساعت راهه)، این انصافه یه شهرستان با ۱۴۰ هزار جمعیت یک کتابخانه داشته باشه؟ اصلا جوابگوی دانشجویان و دانش اموزان نیست تابستان مجبور بودیم بریم بهشت زهرا واسه درس خوندن مسولان این شهرستان کجا اند؟ خسته ام از دیدن این همه بنر((انتصاب به جا شایسته))

  [پاسخ]

 3. واقعا متاسفم برا مسئولینی که هیچ اقدامی برای بازگشایی این کتابخونه نکردن
  مگه ترمیم این ترک هایی که اشاره شده چقدر طول میکشه؟ اگه قراربراین بود که دوباره ساخته بشه تا حالا چندبار افتتاح شده بود

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط