سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۰:۵۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۰۵ تیر ۱۳۹۵در ۸:۰۹ ب.ظ تعداد بازدید: 541 بازدید کد خبر:58363 چاپ خبر

هشدار پلیس فتا کوهدشت/ ترفند کلاهبرداران سایبری با تبلیغ نرم افزارهای رایگان

0

در یکی از جدیدترین شیوه های کلاهبرداری، شاهد راه اندازی سایت‌هایی هستیم که ادعا دارند نرم افزارهای امنیتی می فروشند،به کاربران هشدار داد : برخی از این نرم افزارها جعلی است و عملکرد جاسوسی دارند. کاربران برای نصب هر گونه نرم افزار بر روی سیستم های خود چه گوشی های هوشمند و چه لپ تاپ، […]

۳۰۲۰۸۳۳۴۱۱۹۱۰۸۰۵
در یکی از جدیدترین شیوه های کلاهبرداری، شاهد راه اندازی سایت‌هایی هستیم که ادعا دارند نرم افزارهای امنیتی می فروشند،به کاربران هشدار داد : برخی از این نرم افزارها جعلی است و عملکرد جاسوسی دارند.
کاربران برای نصب هر گونه نرم افزار بر روی سیستم های خود چه گوشی های هوشمند و چه لپ تاپ، تبلت یا سیستم های خانگی، نرم افزار مورد نظر خود را حتما از سایت های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند، تهیه کنند. حتی در خرید نرم افزار از فروشگاه ها در فضای واقعی نیز دقت داشته باشند که فروشنده نرم افزار مورد نظر را برای آنها نصب نماید و از نصب دیگر نرم افزارهای غیر ضروری که ادعا دارند رایگان است، خودداری کنند.
برخی فروشندگان چه در فضای سایبر یا فضای حقیقی بعد از مدتی با برقراری تماس با مشتری از طریق ایمیل یا تماس تلفنی ادعا دارند برای پشتیبانی نرم افزار به سایت خاصی مراجعه کرده و با پرداخت مبلغی نرم افزار نصب شده بر روی سیستم خود را بروزرسانی و پشتیبانی کنند، که گاها فرد را به سایت های فیشینگ هدایت کرده و کلاهبرداری می کنند و یا بعد از دریافت پول فایل های بد افزار ارسال می کنند و کاربران به خیال فایل های پشتیبان، فایل های بد افزار ارسال شده را نصب می کنند.
توصیه های پلیس فتا :
هرگز به شرکت ها و افرادی که به بهانه پشتیبانی فردی اقدام به تماس تلفنی یا پیامک می نمایند اعتماد نکرده و تا از صحت و معتبر بودن شرکت اطمینان لازم را کسب ننموده، هیچ گونه اطلاعات و پولی را ارسال و در اختیار این گونه افراد قرار ندهند.
افزایش دانش IT کاربران یک ضرورت است تعداد زیادی از قربانیان کلاهبرداران سایبری به دلیل دانش محدود IT در دام این کلاهبرداران می افتند و متضرر می شوند.
هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود ، منابع آموزشی آنلاین از جمله سایت پلیس فتا را در آدرس http://www.cyberpolice.ir مطالعه کنید و همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام و جرمی در فضای مجازی آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس http://www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی اطلاع دهید.

 

فرماندهی انتظامی شهرستان کوهدشت – پلیس فتا

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط