سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۵:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۵ تیر ۱۳۹۵در ۵:۲۹ ب.ظ تعداد بازدید: 379 بازدید کد خبر:58355 چاپ خبر

شب قدر کانون و چشمه جوشان رحمت الهی است

0

آیت الله احمد مبلغی:

-سعادت انسان زیر بارش نزول رحمت در شب قدر کلید می خورد -نزول قرآن، نزول ملائکه ونزول رحمت ویژه، اختصاصی شب قدر است به گزارش کشکان، عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فضیلت شب های قدر گفت: تمایز  شب قدر به دلیل ارتباط عظیم و استثنایی آن با آسمان است. در  شب قدر، درهای […]

۱ (۱۲)

-سعادت انسان زیر بارش نزول رحمت در شب قدر کلید می خورد

-نزول قرآن، نزول ملائکه ونزول رحمت ویژه، اختصاصی شب قدر است

به گزارش کشکان، عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فضیلت شب های قدر گفت: تمایز  شب قدر به دلیل ارتباط عظیم و استثنایی آن با آسمان است. در  شب قدر، درهای آسمان به صورت خاص واستثنایی به روی بندگان گشوده خواهد شد و این شاخص، شب قدر را از دیگر شب های دیگر متمایز می سازد.

آیت الله احمد مبلغی در یادداشتی به مناسب لیالی قدر خاطرنشان کرد:  شب قدر ارتباط عظیم و استثنایی با آسمان دارد و این ارتباط برای هیچ شب و روز دیگری فراهم نشده است، بلکه اگر مجموعه همه شب و روزها، با هم جمع شوند و تا سرحد هزار ماه (که عمر متوسط انسان را تشکیل  می دهد) به پیش روند، شب قدر بر آن ها تفوق دارد.

آیت الله احمد مبلغی در سخنانی به مناسب لیالی قدر خاطرنشان کرد:  رحمت الهی نازل در شب قدر به مثابه رحمت مادر برای رحمت های دیگری است که درطول سال بر بندگان نازل می شود.

وی با اشاره به این که ویژگی شب قدر این است که سه نزول در آن رخ داده و یا می دهد، گفت: این سه نزول اختصاصی شب قدر عبارتند از: نزول قرآن، نزول ملائکه و نزول رحمت ویژه.

وی در مورد نزول قرآن گفت:  این کتاب آسمانی  بزرگترین لطف و رحمت از طرف خداوند متعال به بشریت است که تنها یک بار در تاریخ وآن هم در  شب قدر نازل شده و سوره قدر به این موضوع اشاره می کند.

وی گفت: نزول دوم مربوط به ملائکه و روح است، در هر شب قدر ملائکه و روح نزول می کنند  و چنین نزولی با گستردگی در هیچ شبی به وقوع نمی پیوندد.

آیت الله مبلغی سومین نزول را مربوط به نزول رحمت خاص الهی در شب های قدر دانست و گفت: رحمت الهی همیشه بر انسان نزول می یابد ولی رحمت شب قدر، یک رحمت خاص است  که  اساس سعادت انسان را تشکیل می دهد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: نزول این رحمت بر انسان عامل سعادت و نبودن آن عامل شقاوت انسان است و چنین رحمتی در شب قدر نازل می شود.

آیت الله مبلغی تصریح کرد: همین رحمت شب قدری، به مثابه اساس و مادر برای رحمت های دیگر است که درطول سال بر بندگان نازل می شود و نقطه و چشمه جوشان رحمت های الهی می باشد.

 

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط