سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۷:۳۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۴ تیر ۱۳۹۵در ۷:۱۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,031 بازدید کد خبر:58329 چاپ خبر

(تصاویر) سفر یادگار امام به ازنا/ شعار اسلام فقط رحمانی نیست، اشداء علی الکفار هم شعار اسلام است

0

یادگار امام خمینی (ره) در بدو ورود به شهرستان ازنا در گلزار این شهر حاضر و به نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. به گزارش کشکان، عصر جمعه ۴ تیرماه حجت‌الاسلام‌والمسلمین “سید علی خمینی” در میان استقبال گرم حجت‌الاسلام “سید داوود شاهچراغی” امام‌جمعه ازنا، استاندار لرستان و معاونین، فرماندار و مردم شهیدپرور ازنا، […]

یادگار امام خمینی (ره) در بدو ورود به شهرستان ازنا در گلزار این شهر حاضر و به نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

به گزارش کشکان، عصر جمعه ۴ تیرماه حجت‌الاسلام‌والمسلمین “سید علی خمینی” در میان استقبال گرم حجت‌الاسلام “سید داوود شاهچراغی” امام‌جمعه ازنا، استاندار لرستان و معاونین، فرماندار و مردم شهیدپرور ازنا، وارد این شهر شد.

وی در بدو ورود به ازنا در گلزار شهدای این شهر حضور پیدا کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی خمینی و همراهان سپس در بیت شهید حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین صادقی حاضر شدند.

یادگار امام خمینی (ره) سپس در مصلی این شهرستان سخنرانی کرد.

شرکت در مراسم شب قدر از دیگر برنامه‌های سفر ایشان به ازنا است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی خمینی بابیان اینکه نظام باید قاطعانه با گروهک‌های تروریستی مقابله کند، گفت: شعار اسلام فقط رحمانی نیست، اشداء علی الکفار هم شعار اسلام است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی خمینی عصر امروز در مراسم بزرگداشت شهدای هفت‌تیر که در مصلا امام جعفر صادق(ع) این شهرستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: هنگامی‌که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و در میان ناباوری‌ها حرکت خود را به ثمر رساند دشمنان انقلاب اسلامی در مقابل موج مردم اهدافی برای خود ترسیم کردند.

وی با اشاره به اهداف دشمنان انقلاب در مقابله با پیشروی انقلاب اسلامی ملت ایران افزود: ایجاد اختلافات قومی و قبیله‌ای از نخستین اهداف دشمنان در مقابله با موج انقلابی ملت ایران بود. به تصور آن‌ها قیام عرب، ترک، کرد، لر و اهل سنت کشور را از حالت امنیت خارج کرده و ناامنی ایجاد می‌کند. همین طرح در کشورهای دیگری که در آن‌ها انقلاب صورت گرفت پیاده شد و دعواهای قومی قبیله‌ای به راه انداختند و انقلاب را فشل و از میان بردند.

یادگار امام راحل عنوان کرد: امام با ایستادگی در مقابل این طرح شوم قدم‌های متفاوتی برداشت ابتدا در عین هوشیاری فرمودند: «به شما دوستان اکیداً اخطار می‌کنم هر کس عکس من را بسوزاند و به من ناسزا گوید حق ندارد کسی به او تعرض کند، امروز مقابله‌به‌مثل خلاف شرع است.» امام این‌گونه از حق خود گذشتند و توصیه کردند اگر به من توهین شد مقابله‌به‌مثل نکنید زیرا هدف دشمن را شناخته بودند که اختلافات قومی سبب از بین رفتن انقلاب می‌شود.

وی با اشاره به پشتیبانی مردم لرستان از امام و انقلاب بیان کرد: در استان لرستان حتی پیش از انقلاب هم مردم پشتیبان امام بودند و دل امام به مردم قرص بود و اگر ایشان می‌خواستند حضور مردم را به رخ دشمن بکشند لرستان و جاپلق را مثال می‌زدند اما باوجوداینکه محبوبیت خاص امام در همه جای کشور حرف اول را می‌زد دشمن چشم طمع داشت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین خمینی با اشاره به محبوبیت امام و عشق مردم  به رهبر فقید خود خاطرنشان کرد: در هر شهر و روستایی که می‌رویم می‌بینم عشق امام با مردم چه کرده است و این عشق در دل‌ها موج می‌زند، دشمن نمی‌تواند این عشق و علاقه مردم را محاسبه کند.

وی هدف قرار دادن فیزیکی افراد مؤثر در انقلاب را دومین مرحله مقابله دشمنان بانفوذ انقلاب در کشور دانست و تصریح کرد: با ناامید شدن دشمنان از نفوذ در میان مردم، آن‌ها افرادی که مغز متفکر و قدرت اداره کشور را داشتند هدف قراردادند به همین منظور دست به تجهیز منافقین زدند و این گروهک تروریستی دست به اقدامات و جنایاتی زد که داعش در عراق و سوریه نکرده است. داعش کجا توانسته است نخست‌وزیر عراق و سوریه و یا نمایندگان مجلس این کشورها را بکشد، این گروهک فقط مردم بی‌گناه را می‌کشد اما منافقین علاوه بر مردم بی‌گناه مسئولان ارشد، مغزهای متفکر و ائمه جمعه‌ای که ارکان کشور بودند را ترور کرد.

یادگار امام راحل با بزرگ خواندن ضایعه ترور مغز متفکر انقلاب اسلامی شهید دکتر بهشتی گفت: عده‌ای انسان جنایتکار و منحرف ضربات سنگینی به‌نظام وارد کردند. حادثه هفتم تیرماه ضربه‌ای سنگین به‌نظام وارد کرد و به‌رغم ایستادگی دولت و ملت در کنار هم این فاجعه از پیشرفت کشور جلوگیری کرد چراکه فقدان بهشتی، مطهری و صدوقی قابل جبران نبود.

وی ناکام ماندن منافقین در ترور رهبر معظم انقلاب را یادآور شده و افزود: این حادثه تروریستی به لطف الهی ناکام ماند اما در حادثه تروریستی دیگری رجایی و باهنر که خدمت صادقانه به انقلاب و نظام کرده و هرچه داشتند در این راه صرف کردند، به شهادت رسیدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین خمینی با اشاره به وجود ۱۷ هزار شهید ترور در کشور عنوان کرد: امام در این مرحله نیز سکوت اختیار کردند اما دشمنان در مرحله بعدی ترور کور انجام دادند و دست به ترور مردم در خیابان‌ها می‌زدند امام در این مرحله با نصیحت از پدرها و مادرها می‌خواستند اجازه ندهند فرزندانشان خرابکاری کنند.

وی تصریح کرد: امروز عده‌ای دلسوز شده‌اند که چرا با گروهک‌های ضدانقلاب نظیر پژاک مقابله می‌کنید؟ نظام باید قاطعانه با گروهک‌های تروریستی مقابله کند و با همین مقابله بود که کشور روی آرامش را به خود دید شاید در برخی مقاطع کندروی‌هایی شده است اما در این راه به هیچ‌کسی ظلم نشده است. می‌گویند چرا تعدادی را که هرسال هم‌عدد آن‌ها را افزایش می‌دهند اعدام کرده‌اید؟ باید گفت برخورد با این افراد کاملاً درست بوده چراکه اگر کسی شمشیر روی نظام کشید باید با آن مقابله کرد. شعار اسلام فقط رحمانی نیست، اشداء علی الکفار هم شعار اسلام است.

یادگار امام خمینی حذف اعتقادی و ترور شخصیت را مرحله سوم مقابله با انقلاب مردمی ملت ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: وقتی نتوانستند شخصیت‌های مهم نظام را ترور کنند دست به تخریب شخصیت آن‌ها زدند یکی را دزد، یکی را بی‌دین، یکی را جاسوس و دیگری را خائن به‌نظام خواندند و متأسفانه در این زمینه هم برخی مسئولان کشور رفتار درستی از خود نشان ندادند.

photo_2016-06-26_22-44-51photo_2016-06-26_22-44-57

photo_2016-06-26_22-44-33

خبر: یافته و لرستان خبر

عکس: کشکان

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط