سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۰:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۳۱ خرداد ۱۳۹۵در ۷:۲۹ ب.ظ تعداد بازدید: 531 بازدید کد خبر:58138 چاپ خبر

شهرستان رومشکان نیازمند توجه جدی دولت

0

عارف رومیانی

عارف رومیانی/ سرویس سیاسی- تقریباً سه سال از شهرستان شدن رومشکان می گذرد ولی تا کنون این شهرستان از بعضی محرومیت هایی به صورت جدی رنج می برد و نیازمند توجه جدی دولت است بروی کاغذ این شهرستان در جذب اعتبارات و سرمایه های کشور و استانی بسیار خوب بوده است ولی متاسفانه با گذشت […]

IMG_20160302_115950-272x300

عارف رومیانی/ سرویس سیاسی- تقریباً سه سال از شهرستان شدن رومشکان می گذرد ولی تا کنون این شهرستان از بعضی محرومیت هایی به صورت جدی رنج می برد و نیازمند توجه جدی دولت است بروی کاغذ این شهرستان در جذب اعتبارات و سرمایه های کشور و استانی بسیار خوب بوده است ولی متاسفانه با گذشت این چند سال در خود شهرستان چیز خاصی اتفاق نیفتاده است.

این شهرستان تا کنون با توجه به تبلیغات زیاد مسئولین و قول هایی که داده اند هیچ گونه صنعت یا کارخانه ای ندارد و فاقد یک شهرک صنعتی است. شهرستان رومشکان در بخش بهداشت و درمان بسیار ضعیف است و مردم با مشکلاتی مواجه هستند با اینکه بارها درخواست و مطالباتی داشتند اما اجرایی نشده و این شهرستان فاقد بیمارستان مجهز با پزشکان متخصص است. در حوزه راه و جاده  این شهرستان نیز به همین صورت است، پروژه چهار بانده کردن قسمت غربی شهرستان به سمت بخش سوری بوده که بعد از سال ها وضعیت خوبی ندارد و حتی به گونه ای خاک برداری و  گودبرداری شده که  شانه خاکی بعضی قسمت ها به ارتفاع دومتر پایین تر از جاده  نیز می رسد و باعث تصادفات و نارضایتی مردم نیز شده است و رانندگی را در این جاده بسیار خطرناک کرده است.

در حوزه آب شرب و کشاورزی هنوز مشکل پا برجاست بسیاری از روستاها از نبود آب آشامیدنی و لوله کشی سالم رنج می برند و بسیاری از شبکه های آبرسانی و لوله کشی فرسوده شده است. برای بخش کشاورزی نیز به همین گونه است بارها گفته می شود که از سد سیمره مجوز برداشت آب گرفته شده تا اکثر زمین های کشاورزی منطقه را آبرسانی و کانال کشی کنیم اما متاسفانه در حد حرف باقی مانده و به صورت جدی به آن پرداخته نمی شود و بیشتر در مواقع  انتخابات و رای گیری و مصاحبه رسانه ای می شود.

شهرستان رومشکان با داشتن جوانان پرشور و پرانرژی دارای استعدادهای استثنایی در اکثر رشته های ورزشی است اما تا کنون امکانات ورزشی خاصی در این شهرستان به وجود نیامده و در اکثر رشته های ورزشی این شهرستان از محرومیت امکانات به سر می برد. از هم مهتر است فضای آموزشی در آموزش پرورش است که در وضعیت بسیار بدی بسر می برد و اکثر محیط های اموزشی چه در مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان برای سال آینده نیاز به بهسازی و نوسازی دارد و واقعاً درس خواندن در چنین محیط هایی بسیار مشکل و سخت و گاهی غیر ممکن است.

در بالا به بعضی از مهمترین مشکلات شهرستان اشاره شده است اگرچه  مشکلاتی دیگر نیز وجود دارد. در هر صورت شهرستان رومشکان با توجه به امکاناتی که دارد جمعیت جوان و تحصیل کرده، زمین های کشاورزی درجه یک، قرار گرفتن در مسیر ترانزیت جاده کرمانشاه به اهواز و همجواری با سد و دریاچه سد سیمره و غیره نیازمند توجه جدی مسئولین و دولت می باشد تا هرچه زودتر به آنچه که حق طبیعی تک تک مردم شهرستان است برسد و شاهد رشد و پیشرفت چشم گیر شهرستان و شکوفایی استعدادها باشیم.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. دوست عزیز!دولت روحانی بیشترین توجه طول تاریخ رانسبت به رومشگان داشتند!!!!! نمکدان رانشکنید!!

  [پاسخ]

  دوست حقیقت در :

  شما فکر کنم اگر کوهدشت را استان کوهدشت کنند در پوست خود نگنجدی و تمام مشکلات زندگیت حل بشه!!
  یه کم دیدگانت رو بازتر کن جناب حقیقت تا حقیقت رو واضح تر ببینی!! اسم چیزی رو عوض نمیکنه، بخش، شهرستان، استان و . . . .

  [پاسخ]

  حقیقت در :

  عقل کل متوجه منظورم نشدی!منطورم ۷اسفند۹۴بودکه دولت چگونه درحق رومشگان لطف فرمودن!

  [پاسخ]

  حقیقت در :

  جواب ابلهان خاموشیست.منظورم وتفهمیدی!

  [پاسخ]

 2. اینو واسه ریس کمیسیون قضای مجلس مینوشتید شاید کاری کنه

  [پاسخ]

 3. خود کوهدشت هم یه روستای پف کرده است که از اولین امکانات و ضروریات یک شهرستان هم محروم است…چه عجله ای برا شهرستان شدن داشتید برادر رومیانی عزیز؟!
  شهرستان های سیاست زده لرستان تا مادامی که غرق در این گرداب سیاست هستند وضعشون بهتر نمیشه که هیچ، بدتر هم میشه…

  [پاسخ]

 4. گاهی وقتها مدیران اینقدر ازشون تعریف میشه و تمجید میشه با کوچکترین انتقاد به هم میریزن و همه چی رو با دیدگاه منفی و انتقام جویانه در نظر میگیرند .

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط