سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۸:۰۸:۴۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۹ خرداد ۱۳۹۵در ۸:۱۴ ق.ظ تعداد بازدید: 265 بازدید کد خبر:58068 چاپ خبر

دید افقی در برخی شهرهای لرستان به یک هزار متر کاهش یافت

0

کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان گفت: به دلیل هجوم ریزگردها و آلودگی ناشی از آن دید افقی در برخی شهرهای استان به کمتر از یکهزار متر کاهش یافته است. به گزارش کشکان، زینب اکبری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حال حاضر دید افقی در خرم آباد، بروجرد، الیگودرز و پلدختر […]

IMG_20160616_215658

کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان گفت: به دلیل هجوم ریزگردها و آلودگی ناشی از آن دید افقی در برخی شهرهای استان به کمتر از یکهزار متر کاهش یافته است.

به گزارش کشکان، زینب اکبری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حال حاضر دید افقی در خرم آباد، بروجرد، الیگودرز و پلدختر به ترتیب یکهزار و ۵۰۰، یکهزار، شش هزار و چهار هزار متر است.
وی دید افقی استاندارد را ۱۰ هزار متر عنوان کرد و گفت: ریزگردها دید افقی را در شهرهای کوهدشت، الشتر، دورود، ازنا و نورآباد به ترتیب تا یکهزار، دو هزار، دو هزار، چهار هزار و یکهزار و ۵۰۰ متر کاهش داده اند.
اکبری اظهار کرد: با توجه به تصاویر ماهواره ای انتظار می رود از غلظت ریزگردها تا ظهر امروز کاسته شود اما به دلیل موقعیت کوهستانی منطقه، ماندگاری ذرات معلق زیاد است.
به گفته وی مردم لرستان امروز و فردا نیز باید ریزگردها را تحمل کنند.
در حال حاضر میزان ذرات ریز و درشت آلاینده هوای استان به ترتیب ۷۳۰ و یک هزار و ۴۰ میکروگرم برمتر مکعب است که این میزان ۲۲ برابر حد مجاز می باشد.
استاندارد غلظت ذرات ریز ( ۲.۵ میکرون) ۳۵ میکروگرم بر متر‌مکعب و استاندارد ذرات درشت( ۱۰ میکرون) نیز ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.
در حال حاضر شهرهای خرم آباد و پلدختر به ترتیب با ۲۹ و ۲۸ برابر حد مجاز بیشترین میزان آلودگی هوا را در این استان دارند.
امروز بیست و سومین روزی است که آلاینده ها هوای استان را ناسالم کرده اند.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط