سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۹:۲۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۰ خرداد ۱۳۹۵در ۱۱:۵۰ ق.ظ تعداد بازدید: 1,017 بازدید کد خبر:57703 چاپ خبر

آه و ناله ای از کشاورزان کوهدشت/ مشکل دولت در خرید و انبار «جو»

0

سید محمدصادق محمدی وفایی/ کشکان: خیالم می گفت هر چند رکود فراگیر دل آزار شده است اما چون سالی سرشار از بارندگی را پشت سر گذاشته ایم، محصولات کشاورزی بساط نشاط را به کوهدشت و بازار کوهدشتیان بر می گرداند. اکنون که فقط دو روز است در کوهدشت قرار گرفته ام نه تنها نشاط مورد […]

۷۷۵۴۲۷
سید محمدصادق محمدی وفایی/ کشکان: خیالم می گفت هر چند رکود فراگیر دل آزار شده است اما چون سالی سرشار از بارندگی را پشت سر گذاشته ایم، محصولات کشاورزی بساط نشاط را به کوهدشت و بازار کوهدشتیان بر می گرداند.
اکنون که فقط دو روز است در کوهدشت قرار گرفته ام نه تنها نشاط مورد نظر را در این شهر شهید پرور نمی بینم بلکه کشاورزان نیز متحیر از برخی بی تدبیری ها هستند!
آنان می گویند چرا برخی از عالی جنابان امور کشاورزی، تمهیدات لازم را برای انبار و خریداری کردن محصولات کشاورزی در نظر نگرفته اند؟!
چرا خریداری کردن جو را نسیه ای کرده اند؟!
چرا کشاورزان کوهدشت باید جو خود را با کرایه های دو چندان به خرم آباد بفرستند؟!
چرا این همه جو را وارد کرده اند تا این گونه کشاورزان در شوره زار سرگردانی فرو بروند؟!
چرا متولی خرید را شرکت پشتیبانی و امور دام قرار داده اند که در کوهدشت امکانات خریداری کردن را ندارند؟!
آیا آن عالی جنابان عزیز نمی دانستند سالی پر محصول است که این همه شلوغی در دریافت گندم دیده می شود؟
یادش به خیر چند سال قبل متولی خرید « تعاون روستایی » بود و به صورت نقد پول جو را هم پرداخت می کردند.
ای کاش عالی مقامان به میان مردم بیایند و جواب این پرسش ها را بدهند. ای کاش بیش از این به میان کشاورزان بیایند و بیش از این امور مربوطه را مدیریت کنند. اگر هم معتقدند کارشان نقصی ندارد در صدا و سیما حاضر شوند و اجازه ندهند این این گرامیان زحمت کش دل چرکین باقی بمانند.

یادمان باشد امام على علیه السلام مى فرماید: ادل شى ء على غزاره العقل حسن التدبیر؛ بهترین دلیل بر کمال عقل، خوب برنامه ریزى کردن است.
او مى فرماید:
و اعلم یا رفاعه ان هذه الاماره امانه فمن خیانه فعلیه لعنه الله الى یوم القیامه ؛ اى رفاعه! بدان که این امارت و مدیریت، امانتى است که هر کس به آن خیانت کند، لعنت خدا تا روز قیامت بر او باشد.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. گندمم باید هرچی داری بدی کرایه چون صف خیلی شلوقه دولت میبایست سه انبار برای خرید داشته باشد شاید جواب گو باشد

  [پاسخ]

 2. درود بر شما و بیانتون. دولت امسال گندم کیلویی هزار و پانصد به کشاورز فروخته جالب اینجاست الان خودش حد اقل به این قیمت از کشاورز تحویل نمی گیره.داد از این همه ظلم و ستم …..

  [پاسخ]

 3. درود خدا بر سید همیشه بیدار ونکته سنج ان شا الله مسولان مربوطه خودشان را به خواب نزنند ودر این راستا خوب بیاندیشند

  [پاسخ]

 4. واقعا باید بر این بی تدبیری و بی خیالی وچرک مدیریتی وچرت مدیریتی حضرات ابن الوقتی خون خورد که کشاورز نوش میکند…..

  [پاسخ]

 5. عالی جنابان در حال سرکشی از دوستان خود هستن بی خیال مردم اینها که مشکل نیستن

  [پاسخ]

 6. سلام.دوستان عزیز تازه کجاشو دیدید از تدابیر مسول اول بخش طرهان این بوده که گندم مردم رو تو خیابون ها ذخیره کنه کاش یکی بیاد و ترافیک ورودی بخش طرهان رو ببینه

  [پاسخ]

 7. جالب اینجاست که بعضی از کشاورزان مدعی هستند که باسکولی را که معرفی نموده اند با باسکولهای دیگر از هر ده تن یک تن اختلاف وزن دارند
  جهت توجه تعزیرات حکومتی

  [پاسخ]

 8. آقای فرماندار….
  چرا با وجود خالی بودن سیلوهای جنب اداره امور عشایر دستور دادی جو کشاورز بدبخت و زحمتکش تحویل نگیرن شما نماینده دولت در شهرستانی… آیا با وجود رحمت الهی در این سال کشاورزی که محصول خوبی بدست کشاورز رسیده چرا … محصولشان ارزانفروش کنن به بخش خصوصی؟ آیا دستی پشت این قضیه نیست آیا کاسه ای زیر این نیم کاسه نیست؟ آیا خرید محصولات کشاورزی از خارج به صرفه تره؟ آیا این برعکس فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی نیست؟ آیا شما و نماینده شهر نباید از حق این قشر زحمت کش و تولید کننده دفاع کنید؟ آیا میشه به صورت سر زده در محل صدور حواله شهرستان …سری بزنید ببینم چه حرفهایی گفته میشود؟ امید است به خود بیایید و در خصوص تحویل این محصولات به زمین مانده کار خدا پسندانه ای انجام دهید.

  آقای دوست محمدی لطفا کامنت رو پاک نکنید تا به گوش از خدا بیخبران برسد. ممنون

  [پاسخ]

 9. اُف بر بی تدبیری ها بر نادان کاری هابر چرک مدیرتی ها بر چرت مدیرتی ها وبر…….

  [پاسخ]

 10. با سلام شنیده ها حکایت از تقلب باسکولی که جهت خرید جو مشخص شده خبر میدهد به میزان یک تن از ده تن که جا دارد مسعولی رسیدگی کنند

  [پاسخ]

 11. چون کشاورزان بیشتر به احمدی نژاد دلخوش هستند دولت از آنها انتقام می گیرد فردا وزیری می آید وگناه را گردن احمدی نژاد می اندازد

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط