سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۳۴:۲۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۳ خرداد ۱۳۹۵در ۷:۲۰ ب.ظ تعداد بازدید: 969 بازدید کد خبر:57352 چاپ خبر

انتخاب مدیران مبنای اختلاف بین نمایندگان است/۶۰۰۰ شغل از دست رفت

0

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاب مدیران مبنای اختلاف بین نمایندگان است. به گزارش کشکان، محمد بیرانوندی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه معتقدیم تنوع و تکثر نگاه های سیاسی لازمه حیات دموکراسی است، اظهار داشت: درست است که تکثر نگاه های سیاسی در بسیاری […]

photo_2016-03-21_13-08-09-452x400

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاب مدیران مبنای اختلاف بین نمایندگان است.

به گزارش کشکان، محمد بیرانوندی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه معتقدیم تنوع و تکثر نگاه های سیاسی لازمه حیات دموکراسی است، اظهار داشت: درست است که تکثر نگاه های سیاسی در بسیاری زمینه ها مفید است اما همه چیز نبوده بطوریکه تنش هایی که بعضی مواقع باعث می شود نتوانیم اجماع نمایندگان را داشته باشیم در حوزه سیاست اتفاق می افتد.

۶ هزار فرصت شغلی از دست رفت

وی با اشاره به اینکه درد مشترک مردم در حوزه اقتصاد و اشتغال است، افزود: نباید دردهای مردم تحت شعاع سایر امور قرار گیرد لذا در نشست با مجمع نمایندگان استان از آن ها خواستیم با حفظ نگاه سیاسی روی درد مشترک مردم با یکدیگر وحدت داشته باشیم.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی شعار اولیه دولت را رونق اقتصادی و اشتغال دانست و گفت: در دولت قبل شاهد تورم لجام گسیخته ای در کشور بودیم ولی امروز شاهد گشایش های همه جانبه ای در حوزه اقتصاد هستیم بطوریکه سرمایه گذاران خارجی زیادی برای سرمایه گذاری به ایران روی آورده اند و یکی از برنامه های اصلی دولت و مجلس نیز رونق اقتصادی است.

بیرانوندی با تاکید بر اینکه از آنجا که لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی معرفی شده باید شعار اقتصاد مقاومتی طی امسال در استان به نتیجه مطلوب برسد، اضافه کرد: قرار است وزیر کشور به عنوان ناظر ویژه اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی در لرستان ماهی یک مرتبه به این استان سفر کند.

وی به معطلی و بلااستفاده ماندن حدود ۶۰۰ واحد تولیدی و اقتصادی در لرستان اشاره کرد و بیان داشت: بخش اندکی از این واحدها مشغول به کار هستند و می توان گفت حدود شش هزار فرصت شغلی در این واحدها که حدود ۱۰ سال معطل مانده اند خوابیده است لذا در نظر داریم از طریق نشست با مسئولین استانی وضعیت این واحدها را ساماندهی و تعیین تکلیف کنیم.

نقش رسانه ها در ایجاد وحدت بین نمایندگان

نماینده مردم خرم آباد و دوره چکنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرایط رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در برخی از حوزه های استان فراهم است، تصریح کرد: لرستان در حوزه کشاورزی فرصت های فراوانی دارد به عنوان مثال با کانال کشی ۹ هزار هکتار از اراضی زیر سدهای استان می توان میزان بهره وری را افزایش داد که تا کنون کوتاهی های فراوانی در این زمینه صورت گرفته است.

بیرانوندی با اشاره به اینکه در حوزه گیاهان دارویی فرصت های خوبی در استان فراهم شده است، افزود: فعالان این بخش در استان در پی احداث شرکت ها و کارخانه های گیاهان دارویی هستند و در سایر بخش های کشاورزی و گردشگری فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه راه اندازی فاز دوم کارخانه فولاد می تواند حدود هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد کند، اضافه کرد: از رسانه های استان انتظار داریم در ایجاد وحدت بین نمایندگان و دولتمردان برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال به ما کمک کنند و البته توقع نداریم رسانه ها در جاهایی که جای هشدار و نقد وجود دارد سکوت کنند.

انتخاب مدیران مبنای اختلاف بین نمایندگان است

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر واکنش نمایندگان استان در خصوص خروج مدیران بومی از استان و جایگزینی مدیران غیربومی چه بوده است، عنوان کرد: در خصوص تغییر مدیران دو دیدگاه وجود دارد بطوریکه برخی معتقدند تثبیت مدیریت می تواند به توسعه کمک کرده و برخی هم چرخش نخبگان را توصیه می کنند.

بیرانوندی با اشاره به اینکه دولت ممکن است در روزهای آخر خدمت خود احساس کند مدیری که انتخاب کرده لایق نبوده و یا از آن مدیر در جایی دیگر استفاده کند، ادامه داد: ما نمایندگان ناظر بر این امور هستیم اما به طور مصداقی برای جابجایی اخیر هر کدام از مدیران استان دلیل خواستیم و در این مورد اظهار نظر کردیم.

بیرانوندی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان در ادوار گذشته خیلی متحد ندیده ایم، عنوان کرد: مجمع نمایندگان استان در مجلس دهم با هم عهد بسته اند قبل از هرچیزی محور کارهایشان را رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال مردم قرار دهند و نمایندگان هر شهرستان از پروژه های دیگر شهرستان ها دفاع و نسبت به پی گیری آن ها اقدام کنند.

وی مبنای اختلاف و نزاع نمایندگان در ادوار گذشته را اختلاف بر سر انتخاب مدیران دانست و گفت: در خصوص تعویض مدیران استانی اگر ببینیم چرخ مدیری در مسیر اهداف استان یعنی رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال نمی چرخد باید آن مدیر عوض شود اما تلاش داریم تاجایی که ممکن است مدیران کارآمد را حفظ کنیم و راضی نیستیم مدیری ناکارآمد جایگزین مدیری کارامد شود.

پیگیری برای رفع مشکل پارسیلون

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی پیگیری برای آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک را از اهداف خود دانست و بیان داشت: قرار است سدی به نام شبیخون بالای منطقه مخملکوه خرم آباد زده شود تا بتواند رودخانه خرم آباد را برای جذب گردشگر دائمی کند که نسبت به اجرایی شدن این موضوع تاکید داشته و پیگیر آن خواهیم بود.

بیرانوندی با بیان اینکه در بام خرم آباد فرصت های زیادی وجود داشته که به دلایل خاصی معطل مانده اند، اضافه کرد: در حوزه تعین تکلیف زمین های بلاتکلیفی که به مرتع تبدیل شده اند سازمان جهاد کشاورزی قول مساعد داده که در قالب طرح کاداستر در کوتاهترین زمان این زمین ها را تعیین تکلیف کند.

وی در خصوص تعیین تکلیف کارخانه پارسیلون خرم آباد گفت: برای این واحد برنامه ویژه ای داشته و قرار است هفته آینده با چند وزارتخانه برای رفع مشکل پارسیلون صحبت شود ولی فعلا از رسانه ای کردن این موضوع معذوریم.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چکنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتظار داریم روزهای آینده کارخانه ماشین سازی تعیین تکلیف شود، بیان داشت: با توجه به اینکه لرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و اختیاراتی به وزیر کشور داده شده است باید به استان آمده و مانند دادگاه های صحرایی این پروژه ها را در استان تعیین تکلیف کند.

 

مرجع: مهر

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. ۴سال زود میگذره شعار ندین لطفا عمل کنید

  [پاسخ]

 2. جناب آقای دکتر بیرانوند
  سلام علیکم
  چند نکته خدمت حضرت عالی عرض کنم:
  ۱- شما چند نفرید که از فعل جمع استفاده کردید؟
  ۲- وظیفه نماینده چیز دیگری است نه کار عمرانی و به حساب خود زدن امور وظایف اجرایی.
  ۳-پیشنهاد می کنم نظر شفاف داشته باشید نه همه اش کلی گویی.
  ۴- امیدوارم به جای متهم دیگران (بخصوص گذشتگان) به فکر وظایف خود باشید.
  ۵- عرصه سیاست عرصه عمل است نه عرصه جمله بندی ادبیاتی.
  موفق باشید

  [پاسخ]

  فرهنگی اصلاح طلب در :

  دورد بر آقا یا خانم مرآزما
  جواب سوال یک : نمایندگان استان ۹ نفرند به نظر شما با ۹ نفر فعل مفرد به کار ببرند
  جواب سوال ۲ : وظیفه اصلی نماینده قانون گزاری و نظارت بر اجرای آن و لاجرم پی گیری سهم اختصاص یافته به استان و شهرستان حوزه انتخابیه
  چواب سوال ۳ : برادر هنوز کمتر از یک ماه از انتخاب نمایندگان جدید نگذشته کمسیونها تشکیل نشده اند – ریس و هییت ریسه کامل بر جایگاه خود استقرار پیدا نکرده اند شما انتظار دارید در بیست و چند روز چی رو ریز بگند
  جواب سوال ۴ : در این نوشته من ندیدم که آقای دکتر بیرانوند کسی را متهم کرده باشند
  جواب سوال ۵ : ارجاع به پاسخ شماره سه

  [پاسخ]

 3. یک کمی از نمایندگان خوزستان یاد بگیرید نزاشتن سد معشوره اجرایی بشه خوش غیرتها

  [پاسخ]

 4. لطفا فرصت سوزی رو به فرصت سازی تبدیل کنید.
  پیکر نحیف لرستان دیگه فرصتی برای زنده موندن نداره

  [پاسخ]

 5. علی اکبر ادینه وند

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت برادر بزرگوار وتلاشگر جناب دکتر بیرانوند از انتقادات بی اساس نهراسید در حل مشکلات اساسی مردم بکوشید عزیز یکرنگ ومردم دارم

  [پاسخ]

 6. مدیر کل آپ برود چون مدارس واقعا خرابن نمونش کلاهدوز ابوالوفا هیچ

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط