سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۱۰:۵۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۵در ۷:۰۲ ق.ظ تعداد بازدید: 274 بازدید کد خبر:57197 چاپ خبر

تازیانه بی تدبیری مدیران بر پیکره محیط زیست جنوب لرستان

0

تانکرهای نفت کش جان محیط زیست را گرفته اند. واژگونی تانکرهای نفت کش در پلدختر به سریالی دنباله دار تبدیل شده که هر روز در جاده پلدختر به خرم آباد و پلدختر به اندیمشک اکران می شود. شهرستان پلدختر به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیتی شمال به جنوب و در همسایگی قرار داشتن […]

۷۵۶۵۰۱

تانکرهای نفت کش جان محیط زیست را گرفته اند.

واژگونی تانکرهای نفت کش در پلدختر به سریالی دنباله دار تبدیل شده که هر روز در جاده پلدختر به خرم آباد و پلدختر به اندیمشک اکران می شود.
شهرستان پلدختر به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیتی شمال به جنوب و در همسایگی قرار داشتن استان های خوزستان،کرمانشاه وایلام باعث شده که بیشترین تردد وسائط نقلیه سنگین از این مسیر صورت گیرد.
در گذشته ترد وسائط نقلیه سنگین برای حمل بار از گمرک های جنوب کشور را در شهرستان پلدختر داشته ایم ولی امروز به خاطر حمل مواد نفتی شاهد تردد روزانه هزاران تانکر های نفت کش عراقی در این مسیر هستیم.
نبود زیرساخت های جاده ای پلدختر و افزایش تردد وسائط نقلیه سنگین سبب شده که چند روزی یک بار شاهد اتفاقات تلخ تصادفات تانکرهای نفت کش در محور های مواصلاتی پلدختر به استان های همجوار باشیم.
شهرستان پلدختر از جمله شهرهای کشور که فاقد کمربندی و تانکرهای نفت کش در مسیر ترد خود از وسط شهر پلدختر عبور می کنند که این باعث خسارت هایی به زیر ساخت های این شهر هم شده است.
علی رغم این معضل که گریبانگیر پلدختر شده،مسئولان فقط به مانند همیشه در جلسات به گفتن اکتفا می کنند و احیانا مصوباتی هم در این راستا تصویب می شود به ایستگاه عمل نمی رسد.
به طوری که هر دو یا سه روز باید شاهد واژگونی تانکرهای نفت کش در محورهای مواصلاتی پلدختر باشیم، در جدیدترین خبر واژگونی تانکرهای نفت کش، ‘عصر پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۵،یکدستگاه تانکر حامل نفت کوره که از کرمانشاه به سمت بندر امام در حرکت بود در جاده پلدختر – اندیمشک حوالی روستای کناربلوط واژگون شدو در اثر این حادثه ۲۴ هزار لیتر نفت کوره محموله این تانکر وارد زمین های اطراف شده و موجب آلودگی خاک منطقه شد’.
فرماندار پلدختر که برای چندمین بار در جلسات مختلف از این معضل گلایه کرده اند و گویا این موضوع را هم با مسئولان استانی در میان گذاشته اند در شورای فرهنگ عمومی اخیر شهرستان بار دیگر از واژگونی تانکرهای نفت کش در این شهرستان گلایه کرد.
نور الدین درمنان با اشاره معضل واژگونی تریلرهای عراقی در پلدختر یادآوری کرد:تخریب زیرساخت ها،آلودگی محیط زیست ،تلفات جانی و ترافیک از اثرات منفی تردد تریلرهای عراقی در جاده پلدختر به کرمانشاه یا پلدختر به اندیمشک و پلدختر به خرم آباد است.
موضوعی که گلایه شهروندان پلدختری را هم بدنبال داشته است،علی هاشمی از مغازه داران خیابان امام (ره) پلدختر با انتقاد از تردد تانکرهای نفت کش افزود: ما به بیماری های تنفسی مبتلا شده ایم اینقدر تردد وسائط نقلیه سنگین به خصوص تانکرهای نفت کش فرسوده در شهر پلدختر زیاد شده که به جای اکسیژن،دود بیشتر استنشاق می کنیم.
به نظر می رسد این پروژه تردد تانکرهای نفت کش عراقی که به تردد دیگر وسائط نقلیه سنگین کشورمان در محور های مواصلاتی پلدختر اضافه شده،برنامه کشوری که از صلاحیت مسئولان استانی خارج و به دلیل توافق نامه های بین المللی بین کشور عراق با ایران که مسیرهای تردد تانکرهای نفت کش مشخص ،محیط زیست و توسعه پلدختر در اینحا هم به مانند پروژه های راهسازی ونفت باید فدای مسائل ملی شود.

 

مرجع: بیان روز

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط