سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۸:۴۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۵در ۴:۴۷ ق.ظ تعداد بازدید: 600 بازدید کد خبر:57162 چاپ خبر

لاریجانی به ریاست موقت مجلس دهم انتخاب شد

0

با کسب 173 رای موافق

علی لاریجانی با ۱۷۳ رأی موافق به عنوان رئیس موقت مجلس شورای اسلامی در دوره دهم برگزیده شد. به گزارش کشکان، صبح امروز در دومین جلسه علنی مجلس دهم انتخاب رئیس موقت با کاندیداتوری علی لاریجانی و محمدرضا عارف در دستور کار قرار گرفت که در نهایت علی لاریجانی با رأی ۱۷۳ موافق از مجموع ۲۸۱ […]

۲۰۱۵۱۱۰۱۱۲۳۰۳۷۰۱۳

علی لاریجانی با ۱۷۳ رأی موافق به عنوان رئیس موقت مجلس شورای اسلامی در دوره دهم برگزیده شد.

به گزارش کشکان، صبح امروز در دومین جلسه علنی مجلس دهم انتخاب رئیس موقت با کاندیداتوری علی لاریجانی و محمدرضا عارف در دستور کار قرار گرفت که در نهایت علی لاریجانی با رأی ۱۷۳ موافق از مجموع ۲۸۱ رأی به عنوان رئیس موقت مجلس دهم انتخاب شد. محمدرضا عارف در این رای گیری توانست ۱۰۳ رای را به خود اختصاص دهد و ۵ رای سفید نیز از سوی منتخبان به گلدان‌های رای‌گیری انداخته شد.

علی لاریجانی پس از اعلام رأی هیأت رئیسه در آغوش عارف قرار گرفت و نماینده اول تهران ریاست علی لاریجانی را به وی تبریک گفت.

بر اساس ماده ۱۲ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، انتخاب هیأت رئیسه موقت در دومین جلسه علنی مجلس انجام خواهد شد، ترکیب و طرز انتخاب آن مانند هیأت رئیسه دائم است، به جز اینکه اکثریت نسبی در انتخاب رئیس کافی خواهد بود.  هیأت‌رئیسه موقت بلافاصله پس‌از انتخاب، با قرائت متن سوگندنامه مراسم تحلیف را به‌جا می آورند.

پس از انتخاب رییس موقت مجلس انتخاب نواب موقت رییس در دستور کار قرار گرفت و با رای نمایندگان مسعود پزشکیان نماینده تبریز و محمد دهقان نماینده چناران و طرقبه به عنوان نواب اول و دوم انتخاب شدند.

مجلس پس از آن دبیران هیات رئیسه موقت را انتخاب کرد.  بر این اساس غلامرضا کاتب با ۱۶۱ رأی، سید امیرحسین قاضی‌زاده  با ۱۴۶ رأی، اکبر رنجبر زاده با ۱۳۸ رأی، عبدالکریم حسین زاده با ۱۳۷ رأی، سید ناصر موسوی لارگانی با ۱۳۱ رأی و احمد امیرآبادی فراهانی با ۱۳۰ رأی از مجموع ۲۷۹ رأی مأخوذه به‌عنوان دبیران هیئت‌رئیسه موقت مجلس نهم برگزیده شدند.

بهروز نعمتی، محمد آشوری و محمد قسیم عثمانی ناظران هیات رئیسه موقت شدند.

پس از انتخاب هیات رئیسه موقت، اعضای ان در جایگاه حاضر شدند و سوگند خوردند.

متن سوگند هیأت رئیسه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم، من به عنوان عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر و متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خود را برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف بکار گیرم و از هرگونه اقدام مخالف آیین‌نامه اجتناب نمایم.»

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. لاریجانی با ۱۷۳ رای نه ۱۸۳

    [پاسخ]

  2. تبریک به اقیانوسیان

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط