سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۲:۲۵:۱۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۵در ۴:۴۰ ق.ظ تعداد بازدید: 1,399 بازدید کد خبر:57145 چاپ خبر

واکنش ها به تمسخر قوم لر در برنامه خوشا شیراز/ تجمع مردم ممسنی (فیلم+تصاویر)

0

قوم لر به علت پایبندی به عقاید انسانی و داشتن زندگی عزتمندانه و دفاع از عزت و شرف و انقلاب از قدیم زبانزد عام و خاص بوده اند و حضور انها در جبهه های جنگ و دفاع از حرم اهل بیت(ع) موید این موضوع میباشد. اصالت و تاثیر گذاری قوم لر در گذشته تاجایی بود […]

images

قوم لر به علت پایبندی به عقاید انسانی و داشتن زندگی عزتمندانه و دفاع از عزت و شرف و انقلاب از قدیم زبانزد عام و خاص بوده اند و حضور انها در جبهه های جنگ و دفاع از حرم اهل بیت(ع) موید این موضوع میباشد. اصالت و تاثیر گذاری قوم لر در گذشته تاجایی بود که غرب تنها راه نفوذ و استارت جنگ نرم را با هدف قرار دادن این قوم اصیل با ساخت فیلم دختر لر اغاز کرد.
به گزارش «کشکان»، گذشت و گذشت با جک ها و داستان های خنده دار و پوشاننده نقاط قوت این قوم را تحمل کردیم تا جایی که افرادی حرمت شکن در فیلم ها و سریالها و جشنواره های مختلف مانند  کار کاذب و … را به عقاید مردم تحمیل کردند.

قبلا نیز در فیلم کاذب “کار کاذب” با تمسخر نام شهرستان ممسنی به ممشنی نه تنها کار کاذبی را کردند بلکه در نوع خود فیلمشان نیز کاذب بود. اما امروز شاهد فرافکنی و کنار گذاشتم حرمت ها در صدا و سیمای استان فارس بودیم.

۸۲۲۸۶_۶۹۹

خبرهای سریال سرزمین کهن و شکسته شدن مجسمه سردار اسعد بختیاری نیز بر هیچکسی پوشیده نیست.

گزارش های مردمی به “خبر نوراباد” حکایت از تمسخر قوم لر در برنامه خوشا شیراز دارد. بر اساس این گزارش ها و تماس هایی که با خبر نوراباد گرفته شده است متاسفانه در برنامه خوشا شیراز به مردم لر توهین شده است.
تماس گیرندگان از شهرستان ممسنی و رستم خواهان پیگیری این موضوع از مسئولان ممسنی و رستم شده اند.
بر اساس اخرین تماس خبر نوراباد جهت پیگیری موضوع ؛ مسئولان ممسنی در حال پیگیری موضوع هستند.
انتظار میرود فیلم مذکور مورد بازدید کارشناسان و مردم قرار گیرد تا در صورت رخدادن چنین بی احترامی در این برنامه برخورد جدی صورت گیرد. ” در یکی از پیامهای مردمی به خبر نوراباد امده است؛ توهین بی شرمانه ی چنگیز جلیلوند دوبلور تلویزیون در برنامه ی زنده ی خوشاشیراز روز جمعه هفتم خرداد ماه به بویراحمدی ها و ممسنی ها …

دانلود: کلیپ توهین مهمان برنامه خوشا شیراز به قوم لر

چنگیز جلیلوند که به عنوان مهمان از خاطرات سفرش در کودکی به شیراز صحبت میکرد ابتدا بختیاری ها رو به راه بندی و غارت متهم کرد با واکنش مجری برنامه مواجه شد اما جلیلوند برای تصحیح حرف گفت که من منظورم بویراحمدی ها و ممسنی ها هست نه بختیاری ها … توهین بی ادبانه ی این شخص باعث دست و پاچگی مجری شد که در انتهای این گفت و گو برای اینکه کمی از بار این حرفهای ناشایست کاسته شود این مجری شروع به ماست مالی کرد …. اما حیف و صد حیف که حرفی که زده شد مثل آب رفته از جوی می باشد …
متآسفم برای کسانی که خود را فرهیخته و فرهنگی می دانند اما با بی شرمی دیگران را غارت گر و چپاول گر می دانند …”

برنامه ای که از شیراز میگوید اما در ادامه این برنامه رعایت حدود کنار گذاشته شده است و با تمسخر و زیر پا گذاشتن عزت مردم در راستای تهاجم فرهنگی غرب انچه کردند که غرب سالها برایش زحمت کشید.

یکی از همشهریان نیز خطاب به مسئولان استانی بیان داشت: خوب است مسئولان استان فارس و در راس ان مسئولان صدا و سیمای استان در انتخاب مجریان، دستندرکاران و میهمانان دعوت شده به هر برنامه ای دقت کنند تا دیگر شاهد تکرار مکرر توهین به قوم لر نباشیم.

یکی دیگر از همشهریان بیان داشت: مسئولان صدا و سیمای فارس بدانند که شهرستان ممسنی و رستم سرزمینی نخبه پرور بوده  و در گذشته ای نه چندان دور پدیده کنکور معرفی شد و اکنون سه تن از نخبگان این شهرستان به عنوان نماینده مردم ممسنی و رستم و شیراز در مجلس دهم حضور دارند که این خود نشان از بزرگ منشی این مردم دارد.

امید است مسئولان استانی در این خصوص از قوم لر در ایران عذرخواهی کرده و با افراد خاطی برخورد جدی داشته باشند.

شایان ذکر است؛ مدیر کل صدا و سیمای فارس در تماسی تلفنی با حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه شهرستان ممسنی از قوم لر و بخصوص مردم دو شهرستان ممسنی و رستم بابت رخ دادن موضوع “تمسخر قوم لر” در برنامه خوشا شیراز عذرخواهی کرد.

بر اساس گزارش سایت نورآباد؛ در پی توهین جلیلوند به قوم لر بخصوص لر ممنسی و رستم در برنامه ” خوشا شیراز” مردم شهرستان ممسنی در جهت محکوم کردن این اقدام و توهین به اقوام ایرانی و ضعف مدیریتی در صدا و سیمای فارس با راهپیمایی و تجمع در مقابل فرمانداری ممسنی اعتراض خود را به گوش مسئولان رساندند.

عبادی نژاد فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ممسنی و پیکری فرماندار ممسنی در بین تجمع کنندگان حضور پیدا کردند و ضمن تشکر از این اقدام غیرت مندانه مردم ممسنی و رستم قول پیگیری موضوع از مجاری قانونی را دادند.
در این تجمع مردم با شعار های همچون” جلیل وند خجالت، جلیل وند از لباس کهنه ات خجالت نکش از افکار کهنه ات شرمنده باش، توهین به هر قومیتی محکوم باید گردد، ز خون پاک قوم لر – چنین آواز دارد ایران و …” شرکت کردند.

۱۳۵۱۸_۳۰۴ ۱۳۵۰۸_۸۵۱ ۱۳۵۰۹_۸۷۴ ۱۳۵۱۰_۸۹۳ ۱۳۵۱۱_۳۳۷ ۱۳۵۱۲_۹۷۵ ۱۳۵۱۳_۸۱۱ ۱۳۵۱۵_۱۵۷ ۱۳۵۱۷_۲۲۶

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. من فیلم رو دیدم واقعا متاسفم برای این اقایون که به فرهنگ یک قوم حمله ور میشن بدون این که محاکمه بشن

  [پاسخ]

 2. چه دشمنی با ما دارن اینها دیگه ….

  [پاسخ]

 3. از موهای سفیدت خجالت بکش…موقعی که تو بیست سال لس آنجس بودی جوانان همین قوم خط شکن بودن تو جبهه…

  [پاسخ]

 4. ایشان اگر سواد دینی داشت میفهمید که مسخره کردن و اذلال مؤمن و هتک حرمت قومی بطور عام آنهم از تریبون رسمی از نظر احکام دینی اشکال دارد.غیرت دین ندارند که تعصب هموطن را بکشند

  [پاسخ]

 5. ایشان سال ۱۳۴۶ فیلم بندرگاه عشق را در بندرحیفای اسراعیل پر کرد طبق کتاب فیلم شناخت ایران عباس بهارلو ص ۲۹۹ و سال ۵۷ با وقوع انقلاب به آمریکا فرار میکند و سال ۷۷ به ایران بازمیگردد.

  [پاسخ]

 6. بجای اینکه دست هموطنش را بگیرد پاچه شو میگیرد

  [پاسخ]

 7. توهین و تحقیر دیگران جزو فرهنگشونه اصلا با فرهنگشون میکس شده…برات متأسفم خدا جوابتو بده.

  [پاسخ]

 8. اولا جاده اصفهان به شیراز از هیچ منطقه و شهر لرنشینی رد نمیشه دومأ ایلات خمسه و قشقایی بزرگترین ایلات استان فارس هستن و اگر گزارشات نظامی و سفرنامه هارو بخونید میفهمید کیا مسبب ناامنی درآن منطقه بودند.

  [پاسخ]

 9. زمانیکه تو لس آنجلس نشین بودی بهنام محمدی ۱۲ ساله از همین قوم برای دفاع از وطن شهید شد.حداقل از خون اون خجالت بکش

  [پاسخ]

 10. خاک بر سر مجری و تهیه کننده برنامه.

  [پاسخ]

 11. امثال شماها شایسته همانهایی هستید که در قلب ایران شعار خلیج عربی سر دادند

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط