سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۰۶:۲۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۵در ۱۲:۴۳ ب.ظ تعداد بازدید: 730 بازدید کد خبر:56928 چاپ خبر

دولت در پیگیری دریافت غرامت از آمریکا کم کاری کرده است

0

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به تصویب قانون الزام دولت به پیگیری خساراتی که از ناحیه آمریکا به دولت و ملت ایران وارد شده، گفت: درصورت پیگیری جدی این قانون امکان دریافت غرامت از آمریکا امکان‌پذیر است. الهیار ملکشاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به احکامی […]

۱۲۴۰۲۸_Orig

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به تصویب قانون الزام دولت به پیگیری خساراتی که از ناحیه آمریکا به دولت و ملت ایران وارد شده، گفت: درصورت پیگیری جدی این قانون امکان دریافت غرامت از آمریکا امکان‌پذیر است.

الهیار ملکشاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به احکامی که علیه آمریکا در داخل و خارج از کشور صادر شده، گفت: آمریکایی‌ها از قبال قرار محکومیت هایی که در ایران و مجامع بین المللی علیه آنها صادر شده است بارها محکوم به پرداخت خسارت و غرامت شده اند که البته آن را بر نمی تابند.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: برای گرفتن این غرامت ها چند راه وجود دارد نخست اینکه می توانیم اموالی که داخل کشور دارند مصادره کنیم و دوم اینکه وزارت خارجه باید پیگیری کند تا این احکام از طریق نهادهای قانونی و دادگاه های بین المللی اجرا شود که البته پیگیری آن چندان راحت نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا بارها خسارت هایی به کشورمان زده است که حتی در قالب احکام نیز صادر نشده، عنوان کرد: حدود دو سال پیش قانونی در مجلس مبنی بر پیگیری دریافت خسارت از دولت آمریکا به خاطر واقعه کودتای ۲۸ مرداد به تصویب رسید که البته پیگیری آن به نوعی تعطیل شد.

ملکشاهی ادامه داد: قرار بود بر اساس این قانونی کمیسیونی تحت مدیریت وزیر خارجه کشورمان با حضور برخی دولتمردان و رؤسای کمیسیون امنیت ملی و حقوقی و قضایی تشکیل شود تا بررسی شود موضوع دریافت غرامت ناشی از حادثه کودتای ۲۸ مرداد در کجا طرح دعوی شده و پیگیری شود اما یک جلسه آن نیز برگزار نشد.

وی ادامه داد: از این رو مجلس بر آن شد قانون جدیدی را هفته گذشته به تصویب برساند که تشابهاتی به قانون قبلی دارد مبنی بر اینکه دولت ملزم به پیگیری خساراتی شود که از ناحیه آمریکا به دولت و ملت ایران وارد شده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کم کاری هایی در خصوص پیگیری دریافت غرامت از آمریکا از سوی دولت صورت گرفته که این قانون وزارت خارجه را ملزم می کند هر سه ماه یک بار گزارشی مبنی بر روند پیگیری  دریافت این غرامت به کمیسیون امنیت ملی و حقوقی قضایی ارائه کند./

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. حرف از این بیکاری ما هم بزن

  [پاسخ]

 2. شما توی سد معشوره خودت موندی بعد الان راجع به مسائل گنده حرف می زنی؟؟ همون وقتت رو بفروشی بهتره تا …

  [پاسخ]

 3. معلوم نشدعلیه دولتی یا هماهنگ با دولت

  [پاسخ]

 4. حرف ازحقوق معوق کارگران شهرداری کوهدشت هم بزن

  [پاسخ]

 5. والله برای مردم کوهدست خیلی ناراحتم .
  خدایا به احترام زهرای مرضیه کمک این مردم کن.
  اکثر جون هاش پناه بردن به شهرهای اطراف.
  بعضی ها صرفا به فکر خودشونن.
  کو بیلان کار.
  کو خروجی کار.
  کو اشتغال.
  ارباب رسانه کجایند.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط