سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۲۷:۳۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۴:۳۶ ق.ظ تعداد بازدید: 813 بازدید کد خبر:56840 چاپ خبر

وزیر کشور از مجتمع کشت و صنعت خرم آباد بازدید کرد

0

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، روز پنجشنبه با سفر به لرستان از مجتمع کشت و صنعت خرم آباد بازدید کرد. در این بازدید استاندار لرستان و برخی مسئولان استانی نیز رحمانی فضلی را همراهی می کنند. مجتمع کشت و صنعت لرستان در سال ۱۳۵۴ در حومه جنوبی خرم آباد با هدف پرورش دام و طیور […]

۸۲۰۸۰۵۲۵-۷۰۷۳۵۸۰۷

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، روز پنجشنبه با سفر به لرستان از مجتمع کشت و صنعت خرم آباد بازدید کرد.

در این بازدید استاندار لرستان و برخی مسئولان استانی نیز رحمانی فضلی را همراهی می کنند.
مجتمع کشت و صنعت لرستان در سال ۱۳۵۴ در حومه جنوبی خرم آباد با هدف پرورش دام و طیور تاسیس شد، این مجتمع دارای ۲۵۰ سوله نگهداری دام و طیور است که هر سوله یک هزار راس دام در آن نگهداری می شد، به طوری که سالانه ۲۵۰هزار راس دام و طیور در آن پروار می شد.
۲۳ سیلوی فلزی دو هزار تنی، چهار دستگاه انبار فلزی، چهار کارخانه خوراک دام و ۶۶ استخر پرورش ماهی سردابی و گرم آبی از دیگر داشته های این مجتمع تولیدی است که ظرفیت اشتغالزایی یکهزارو۵۰۰ نفر به صورت مستقیم را داراست.
تا پیش از سال ۶۶، صادرات این مجتمع به کشورهای حوزه خلیج فارس انجام می شد، همچنین علاوه بر تهیه گوشت قرمز و سفید چندین کارخانه کالباس و سوسیس در ردیف فرآورده های دامی، در این مجتمع احداث شد که با تعطیلی مجتمع، این کارخانجات نیز به خارج از محدوده استان منتقل شدند.
با تمامی این ظرفیت ها، مجتمع عظیم کشت و صنعت لرستان در سال ۱۳۸۳ بنا بر تصمیم دولتمردان به بخش خصوصی واگذار شد تا بدین وسیله شاید بتوان شاهد پیشرفت چشمگیر و توسعه بیشتر این مجموعه باشیم.
اما بعد از این تصمیم گیری، کارگران اخراج شدند به این امید که بعد از واگذاری به بخش خصوصی و راه انداری، دوباره دعوت به کار شوند که به دلیل ناکارآمدی مالکان بخش خصوصی این مجتمع، نه تنها کارگران اخراج شده جذب نشدند، بلکه هیچ نیروی کار جدیدی هم استخدام نشد و در نهایت ماشین آلات و ابزار کار و سوله ها و برخی از تجهیزات و موجودی های منقول و غیر منقول هم توسط مالکان خصوصی فروخته شد.
با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، هوشنگ بازوند استاندار لرستان، احیا این مجتمع عظیم را در دستور کار خود قرار داد و در نهایت با رایزنی های بسیار موفق به جذب سرمایه گذار چند میلیون دلاری شد و عملیات احیا و راه اندازی مجدد مجتمع کشت و صنعت لرستان با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری بخش خصوصی آغاز شد.
به گفته بازوند استاندار لرستان، بدهی های این مجتمع به بانک رقمی معادل ۱۲۵ میلیارد ریال بود که سرمایه گذار این طرح ضمن پرداخت بدهی های معوق مجتمع، سرمایه گذاری مناسبی را برای تبدیل این مجموعه به یک مجتمع اقتصادی فعال و موفق انجام داده است.
شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی و شورای اداری لرستان از دیگر برنامه های سفر یکروزه وزیر کشور به خرم آباد است.

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط