سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۰:۲۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۶:۰۶ ب.ظ تعداد بازدید: 154 بازدید کد خبر:56802 چاپ خبر

معاون فرماندار پلدختر: دیر ثبتی فوتی ها مشکل اساسی در پلدختر است

0

معاون فرماندار پلدختر گفت: دیر ثبت کردن فوتی ها در این شهرستان از مشکلات اساسی آماری و از مهمترین مسایل و نگرانی ها است که باید در این مسئله اهتمام ورزید. حسین علی مومیوند روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان پلدختر افزود: یکی از نیازهای مهم و اساسی جامعه و برنامه […]

۸۲۰۷۹۸۲۴-۷۰۷۳۴۴۸۹

معاون فرماندار پلدختر گفت: دیر ثبت کردن فوتی ها در این شهرستان از مشکلات اساسی آماری و از مهمترین مسایل و نگرانی ها است که باید در این مسئله اهتمام ورزید.

حسین علی مومیوند روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان پلدختر افزود: یکی از نیازهای مهم و اساسی جامعه و برنامه ریزان وقایع حیاتی است که ثبت به موقع آن می تواند عامل رشد و شکوفایی هر کشور باشد.
به گزارش کشکان، وی با بیان این که برای ثبت به موقع وقایع حیاتی در جامعه باید فرهنگ سازی شود گفت: داشتن آمار صحیح و جامع امروزه نقش اساسی در تصمیم گیری های کلان کشور دارد در عصرحاضر داشتن آمار صحیح و جامع نقش اساسی در تصمیم گیری های عظیم و کلان کشوری دارد.
وی افزود: ثبت به موقع وقایع حیاتی بستر مناسب برای تصمیم گیری و برنامه ریزی را برای مسئولان فراهم می کندبنابر این دهیاران ، شوراهای اسلامی، خانه های بهداشت و پاسگاه های انتظامی موظفند در مورد واقعه فوت با ذکر مشخصات دقیق و جامع به به اداره ثبت احوال شهرستان همکاری کنند.
وی اهمیت و نقش ثبت احوال در ارایه آمارهای حیاتی را ضروری دانست و گفت: دستگاه های دیگر در این زمینه با اداره ثبت احوال همکاری کنند.
رئیس اداره ثبت احوال پلدختر گفت:در سال ۹۴ به ازای هر ۶٫۳ مورد ازدواج در این شهرستان یک واقعه طلاق به ثبت رسیده است.
محمدرضا منصوری افزود: آمار ولادت در شهرستان پلدختر در سال گذشته یکهزار و ۶۸۶ واقعه بوده است.
وی گفت: از این تعداد واقعه ولادت ۷۹۹ مورد شهری و مابقی روستایی است که نسبت به سال قبل از آن ۱٫۳ درصد کاهش یافته است.
وی مهلت قانونی ثبت مرگ و میر را ۱۰ روز از زمان فوت اعلام کرد و گفت: آمار فوت در سال گذشته در شهرستان پلدختر ۳۷۰ نفر بوده که از این تعداد ۱۷۳ مورد در شهر و ۱۹۷ در روستابه ثبت رسیده است که نسبت به سال قبل ۱۱٫۸ درصد افزایش یافته است.
منصوری افزود: آمار ازدواج در سال ۹۴ شهرستان پلدختر ۸۵۷ نفر بوده که از این تعداد ۴۲۳ مورد در شهر و ۴۳۴ مورد در روستا بوده است که نسبت به سال قبل آن ۸٫۷ کاهش نشان می دهد.
وی با ابراز نگرانی از افزایش پدیده طلاق و کاهش ازدواج جوانان گفت: آمار طلاق در سال ۹۴ شهرستان پلدختر ۱۳۶ واقعه به ثبت رسیده که از این تعداد ۷۵ واقعه در شهر و۶۱ مورد در روستا بوده است.
رئیس اداره ثبت احوال پلدختر به انتخاب اول نام پسران و دختران در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: نام محمد برای پسران و فاطمه برای دختران انتخاب اول والدین برای نوزادان خود در سال ۹۴ بوده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط