سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۹:۱۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۲:۵۵ ب.ظ تعداد بازدید: 791 بازدید کد خبر:56787 چاپ خبر

سفر وزیر کشور به خرم آباد/ تأیید صحت انتخابات دور دوم لرستان/ تجمع صنفی کارگران پارسیلون

0

وزیر کشور به خرم‌آباد سفر می‌کند وزیر کشور به منظور برگزاری اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استان لرستان فردا عازم خرم‌آباد می‌شود. به گزارش ایلنا، رحمانی فضلی وزیر کشور که طی حکمی از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، به عنوان جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی منصوب شده و اختیارات این ستاد […]

khoramabad2302-mm

وزیر کشور به خرم‌آباد سفر می‌کند

وزیر کشور به منظور برگزاری اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استان لرستان فردا عازم خرم‌آباد می‌شود.

به گزارش ایلنا، رحمانی فضلی وزیر کشور که طی حکمی از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، به عنوان جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی منصوب شده و اختیارات این ستاد در استان‌های منتخب به وی تفویض شده، برای برگزاری اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در لرستان، صبح پنجشنبه عازم خرم‌آباد می شود.

در این سفر تمامی اعضای قرارگاه جهادی اقتصاد مقاومتی وزارت کشور، دکتر رحمانی فضلی را همراهی خواهندکرد.

بازدید از مجتمع کشت و صنعت، بازدید از مرکز خدمات سرمایه گذاری ، حضور در جلسه شورای اداری استان و گفتگو با اصحاب رسانه، از جمله برنامه‌های وزیر کشور در سفر به خرم‌آباد می‌باشد.

تأیید صحت انتخابات دور دوم حوزه های انتخابیه لرستان

صحت برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۲ حوزه انتخابیه دیگر تایید شد.

به گزارش کشکان به نقل از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، این شورا طی نامه ای به وزارت کشور اعلام کرد:

نظر به برگزاری انتخابات مرحله دوم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مورخ ۹۵/۲/۱۰ و با عنایت به ماده ۷۳ قانون انتخابات پرونده‌های حوزه‌های انتخابیه ذیل در جلسه شورای نگهبان مورخ ۹۵/۲/۲۹ مطرح و صحت انتخابات حوزه‌های مذکور مورد تأیید قرار گرفت.

ملایر

رزن

خرم‌آباد، دوره

دورود، ازنا

ساوه، زرندیه

داراب، زرین دشت

شازند

ممسنی، رستم

سلماس

میاندوآب، شاهین دژ، تکاب

مرند، جلفا

قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ، سوادکوه شمالی

همچنین صحت برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک، پارسیان مورد تایید قرار نگرفت و ابطال شد.

کارگران پارسیلون در پی معوقات مزدی تجمع کردند

صبح امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۵ جمعی از کارگران کارخانه نساجی پارسیلون خرم آباد در اعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی و تعویق مطالبات مزدی مقابل ساختمان استانداری لرستان تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران کارخانه نساجی پارسیلون خرم آباد صبح امروزچهارشنبه (۲۹ اردیبهشت ماه) در اعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی وبلاتکلیفی در دریافت مطالبات معوقه خود مقابل ساختمان استانداری لرستان تجمع کردند.

به نقل از کارگرانی که در این اجتماعی صنفی شرکت داشته‌اند گفته می‌شود، در کارخانه نساجی پارسیلون بیش از ۱۲۳ نفر کارگر رسمی فعالیت دارند که از دی ماه حقوق نگرفته‌اند. علاوه بر آن عیدی سال ۹۴ کارگر هنوز پرداخت نشده وحق عیدی وپاداش سالهای گذشته کارگران به صورت کامل پرداخت نشده است.

طبق اظهارات کارگران شاغل در پارسیلون، همسان با دستمزدشان، حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است، همچنین مطالباتی  نیز در ارتباط به دستمزد از سالها قبل وجود دارد.

به گفته آنان پیش از این (حدود۴ ماه قبل) نیز تعداد حدود ۲۵۰ کارگر قراردادی کارخانه از سوی کارفرما به بهانه مشکلات مالی بااتمام قرار داد کار بیکار شده‌اند.

این کارگران که خواهان وصول طلب مزدی خود هستند می‌گویند بخش عمده‌ای از مشکلات کارخانه پارسیلون عدم حضور کارفرما در محل کارخانه است به همین دلیل با افزایش مشکلات کارخانه به سبب نبود کارفرما تقریبا از سه ماه قبل این واحد صنعتی موقتاهیچ تولیدی ندارد وفعالیت آن به حداقل ممکن رسیده است.

آن‌ها می‌گویند در آخرین پی گیری‌های که با کارفرما انجام دادیم هیچ پاسخ قاطعی از سوی کارفرما برای دریافت مطالباتمان نشنیدیم و به همین دلیل ناچار شدیم برای احقاق حقوق از دست رفته‌مان تجمع کنیم.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط