سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۰:۴۷:۴۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۶:۴۱ ب.ظ تعداد بازدید: 388 بازدید کد خبر:56745 چاپ خبر

راه نجات از آسیب های اجتماعی برنامه های پیشگیرانه است/ عدم مهارت زندگی باعث طلاق می شود

0

مدیرکل بهزیستی لرستان:

مدیرکل بهزیستی لرستان به اتفاق جمعی از معاونین و مدیران ستادی به منظور بررسی مسائل و مشکلات بهزیستی بروجرد به این شهرستان سفر کرد. دیدار با امام جمعه، فرماندار، کارکنان بهزیستی و بازدید از ۲ مرکز از مهمترین برنامه های این سفر بود. به گزارش کشکان، ” دکتر اسداله حیدری ” مدیرکل و جمعی از […]

index

مدیرکل بهزیستی لرستان به اتفاق جمعی از معاونین و مدیران ستادی به منظور بررسی مسائل و مشکلات بهزیستی بروجرد به این شهرستان سفر کرد. دیدار با امام جمعه، فرماندار، کارکنان بهزیستی و بازدید از ۲ مرکز از مهمترین برنامه های این سفر بود.

به گزارش کشکان، ” دکتر اسداله حیدری ” مدیرکل و جمعی از معاونین و مدیران ستادی بهزیستی لرستان جهت بررسی مسائل و مشکلات بهزیستی شهرستان بروجرد با حجت الاسلام ترابی امام جمعه، مسلم پورقاسمیان فرماندار، سرپرست و کارکنان بهزیستی دیدار و از مراکز ابن سینا و T.C بازدید کرد.

مدیرکل بهزیستی لرستان در دیدار با امام جمعه بروجرد با تبیین برنامه ها و فعالیتهای بهزیستی گفت رویکرد بهزیستی در دولت تدبیر و امید رویکردی پیشگیرانه است و اگر اقدام پیشگیرانه نداشته باشیم طبیعتاً ساماندهی آسیب های اجتماعی و معلولیت ها سخت و پرهزینه خواهد بود. لذا ما معتقدیم در سال اقدام و عمل با ارائه خدمات اجتماعی مطلوب از میزان آسیب های اجتماعی بکاهیم.

دکتر حیدری در ادامه به ارائه خدمات بهزیستی در زمینه پیشگیری از آسیبها و مسائل اجتماعی از قبیل اورژانس اجتماعی ، برگزاری دوره های آموزش پیش از ازدواج ، مشاوره قبل از طلاق ، مهارتهای زندگی و …. اشاره ، و افزود علاوه بر این خدمات در زمینه مسائل پیشگیری از معلولیتها نیز برنامه غربالگری شنوایی سنجی ، بینایی سنجی ، مشاوره ژنتیک و آگاهسازی را در اولویت برنامه ها قرار داده ایم.

مدیرکل بهزیستی در دیدار با فرماندار بروجرد به اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیت ها پرداخت و افزود بر اساس سیاستهای ابلاغی سازمان بهزیستی کشور راه نجات از آسیب های اجتماعی توجه به برنامه های پیشگیرانه است بنابراین ما باید در زمینه پیشگیری از آسیبها تلاش کنیم و بصورت برنامه عملیاتی ،اقدام نمائیم.

وی گفت عدم مهارت زندگی باعث طلاق میشود. بنابراین در بروجرد حدود ۴۵ کارگاه آموزشی برگزار که ۱۳۵۰ نفر آموزشهای لازم مهارتی را فرا گرفته اند و در آینده نیز این دوره ها به قوت خود باقی خواهد بود.

دکتر حیدری سپس در جمع کارکنان بهزیستی شهرستان بروجرد حاضر و ضمن سرکشی از تمام واحدها با یکایک کارکنان به گپ و گفت پرداخت و نسبت به بررسی یابرطرف کردن مسائل و مشکلات آنها قول مساعد داد.

مدیرکل بهزیستی و هیات همراه در پایان سفر از مراکز توانبخشی شبانه روزی ابن سینا و مرکز T.C بروجرد بازدید و از نزدیک با مسائل و مشکلات آنها آشنا و از مقیمان این مراکز دلجویی کرد.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط