سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۲:۱۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱۰:۲۲ ق.ظ تعداد بازدید: 1,194 بازدید کد خبر:56736 چاپ خبر

نظر پزشکی قانونی در مورد تنبیه بدنی دانش آموز کوهدشتی/ چند نکته ی حقوقی+ عکس

0

به گزارش خبرنگار کشکان، پزشکی قانونی شهرستان کوهدشت در پی شکایت اولیاء دانش آموز کلاس اول آموزشگاه ابتدایی روستای اولادقباد شهرستان کوهدشت از معلم وی به اتهام ضرب و جرح و تنبیه بدنی نظریه ای صادر کرده است که تصویر آن را در ذیل می بینید. اواسط ماه جاری بود که خبر و تصاویر تنبیه […]

۱۳۹۵۰۲۱۶۱۲۱۵۱۱۵۰۷۷۶۴۲۳۳۴

به گزارش خبرنگار کشکان، پزشکی قانونی شهرستان کوهدشت در پی شکایت اولیاء دانش آموز کلاس اول آموزشگاه ابتدایی روستای اولادقباد شهرستان کوهدشت از معلم وی به اتهام ضرب و جرح و تنبیه بدنی نظریه ای صادر کرده است که تصویر آن را در ذیل می بینید.

اواسط ماه جاری بود که خبر و تصاویر تنبیه بدنی غیرمتعارف دانش آموز کلاس اول ابتدایی دبستان نامجو اولادقباد شهرستان کوهدشت توسط معلم وی (م-ر) در رسانه ها منتشر شد که با تردید اولیه مسئولان آموزش و پرورش و افکار عمومی مواجه شد چرا که تصاویر منتشر شده از این دانش آموز لکه ها و کبودی هایی را نشان می داد که به حساسیت پوستی بیشتر شبیه بود تا آثار ضرب و جرح.

در ادامه ی این اتفاق خود معلم ابتدائآً و سپس ۲۲ آموزگار همکار وی با انتشار نامه ای در رسانه ها کتک کاری دانش آموز را شدیداً تکذیب کردند.

۶۲۲۶۹۸۳۵_۶۳۶۵۱۴۰۲bcfcc

مدیر آموزش و پرورش کوهدشت نیز ضمن عیادت مکرر از دانش آموز مذکور و بیان حساسیت و تأکیدات مدیرکل آموزش و پرورش لرستان نسبت به موضوع، از تشکیل پرونده امر و انجام تحقیقات لازم از ناحیه کارشناسان دستگاه تحت مدیریت خود خبر داد تا چنانچه معلم مزبور مرتکب تخلفی شده با آن به صورت سریع و قاطع برخورد شود.

برخورداری البته بر این نکته تأکید نمود که چنانچه تنبیه بدنی صورت نگرفته و معلم مورد بحث مورد افترا و تهمت قرار گرفته باشد آموزش و پرورش پیگیری قضایی لازم را برای برخورد با تهمت زنندگان به عمل خواهد آورد.

آن چه از نظر حقوقی باید مورد توجه قرار گیرد این است که پزشکی قانونی صرفاً از منظر علمی حساسیت یا بیماری پوستی دانش آموز علی محمدی را رد نموده و عنوان داشته که ضایعات به دنبال اصابت جسم سخت حادث شده است.

از دیدگاه حقوقی وظیفه و اختیار مراجع رسیدگی قضایی و اداری است که بر اساس دلایل ارائه شده طرفین اثبات نمایند که جسم سخت مزبور توسط معلم مورد استفاده قرار گرفته است یا خیر. البته یکی از دلایل و مدارک قابل استناد در روند رسیدگی مراجع مزبور همین نظریه پزشکی قانونی است که خود به تنهایی کافی نیست، چرا که بر اساس قانون باید رابطه ی علیت بین فعل معلم و خسارت وارد شده (ضایعات جسمی دانش آموز) اثبات گردد.

مسأله ای که می بایست از سوی رسانه ها و خبرنگاران مورد توجه و دقت قرار گیرد رعایت انصاف و عدالت و پرهیز از هیجان زدگی است که می تواند موجب هتک حیثیت افراد شده و خسارات مادی و معنوی جبران ناپذیری را به آن ها و بلکه اطرافیان و همکارانشان وارد سازد.

پایگاه خبری کشکان متعاقباً نتیجه رسیدگی مراجع قضایی و اداری به موضوع حاضر و اتهام وارد شده به معلم مورد بحث را به اطلاع مخاطبان فهیم و صبور خود خواهد رساند.

IMG_20160516_162445

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خییییلی باحالید شماها….
  تا الان میگفتید حساسیت بوده الان که معلوم شده حساسیت نبوده میگید معلم نبوده یکی دیگه باعثش شده؟؟؟!!!!

  [پاسخ]

 2. لطفا ارجاع بدید به پزشک قانونی استان اینجا ممکن است رودر بایستی اعمال شود

  [پاسخ]

 3. قابل توجه آقای قربانی

  [پاسخ]

 4. باسلام خدمت مخاطبین محترم کشکان
  باشناختی که این حقیر ازهمکار بسیارمودب صبور ودلسوز جناب آقای رضایی دارم بنظرم خیلی بعید است که ایشان چنین رفتار خشنی رو انجام داده باشند. وبیانیه همکاران معزز جناب آقای رضایی هم دال براین است که این رفتار از ایشان سرنزده.
  انتظار میرود مسئولین محترم امر دراین خصوص آبروی معلمان را حفظ نمایند.
  حالا اگر این دانش آموز، دانش اموز راهنمایی ویا متوسطه بود میشد چنین اتهامی رو پذیرفت اما یه بچه پایه اول دبستان اصلا محال است که آقای رضایی که ما می‌شناسیم چنین کاری رو کرده باشند.
  البته از خانواده محترم این پسربچه هم انتظار میروددراین خصوص خدا وروز قیامت را درنظر گرفته واز شکایت صرف نظر نمایند

  [پاسخ]

 5. جناب آقای قربانی وقتی پسرخودتون دندان درد داشت چه غوغای کردید حالا چرا سکوت کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  این دانش آموز بچه تو نیست سکوت کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 6. تا نباشد چیزگی مردم نگویند چیزها. اعتراف بگیرن. قران بیارن وسط. ای خدا به حق فاطمه زهرا از سر تقصیر مسولین نگذر.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط