سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۹:۴۰:۴۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۹:۳۷ ب.ظ تعداد بازدید: 2,263 بازدید کد خبر:56293 چاپ خبر

تسویه حساب با یاران روحانی/ حقیقت موضوع بررسی اعتبارنامه ملکشاهی در مجلس چیست؟

0

رسول منتجب‌نیا می‌گوید: از آنجایی که هردو کاندیدای حوزه انتخابیه کوهدشت از حامیان دولت بودند اتاق استان [شورای عالی سیاستگذاری] به این نتیجه رسید که این حوزه را مسکوت بگذارد و انتخاب کاندیداها را برعهده مردم بگذارد.»

VazifeNamayande05

بررسی اعتبارنامه‌ نمایندگان در مجلس شورای اسلامی از جمله مواردی است که بعضا به اعمال تمایلات سیاسی و جناحی از سوی اصلاح‌طلبان تبدیل شده است. یکی از این موارد برخورد مجلس جنجالی ششم با اعتبارنامه حدادعادل نماینده اصولگرا بود که جریان مفصلی دارد. اما به تازگی موضوعی پیش آمده که نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان این تمایلات سیاسی و جناحی را در برابر منتخبین گروه‌های سیاسی که با آنها ائتلاف کرده‌اند نیز کنار نگذاشته‌اند.

در همین رابطه، روزنامه اصلاح‌طلب همدلی درباره در خطر قرار گرفتن اعتبارنامه‌ الهیار ملک‌شاهی که نه تنها اصول‌گرا بلکه از افراد مورد حمایت لیست امید است، نوشت: « اللهیار ملک‌شاهی منتخب مردم کوهدشت است که به عنوان یکی از دو نماینده حامی دولت شناخته شده است. رسول منتجب‌نیا، قائم مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی به همدلی می‌گوید: از آنجایی که هردو کاندیدای حوزه انتخابیه کوهدشت از حامیان دولت بودند اتاق استان [شورای عالی سیاستگذاری] به این نتیجه رسید که این حوزه را مسکوت بگذارد و انتخاب کاندیداها را برعهده مردم بگذارد.»

۱۴۳۷۰۴۳۳۶۹_۱

با این وجود علی شکوری‌راد، دبیر کل حزب اتحاد ملت به همدلی گفت: در حوزه انتخابیه کوهدشت صندوق‌های بسیاری مخدوش شده بودند و فرمانداری در روند برگزاری انتخابات بی‌طرفانه عمل نکرد که این مساله در نهایت منجر به عزل فرماندار شد. به گفته این فعال سیاسی، اصلاح‌طلبان در این حوزه از «محمد آزادبخت» حمایت می‌کردند و اللهیار ملک‌شاهی کاندیدای حزب اعتدال و توسعه بود. بنابراین نمایندگان مجلس دهم باید اعتبارنامه منتخب این حوزه انتخابیه را با دقت بیشتری بررسی کنند.

شکوری‌راد در پاسخ به اینکه شورای عالی سیاستگذاری از کدام یک از کاندیداها حمایت کرده بود، گفت: «این مساله ارتباط چندانی به شورای عالی ندارد و نمایندگان مجلس دهم باید عملکرد طرفدارانه فرمانداری کوهدشت را در بررسی اعتبارنامه آقای ملک‌شاهی در نظر داشته باشند.»

آنچه از ظواهر امر پیداست اصلاح طلبان موضوع تخلفات انتخاباتی که گزارش شده را به این علت مطرح می‌کنند که کاندیدای مورد نظر خود را به مجلس فرستاده و وزن اصلاح‌طلبی مجلس را بیفزایند. این موضوع درحالی است که اصلاح‌طلبان در نگاهی کلی‌تر و در رقابت با اصولگرایان برای نشان دادن پیروزی خود در مجلس اعتدال‌گرایان را نیز اصلاح‌طلب خواندند؛ آسیبی که در این طرز برخورد اصلاح‌طلبان وجود دارد تسری نگرش جناحی به سایر موارد و بررسی لوایح و طرح‌های مجلس است.

موضوع بررسی اعتبارنامه نماینده ی مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس دهم در حالی از سوی علی شکوری راد دبیر کل حزب اراده ملت مطرح شده که الهیار ملکشاهی ریاست کمیسیون تحقیق مجلس نهم را بر عهده داشته است. کمیسیونی که وظیفه ی آن بررسی اعتراضات به اعتبارنامه نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی است.

مرجع: مشرق

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. نفهمیدیم به نظر کشکان اصلاح خوبه یا بد یانه گاهی خوبه گاهی بد.بابا حرفی زده.

  [پاسخ]

  کورش در :

  بخاطر اینه که در BBc انتخابات را تحریم میکنید و در کوهدشت چینش مدیریت شهر را انجام می دهید

  [پاسخ]

 2. باسلام جناب کشکان.ازکی تاحالاجناب ننماینده کوهدشت شده طرفداردولت روحانی برای مردم کاملا روشنه ایشان طرفداره کی بوده وهست شما خودتان اذیت نکنید

  [پاسخ]

  گراوند در :

  درود بر شرفت

  [پاسخ]

 3. رفیق تو هم شدی بادی ب هرجهت

  [پاسخ]

 4. این جور که بیان شده خودش پاره کرده خودش هم میدوزه مگه داریم؟؟؟؟؟؟؟،”

  [پاسخ]

 5. احسنت ب جناب شکوری

  [پاسخ]

  کوروش در :

  اساسا حضرت اجل
  این شکور ی را میشناسی کیه عضو جبهیه مشارکتی
  از سران فتنه که اگه قبولش داری فتنه
  مرجع قضایی علت بازداشت وی را اصرار بر تخلفات قبلی و اقدامات فتنه‌گرانه اعلام کرده است، شکوری‌راد عضو حزب منحله مشارکت، نماینده مجلس ششم و یکی از متحصنین آن دوره مجلس و حامی یکی از سران فتنه در حوادث سال ۸۸ است.
  حال جواب بده جناب

  [پاسخ]

 6. این حواشی از قدرت ملکشاهی نخواهد کاست . به امید خدا عضو هیئت مدیره هم خواهد شد

  [پاسخ]

  کوهدشتی در :

  هیات مدیره؟ نه از این خوابها نبین

  [پاسخ]

  بی طرف در :

  منظورت هیئت رئیسه است؟اصلاح طلب ساکت

  [پاسخ]

  دلسوز در :

  جناب اصلاح طلب ساکت.اولااصلاح طلب ساکت بدردنمی خورد دومامگه مجلس که چکیده ملت است شرکت خصوصیه که هییت مدیره ای اداره شودفرق هییت ریسه تاهییت مدیره زمین تاآسمان است لطفااول فکرکن بعداظهارنظربفرماچون بانسنجیده حرف زدن شان هم فکران خودت میاری پایین.

  [پاسخ]

  کوروش در :

  دلسوز ،اصلاح طلب دلسوز
  لطف بفرمایید خاموش باشید چون خدای ناکرده سر از BBc در میاورید سابقه را نگاه کنید

  [پاسخ]

 7. چرا نظرات رو درج نمیکنی

  [پاسخ]

 8. نباید به این موضوع اهمیت داد و به ان دامن زد اصلا این بحث الکی و غیر قابل اعتنا است نیاز به رسانه ایی کردن موضوع اصلا نبود

  [پاسخ]

 9. این آقای شکوری که ازاعضاء حزب منحله مشارکت میباشد ودرفتنه ۸۸ زندانی شد احتمالا خواب دیده که قاضی پروندش آقای ملکشاهی بوده ،ایشان وزن بسیار کوچکی دارد که بخواهد چنین جسارتی به مرد مورد اعتماد نظام ودولت تدبیر وامید در مجلس دهم نماید لذا راهی ندارد جز عذرخواهی از رای دهندگان ولای ترین شهر ایران

  [پاسخ]

  مسعود آزادبخت در :

  محمد خان، اونی که باید عذر خواهی کن طراحان و مهندسین انتخابات ۷اسفند ماه این دیارند نه جناب آقای
  شکوری عزیز که حرف حق رو به اونا میگه

  [پاسخ]

  کوروش در :

  یا آنها که در تاسوایی حسینی حرمت را نگه نداشتند در آن سال و چند سال هم در زندان بود و برای شما و براندازان آن طرفی هم عزیز شده که کلمه عزیز را نثار وجود بی وجود شکوری فتنه گر و امثال او می کنی که در انتخابات لرستان و بخصوص کوهدشت تمام نقشه هاو پروژه انتخابات در لرستان و کوهدشت عقیم ماند چون در لرستان افرادی رای آوردند که ولایتی بوده و هستند

  [پاسخ]

 10. یاران روحانی مطمئنی
  این آقا انتخابات ریاست جمهوری از یاران کی بود که الان رنگ عوض کرده

  [پاسخ]

 11. دوست عزیز چرا هیچ وقت از غارت رای مردم نمی نویسی و نظرات را منتشر نمی کنی.
  بحث اقای شکوری مخالفت با مهندسی انتخابات است . بحث اقای شکوری راد مخالفت با نهادینه شدن یک امر ناپسندیده و زشت است. صاحبان قدرت و اربابان زراندوز چرا رای مردم را مهندسی کردند .
  چرا کسانی که انتخابات ۱۳۸۸ را مهندسی شده می پنداشتند اکنون خود مهندس شده اند.
  اجازه دهید که نماینده مردم به مجلس برود نه نماینده مثلث زر و زور و تزویر

  [پاسخ]

  کوروش در :

  مگه خودتان از استان جناب کوشکی، به گفته ازادبخت فرماندار ویژه نیاوردی
  در شب توزیع صندوق ها مینی بوس مینی بوس ازشهر های استان نماینده فرماندار نیاوردید و خودتان را برنده انتخابات توسط همان تئوریسینهای فتنه ۸۸ اعلام نکردید و شهر را به آشوب نکشیدید و بیانیه دادید
  چشم یک مومن و از مردم با خدای این شهر را بدون دلیل کور کردید
  چه شایعاتی را که نکردید خجالت بکشید

  [پاسخ]

 12. سلامم اگه می تونید پیگیرشین که چرا سایت بلوطستان باز نمیشه.

  [پاسخ]

  کوهدشتی در :

  فیلتر شده بردار من، همرو فیلتر کردن بجز کشکان رو، که باید دلیل نازار بودن کشکان رو از اقای دوست محمدی پرسید!

  [پاسخ]

  کوروش در :

  کوهدشتی با غیرت و متعصب شما که همه مدیران ارشد غرب کشور و لرستان و کوهدشت با مشورت خودتان منصوب میشوند چرا نمی توانید ….
  با

  [پاسخ]

 13. آقای شکوری دو هدف مغرضانه و کینه توزی را دراین مصاحبه دنبال می کند اول انتقام موضوع اعتبار نامه ی خودش در مجلس ششم و دیگری سنگ اندازی در جهت روند دادگاه محرکان عاملان اغتشاش کوهدشت ودر هردو مورد هم ناکام خواهد ماند دوستانی هم که ذوق زده شده اند آرام باشید که این ره به ترکستان میرود

  [پاسخ]

 14. باید یادآور شد که جناب ملکشاهی تمام اعتدالی بودن خود را از روزگاری اصلاح طلب بودن آقای دوستی کسب نموده است . وگرنه این نماینده گرامی که منکر پیشینه خود نیست !

  [پاسخ]

 15. اصلاحات ضربه های سنگینی ازافراد مغرور وپرحاشیه اش همچون اقای شکوری رادخورده.ظاهرابه خاطر نون نمک زندان اوینم که شده درجهت متوهمان انتخابات کوهدشت شنا کنه.زهی خیال باطل (ضمنا بادیدن برخی هوچی های به ظاهر اصلاح طلب که ریشه اصلاحات رازده ومی زنند ازقدرت گرفتن مجدد اصلاحات حس خوبی ندارم)

  [پاسخ]

 16. اگه ایشان موردحمایت لیست امیده به نظرکشکان اگرعارف ولاریجانی برای تصدی ریاست مجلس باهم رقابت کنن ملکشاهی به کدام یک رای میده؟؟؟؟؟جواب این سوال گرایش فکری ملکشاهی روکاملا مشخص میکنه چون داشتن یک تفکرفقط به لفظ نیست بلکه باید ازته دل همراه یک جریان باشی.

  [پاسخ]

 17. درود بر شکوری راد

  [پاسخ]

  همشهری در :

  شکوری کار خودش درست کنه اون عددی نیست که در مورد ملکشاهی حرف بزنه .

  [پاسخ]

  کوروش در :

  جناب آزادبخت شما با تمام این مسائل و همه تدارکات
  چطور نتوانستید انتخابات را ببرید حالا درود بر شکوری راد مفرستی که اگه رفعت اسلامی امام خامنه ای و دیگر مسئولین نظام نبود باید اعدام می شدند و تو و امثال تو درود بر آنها مفریستی

  [پاسخ]

 18. تسویه حساب با یاران روحانی/ حقیقت موضوع بررسی اعتبارنامه ملکشاهی در مجلس چیست؟
  واقعا حقیقتشو نمیدونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 19. جالبه هر روز سازی میزنین و هر بارم شکست میخورین وخجالت م نمی کشین!!!دست وردارین هر بار یه بحث رو مطرح می کنین و تیرتون هم به سنگ می خوره.ملکشاهی خودش اعتبار نامه ها رو بررسی می کنه .پس الکی امیدوار نشین.

  [پاسخ]

 20. دوستان عزیز فصل رقابت تمام شد وموسم رفاقت رسید به جای این همه کمپین اعتبار نامه بهتر است کمپین سد معشوره یا گاشمار کمپین جاده کرمانشاه از طریق اولاد قباد وپیگیری هزاران درد وکمبود دیگر ضروری است

  [پاسخ]

 21. قدرت ملکشاهی در تهران بسیار بیشتر از استان است در کمتر از یک ماه فرماندار را انتخاب کرد هفته آینده معارفه نورمحمد فردی بیرانوند به جای جهانی تازه آمده بعد یک عده دم از عدم تصویب اعتبار نامه می زنند درحالی که ملکشاهی خودش مسئول کمسیون تحقیق مجلس است

  [پاسخ]

 22. ایشان نه اصلاح طلب است نه اصولگرا .هرجایی…………………..

  [پاسخ]

  امرایی در :

  دمت گرم.خوب گفتی.

  [پاسخ]

 23. دست بالا دست بسیار است

  [پاسخ]

 24. اقای شکوری به فکر خودش باشه کوهدشت کدخدا نمیخواد لطفا مردم و راحت بزارید مردم کوهدشت خودشون فکورند احتیاجی به بیگانه ندارد . در ضمن اقای سیاوش کورانی فر با شکوری دوست قدیمی هستند می خواهند از این طریق راه به جایی ببرند .اقای کورانی فر زحمت نکشید اگه توانایی داشتید در زادگاه خودت عقب نمی افتادی که شبانه برنج وپول همراه با قرآن بین مردم توزیع می کردید .

  [پاسخ]

 25. دقیقا این اقدام تبلیخاتی که برنج و ….توزیع میشد شگرد خانم ملکشاهی بود و انهم در روز روشن . در ضمن کورانی فر کوهدشتی الا صل بوده و متولد کوهدشت هستند . و آقای آزادبخت پیروز قاطع انتخابات در کوهنانی و طرهان و کوهدشت بودند .

  [پاسخ]

 26. قدیما گفتن کبوتر با کبوتر باز با باز. رفیق فابریک این اقایان هم باید شکوری باشد هرکس جای شکوری باشد از خجالت و شرم بخاطر اون افتضا اخلاقی نباید چیزی بگوید. دوستان این اقایان در شهرستان هم دست کمی از او ندارند. ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عرز خود می بری و زحمت ما می داری . شش ماه است به انحاء مختلف یکسری افراد ساده لوح را به بازی گرفته اید و دروغ می گوید بعد تائید اعتبارنامه مجلس چی می خواید بگویید

  [پاسخ]

 27. جناب اقای ملکشاهی این دوره هم بعنوان ریس کمیسیون تحقیق انتخاب شده ودرحال بررسی اعتبار نامه منتخبین مردم هستن

  [پاسخ]

 28. یاران روحانی چه مضحک

  [پاسخ]

 29. اخ از اینهمه بامبول که این اقایون سراین ملت بدبخت کوهدشت در میارن!یکبار داستان تقلب در انتخابات-یکبار ابطال انتخابات- یکبار…… وحالا داستان اعتبارنامه!!بخدااینا مردموسرگرم میکنن با این اراجیف وخودشان درحال مال ومنال جمع کردن ومحکم کردن جای پاهایی برای رانتهای بیشتر وبیشترند !ومااینجا داریم توی سر هم میزنیم!

  [پاسخ]

 30. ان شاءاله ،آقای ملکشاهی برای اولین بار در استان عضو رئیسه مجلس خواهد شد

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط