سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۸:۵۶:۱۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۹:۵۶ ق.ظ تعداد بازدید: 496 بازدید کد خبر:56286 چاپ خبر

یکی از مطالبات جدی مردم و مسئولان لرستان اجرای سد معشوره است

0

معاون استاندار لرستان تاکید کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان گفت: یکی از مطالبات جدی مردم و مسئولان استان اجرای سد معشوره است. به گزارش کشکان به نقل از مهر، مهرداد غضنفری ظهر چهارشنبه در ششمین همایش ملی حبوبات که در سالن اجتماعات بانک صادرات خرم آباد برگزار شد با بیان اینکه امسال اقتصاد مقاومتی […]

مهرداد-غضنفری-معاون-استاندار-لرستان-می-شود-۶۰۰x336

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان گفت: یکی از مطالبات جدی مردم و مسئولان استان اجرای سد معشوره است.

به گزارش کشکان به نقل از مهر، مهرداد غضنفری ظهر چهارشنبه در ششمین همایش ملی حبوبات که در سالن اجتماعات بانک صادرات خرم آباد برگزار شد با بیان اینکه امسال اقتصاد مقاومتی در قالب اقدام و عمل محور همه فعالیت های کشور در ابعاد مختلف است، اظهار داشت: بر این اساس همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید در خدمت توسعه اقتصاد استان قرار گیرند.

وی به تشکیل ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی در لرستان اشاره کرد و بیان داشت: همه دستگاه های اجرایی استان مکلف شده اند به تناسب وظایف خود در تدوین برنامه عملیاتی استان مشارکت داشته و برنامه هایی که برای عملیاتی شدن در سال ۹۵ ارائه داده اند را به صورت ۱۰۰ درصد محقق کنند.

میزان تولید گندم در لرستان به ۳۳۰ هزار تن رسید

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان با اشاره به اینکه در فضای پس از برجام نگاه دنیا به ایران تغیر کرد، افزود: قبلا نگاه کشورهای دنیا به ایران کشوری با ریسک پذیری بالا بود که در سایه تعاملات مشخص شد این ریسک قابل اندازه گیری است.

غضنفری به سفر هشت رئیس جمهور، پنج نخست وزیر و سه رئیس مجلس کشورهای دیگر بعد از پسابرجام به ایران اشاره کرد و ادامه داد: موفقیت در مسئله برجام و این ظرفیت بالای سیاسی نشان داد که ما قادر به حل مشکلات پیچیده و معضلات بزرگ کشور هستیم.

وی همه فعالیت های کشاورزی را مصداق بارز اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: میزان تولید گندم در لرستان طی سال ۹۲ حدود ۲۲۰ هزار تن بود که با توجه به نیاز ۲۳۰ هزار تنی استان مجبور به واردات گندم بودیم ولی با برنامه ریزی های صورت گرفته در سال ۹۳ میزان تولید این محصول در استان به ۳۳۰ هزار تن رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان میزان تولید گندم در استان را طی سال ۹۴ حدود ۳۴۵ هزار تن برشمرد و افزود: در حال حاضر بالغ بر ۱۰۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف در استان وجود دارد.

رشد ۱۰۳ درصدی صادرات غیر نفتی استان در سال ۹۴

غضنفری با اشاره به اینکه از ابتدای دولت تدبیر و امید بین هشت تا ۱۰ هزار هکتار سیستم آبیاری تحت فشار در استان اجرا شد، عنوان کرد: با این اقدام ۱۴۰ میلیون متر مکعب در منابع آب استان صرفه جویی شد.

وی به رشد ۱۰۳ درصدی صادرات غیر نفتی استان در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: این موارد شان می دهد ظرفیت های استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی به ویژه در بخش کشاورزی بسیار بالاست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان به تدوین سند خشکسالی استان اشاره کرد و گفت: خشکسالی یکی از چالش های اصلی استان بوده که در تدوین سند آن از سوی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان اقدامات خوبی انجام شده و از سوی استانداری نیز حمایت های اعتباری صورت گرفته است.

غضنفری یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی با تاکید بر اینکه در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» باید از بحث های شعاری خارج شویم، عنوان کرد: طی دو سال اخیر در لرستان موضوع اقدام و عمل عملا لمس شده به‌طوریکه در این مدت ظرفیت های راکد تعطیل شده استان به ویژه در حوزه کشاورزی احیا شدند.

یکی از مطالبات جدی مردم و مسئولان استان اجرای سد معشوره است

وی فقدان یک سد تنظیمی و ذخیره ای در استان را باعث هدر رفت آب و وقوع سیل هنگام وقوع بارندگی ها دانست و تصریح کرد: با احداث سد می توان این سیلاب ها را هدایت کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان یکی از مطالبات جدی مردم و مسئولان استان را اجرای سد معشوره دانست و گفت: موضع گیری های سلیقه ای، جناحی و منطقه ای یکی از مشکلات ما در استان است که باید کمرنگ شود.

 غضنفریبا بیان اینکه انتظار داریم وزارتخانه های مختلف توجه ویژه ای در بحث تخصیص اعتبار به لرستان داشته باشد، اضافه کرد: رویکرد نگاه تامین منابع از محل اعتبارات استان باید تغییر یابد و مدیران نیز باید تلاش کنند اعتبارات خود را از وزارتخانه های مرتبط دریافت کنند هرچند استانداری لرستان بنا دارد همراه مدیران دستگاه های اجرایی استان در وزارتخانه های مختلف حضور پیدا کرده و حقوق استان را مطالبه کنند.

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. این حرفا فایده ای نداره، تا زمانی که نمایندگان استان کسانی مثل اقای ملکشاهی که به جای پیگیری احداث سد معشوره که یک طرح بنیادیه و کوهدشت رو متحول میکنه،به دنبال راضی کردن وزیر نیرو برای انتقال اب از سد سیمره به رومشکانه!و نماینده ای متوهم مانند کاییدی که با پنجاه هزار رای اختلاف ادعای تقلب در انتخابات رو میکرد که به حق جوابش رو از مردم هوشیار پلدختر در این دور گرفت، با کوته فکری در جبهه خوزستان قرار میگیره تا این گونه در فصل بارش شاهد خسارات به پلدختر باشیم، کاری برای این منطقه نفرین شده از پیش نخواهد رفت، امیدوارم در روز قیامت تمام اقایانی.که در حق این مردم بی کس برای امیال شخصیشون خیانت کرده اند، به سزای اعمالشان برسند.

  [پاسخ]

 2. پس ملکشاه تو کجا بودی هر رفته بودی نخود بگیری

  [پاسخ]

 3. بخاطر مردم هم شده مهندس غضنفری تا زمانیکه در این پست خدمت می کنید این سد رو به با پیگیری مصرانه و مجدانه به سرانجام برسونید تا برای همیشه در دل مردم ماندگار بمونی . ممنونیم

  [پاسخ]

 4. متاسفانه در سالهای قبل، بعضی دولتی ها به جای حمایت از حرکت مردمی که مطالبه سد معشوره را داشتند ، اقدام به سرکوب مردم کردند.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط