سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۱۵:۰۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۷:۳۶ ب.ظ تعداد بازدید: 769 بازدید کد خبر:56269 چاپ خبر

عارف: با لاریجانی رقابت ندارم

0

رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه به دنبال رقابت با لاریجانی نیست، گفت: موضع‌ام شکل گیری مجلسی تعاملی و با مشارکت همه نمایندگان و فراکسیون‌ها است. به گزارش کشکان به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف در حاشیه مراسم گرامیداشت مقام استاد در دانشگاه خوارزمی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره شانسش […]

۱۵۲۲۲۲۳

رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه به دنبال رقابت با لاریجانی نیست، گفت: موضع‌ام شکل گیری مجلسی تعاملی و با مشارکت همه نمایندگان و فراکسیون‌ها است.

به گزارش کشکان به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف در حاشیه مراسم گرامیداشت مقام استاد در دانشگاه خوارزمی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره شانسش برای ریاست مجلس دهم، اظهار کرد: اینکه گفته شود چند درصد شانس دارم درست نیست چرا که باید ابتدا فراکسیون‌ها در مجلس تشکیل شوند و بعد در زمینه انتخاب هیات رییسه تصمیم‌گیری می شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا میان وی و لاریجانی برای ریاست مجلس رقابتی وجود دارد یا خیر؟ اظهار کرد: اولا ممکن است نامزدهای دیگری نیز برای ریاست مجلس مطرح شوند و اساسا هر کسی که فکر می کند توانایی ریاست مجلس را دارد باید برای آن کاندیدا شود. در ثانی از الان نمی‌توانیم بگوییم که چه کسی رییس مجلس خواهد شد چرا که در این زمینه لازم است ابتدا فراکسیون‌ها تشکیل شوند و بحث انتخاب هیات رییسه را در مجلس دنبال کنند و از دیدگاه من هر تصمیمی که مجلس بگیرد مناسب‌تر و بهتر است.

رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در پاسخ به پرسش دیگری درباره امکان دو قطبی شدن فضای مجلس بر اثر رقابت بین او و لاریجانی، اظهار کرد: من با لاریجانی رقابتی ندارم و موضع‌ام را بارها اعلام کرده‌ام که به دنبال شکل گیری مجلسی تعاملی هستیم تا تمام فراکسیون‌ها و همه نمایندگان در آن مشارکت داشته باشند.

عارف افزود: در عین حال وقتی برای پستی دو یا سه نفر کاندیدا باشند قطعا با پیگیری ساز و کاری به یک نفر خواهند رسید که این سازوکار می‌تواند تفاهم، رای گیری یا ریش سفیدی باشد.

وی در واکنش به مساله دلارهای بلوکه شده ایران توسط آمریکا، اظهار کرد: من از موضع بسیار روشن و محکم دولت در این زمینه تشکر می کنم که بلوکه کردن دلارهای ایران را تعبیر به دزدی کردند و واقعیت نیز همین است. امیدوارم بتوانیم از طریق نهادهای حقوقی و بین المللی این مساله را پیگیری کنیم.

رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان درباره امکان رابطه ایران با آمریکا در فضای پسابرجام، اظهار کرد: خطوط قرمز ما در سیاست خارجی مشخص است و به غیر از رژیم غاصب صهیونیستی که آن را به رسمیت نمی‌شناسیم با سایر کشورها در چارچوب منافع ملی مان اهل تعامل، گفت وگو و مذاکره هستیم اما در عین حال در برابر قلدری و زورگویی نیز تسلیم نمی‌شویم.

عارف در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا در میثاق نامه امضا شده با اعضای لیست امید به مساله ریاست وی در مجلس نیز اشاره‌ای شده است یا خیر؟ گفت: اولا در گفتمان اصلاحات هیچ وقت بر یک فرد متمرکز و متوقف نمی شویم چرا که گفتمان اصلاحات یک گفتمان فردی نیست بلکه یک رویکرد است و در درون آن رویکرد که بر مبنای حاکمیت گفتمان انقلاب است، گفتمان اصلاحات را نیز دنبال می‌کنیم.

وی افزود: در زمینه میثاق نامه هم باید بگویم موضوع از این قرار است که همه نامزدهایی که در لیست امید بوده اند میثاق بسته‌اند تا در مجلس نیز در فراکسیون امید شرکت کنند.

رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: طبیعتا انتظار داریم در هر موردی هم اعضای لیست امید بر اساس نظر فراکسیون عمل کنند.

عارف در واکنش به تشکیل فراکسیون اصولگرایان برای مجلس دهم اظهار کرد: ما به دنبال تشکیل فراکسیون امید هستیم و آخرین آماری که از مرحله اول و دوم انتخابات داریم حضور ۱۶۸ نفر در لیست امید است که متاسفانه برخی از رسانه های اصلاح طلب عدد ۱۲۴ نفر را که برای مرحله اول انتخابات بود مطرح کردند که باعث خوشحالی رقبایمان شد و البته ما هم از خوشحالی آنها خوشحالیم اما مطمئنا تا ۱۶۸ نفر پتانسیل عضویت در ائتلاف امید در مجلس را دارند و بخشی از مستقلین هم اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی در پایان گفت: اینکه از این تعداد چند نفر در فراکسیون امید در مجلس حضور داشته باشند به عهده خود آن نمایندگان است که در نهایت با تشکیل مجلس تعداد دقیق و قطعی آن مشخص خواهد شد.

 

 

 

برچسب‌ها , ,

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط