سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۸:۳۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۸:۵۹ ب.ظ تعداد بازدید: 689 بازدید کد خبر:56218 چاپ خبر

امکان توقف معاهده چندجانبه برجام با تصمیم یک‌طرفه آمریکا وجود ندارد

0

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس معتقد است تعاملات بین‌المللی قائل به قوانینی است که تغییر رئیس جمهور یک کشور نمی‌تواند باعث تغییر یا توقف معاهدات و توافقنامه ها از جمله برجام شود. به گزارش کشکان، الهیار ملکشاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اظهارات نامزد انتخاباتی حزب جمهوری‌خواه آمریکا مبنی […]

۱۲۴۰۲۸_Orig

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس معتقد است تعاملات بین‌المللی قائل به قوانینی است که تغییر رئیس جمهور یک کشور نمی‌تواند باعث تغییر یا توقف معاهدات و توافقنامه ها از جمله برجام شود.

به گزارش کشکان، الهیار ملکشاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اظهارات نامزد انتخاباتی حزب جمهوری‌خواه آمریکا مبنی بر توقف برجام بعد از پیروزی در انتخابات گفت: تصمیمات کشورها و دولت ها چه در عرصه داخلی و چه بین المللی قائل به اشخاص و احزاب نیست بلکه اصول کلی در روابط به خصوص در حوزه جهانی، تعیین کننده است از این رو نمی توان این تصور را داشت که با تغییر ریاست جمهوری آمریکا، برجام متوقف شود.

نماینده مرد کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهارات ترامپ را افراطی و احساسی خواند و گفت: ترامپ صرف فضای تبلیغاتی جامعه آمریکا و به دنبال گفته های رقیب خود بعضا اظهاراتی می کند که خوراک تبلیغاتش را کامل کند و ممکن است جنبه اجرایی نداشته باشد.

وی افزود: برجام یک معاهده چندجانبه بین کشورهاست و با تصمیم یک طرفه یکی از طرفین نمی تواند از اجرا ساقط شود و توقف آن نیز مانند تصویب آن نیازمند یک روند حقوقی بین المللی در چارچوب قوانین جهانی است.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این نکته لازم به ذکر است که کشورهای اروپایی و آمریکا خود به دنبال مذاکرات بودند و ایران اصراری به آن نداشت لذا بسیار ناممکن به نظر می رسد که بخواهند به راحتی روند اجرای برجام را متوقف کنند تنها کاری که ممکن است رئیس جمهور آتی آمریکا در خصوص برجام انجام دهد سنگ اندازی و کند کردن روند اجراست.

به گزارش خانه ملت، دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات آمریکا بارها در سخنرانی های تبلیغاتی خود نسبت به توقف اجرای برجام بعد از پیروزی در انتخابات اظهاراتی داشته است.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. افرین، یه حرف حسابی از دهنت در اومد،امیدوارم نمایندگان استان از انتقادات بی مورد نسبت به دولت که باعث تخصیص کمتر اعتبارات وعقب افتاده تر شدن هر چه بیشتر شهر و استان می شود خودداری کنند و سنجیده و به دور از احساسات صحبت کنند.

  [پاسخ]

 2. ممنون آقای ملکشاهی .مشکل حقوق نگرفتن کارکنان شهرداری کوهدشت رو هم پیگیری کنید.

  [پاسخ]

 3. جناب مهندس شما خیلی خوب هستید !!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 4. آقای نماینده در این سفر معاون اول ریس جمهور چی واسه گفتن داشتید مثل اینکه کوهدشت گل گلابه

  [پاسخ]

  فرهنکی در :

  خیلی بدبختی نمک خوردید نمکدان شکستید ولی چه سود

  [پاسخ]

 5. کاش در مورد مشکلات و محرومیت های این شهر محروم و مفلوک در مجلس اظهار نظر میکردید،

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط