سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۷:۳۶:۵۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۵:۴۰ ب.ظ تعداد بازدید: 470 بازدید کد خبر:55931 چاپ خبر

تاق فروریخته کشکان مرمت می‌شود

0

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از مرمت طاق الحاقی ریخته شده پل کشکان خبر داد. به گزارش کشکان، “غلام‌رضا سلیمانی” گفت: در پی فروریختن یکی از طاق های پل تاریخی کشکان در پنجم اردیبهشت‌ماه سال جاری بر اثر باران‌های سیل‌آسای اخیر، بلافاصله دستور بررسی و مطالعه‌ی طاق الحاقی که مربوط به […]

photo_2016-04-25_15-33-56

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از مرمت طاق الحاقی ریخته شده پل کشکان خبر داد.

به گزارش کشکان، “غلام‌رضا سلیمانی” گفت: در پی فروریختن یکی از طاق های پل تاریخی کشکان در پنجم اردیبهشت‌ماه سال جاری بر اثر باران‌های سیل‌آسای اخیر، بلافاصله دستور بررسی و مطالعه‌ی طاق الحاقی که مربوط به دوره قاجار می‌باشد به معاونت میراث فرهنگی داده شده و به زودی عملیات باز زنده سازی طاق مذکور به صورت اضطراری آغاز می‌گردد.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، کار بررسی و بازدید میدانی با قید فوریت آغاز گردیده است.

معاون میراث فرهنگی نیز افزود: طاق مورد نظر بخش باقیمانده‌ای از طاق احداث شده در تعمیرات دوره قاجار بوده که به شکلی نامتناسب و با مصالح نامرغوب بر روی دهانه سوم ضلع جنوبی پل زده شده بود که در سنوات گذشته یکی از لنگه طاق‌های آن شکسته و کلکن شده بود و از لحاظ سازه‌ای دیگر قدرت باربری نداشت و می‌بایست به‌جای مرمت، باز زنده سازی سبکی و تاریخی می‌شد.

اسدی افزود: حال با عنایت به تهیه طرح مرمت جامع، مستند نگاری و لیزر اسکن پل مذکور، باز زنده سازی بخش میانی طاق فرو ریخته موصوف، در دستور کار اضطراری این معاونت قرار دارد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط