سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۴:۴۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۷:۴۷ ب.ظ تعداد بازدید: 639 بازدید کد خبر:55886 چاپ خبر

اساس گفتمان اصلاحات: اخلاق و قانون

0

بهزاد مومنی مقدم

سخنی با همفکران عزیزم خواهران و برادران بزرگوارم همانطور که مستحضرید در شرایط کنونی با توجه به نزدیک شدن به مرحله دوم انتخابات ،افراد و جریانات سیاسی مختلف به حمایت ازکاندیداهای مورد نظر خود می پردازند. بالندگی ما نیز باید با تفوق عقلانیت بر احساس ، هیجان و رعایت حقوق دیگران خصوصا مخالفان فکری نمود […]

qazn

سخنی با همفکران عزیزم
خواهران و برادران بزرگوارم همانطور که مستحضرید در شرایط کنونی با توجه به نزدیک شدن به مرحله دوم انتخابات ،افراد و جریانات سیاسی مختلف به حمایت ازکاندیداهای مورد نظر خود می پردازند.
بالندگی ما نیز باید با تفوق عقلانیت بر احساس ، هیجان و رعایت حقوق دیگران خصوصا مخالفان فکری نمود پیدا کند که در این مرحله به شدت نیازمند چنین نگاه و اندیشه ای هستیم.
عزیزان همانطور که در مرحله نخست اخلاق و قانون سرلوحه کارمان بود در این مرحله نیز به همان شکل اخلاق مداری وقانون محوری اساس حرکت مان باشد.
در یک جامعه اخلاق مدار انتخابات فقط برای گرد هم آمدن، شاخه به شاخه پریدن ،بیانیه صادر کردن و چند نفر را انتخاب کردن و محکوم کردن نیست موضوع بسیار مهم تر و بنیادی تر از آن است زیرا افراد باید بتوانند آزادانه و به دور از هرگونه فشار، هم اندیشی و هم کنشی را تجربه کنند وآن را به شکلی از ابعاد شخصیت مدنی خود درآورند.
تا زمینه حق انتخاب آگاهانه خود را مهیا کنند که بدون برخورداری از اخلاق غیر قابل دستیابی می باشد.
وظیفه ما به عنوان اصلاح طلب در جامعه ایجاد فضای اخلاقی و جذب حداکثری است چرا که اصلاحات به اعتقاد این حقیر افزون بر یک جنبش سیاسی یک جنبش اخلاقی فرهنگی و اجتماعی است زیرا ما آرمان های والایی داریم. عدم توسعه ما در عصر کنونی تنها در زمینه اقتصادی نیست بلکه در زمینه اجتماعی و بالاخص رعایت حقوق دیگران و احترام به نظر مخالف فکر خود راهی طولانی باید طی کنیم.
بیاییم به آراء و نظرات همدیگر احترام بگذاریم و آستانه تحمل مان را بالا ببریم و کینه ،نفرت ،خشم وانزجار از همنوعان خود نداشته باشیم چرا که این رفتارها آغاز انحراف ومنجر به سقوط اخلاقی جامعه می گردد.
با ادبیات خشونت آمیز، تهدید و خودبرتر بینی به جایی نمی رسیم چون طی طریق بر محور و مدار عقلانیت و پرهیز از ریزنگری تنها راه نصرت و پیروزی است.

عاشقان چون زندگی زاینده اند
عاشقان در عاشقان پاینده اند
عشق از جانی به جانی می رود
داستان از جاودانی می رود
با احترام به همه برادران و خواهران شهر زیبایم خرم آباد

بهزاد مومنی مقدم

۹۵/۲/۳

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. سلام .آقای مومنی شما امید آینه این استان هستید ناملایمات ناروایی دیدی بجرم دفاع از اصلاحات ولی راه ادامه دارد /وشمامنبعد ازلیدرهای اصلاحات استانید ومامنتظراعلام حمایت وسخنرانی شما به نفع دکتر بیرا نوند

    [پاسخ]

  2. اینده از ان توست درود بر جوان خوش فکر اگه اصلاح طلب نبودی باز هم دوستت داشتم چون خوش فکر ولی حیف در استان ما هستی موفق باشی

    [پاسخ]

  3. جناب مومنی ناپختگی کردی ای کاش از لیست نا امید حمایت نمی کردی. اینده خودت را با حمایت از م م خراب کردی .شما می تونستید اینده ی خوبی داشته باشید اما حیف شد . موفق باشید

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط