سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۲۳:۳۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۴:۵۹ ب.ظ تعداد بازدید: 2,336 بازدید کد خبر:55843 چاپ خبر

پاسخ اسفندیارپور به جوابیه اسماعیل دوستی

0

توضیح: به دنبال انتشار مصاحبه چالش برانگیز فرج الله مؤمنی روستایی در فضای مجازی و پاسخ توأمان اسماعیل دوستی به آن و مصاحبه اواخر سال ۹۴ علی اصغر اسفندیارپور، این بار باز اسفندیارپور در مقام پاسخگویی به جوابیه اسماعیل دوستی برآمده است. پایگاه خبری کشکان به عنوان رسانه ای رسمی و مستقل ضمن اعلام این […]

IMG_7976

توضیح: به دنبال انتشار مصاحبه چالش برانگیز فرج الله مؤمنی روستایی در فضای مجازی و پاسخ توأمان اسماعیل دوستی به آن و مصاحبه اواخر سال ۹۴ علی اصغر اسفندیارپور، این بار باز اسفندیارپور در مقام پاسخگویی به جوابیه اسماعیل دوستی برآمده است.

پایگاه خبری کشکان به عنوان رسانه ای رسمی و مستقل ضمن اعلام این دیدگاه که موافق ادامه روند کنونی گفت و گوی شخصیت های سیاسی اصلاح طلب لرستان نیست، مطابق ماده ۲۳ قانون مطبوعات نسبت به انتشار این جوابیه اقدام می نماید.

همچنین مطلب حاضر بنا به تکلیف قانونی فوق در این رسانه منتشر می شود و مدیرمسئول و تحریریه کشکان خود را از پاسخگویی و مسئولیت حقوقی در خصوص صحت و سقم مطالب اظهار شده مبرا می دانند. به ویژه در بحث نتیجه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان با توجه به اظهار نظر صریح شورای محترم نگهبان مبنی بر تأیید صحت و سلامت انتخابات در این حوزه، این نهاد محترم و اساسی در شاکله نظام مقدس اسلامی را واجد صلاحیت اظهار نظر در این خصوص دانسته و نظر اشخاص حقیقی و شخصیت های سیاسی در این موضوع را فاقد ارزش حقوقی و قانونی می دانند.

———————————————————–

برادر محترم جناب آقای اسماعیل دوستی-سلام علیکم:

اجازه بفرمائید بعنوان “ذکر” ، چند نکته کوتاه و اثباتی  یادآوری شود هر چند ممکن است با سیاست و عرف جاری مطبوعات همسویی نداشته باشد و ان شاءالله تصور عصای نصیحت به دست گرفتن از آن استنباط نشود.

۱- آقای مومنی مجددا” در صدد جوابیه بر آمده و به تعبیر خودشان ؛ ریز و درشت را مطرح کنند که ضمن مخالفت، عرض کردم:

این نوع مباحث فی مابین مخصوصا جدل بین حضرتعالی و آقای دوستی، ره بجایی نمی برد زیرا بر اساس تعلیمات قرآن و سخن عارفان دنیا در مقابل آخرت، دنیایی کدر و مه آلود می باشد، بدیهی است در فضای کدر حقایق را می توان به آسانی قلب و وارونه جلوه داد.

در تاریکی شب ، فلز قلب و بدلی با طلای ناب فرقی ندارد لذا “قلب” خود را با زر برابر دانسته و به او پهلو می زند که حقیقت اصلی من هستم نه شما. از طرفی طلا منتظر می ماند که روز روشن فرا رسد و با زبان حال به او می گوید بمان تا روز آید و قضیه فاش شود.

قلب پهلو می زند با زر به شب                   انتظار روز می دارد ذهب

با زبان حال، زر گوید که، باش                 ای مزور، تا برآید روز فاش

جالب است که قرآن کریم از این اختلافات آشکار و پنهان به کرات خبر می دهد.(۱)

در قرآن آمده است که در روز قیامت نمی توان دروغ گفت، نه اینکه با اراده دروغ نمی گوییم، بلکه نمی توانیم دروغ بگوییم چون، همانند شیشه های بلوری تا اعماق جان انسان آشکار و شفاف است (یوم تبلی السرائر) در صورتیکه در دنیای کدر می توان دروغ گفت ، به تعبیر عامیانه دروغ گفتن در این دنیا فیوز ندارد که بپرد..

۲- چه بخواهیم و چه نخواهیم به گواه و اعتراف صاحب نظران سیاسی-اجتماعی در هیچ برهه زمانی اتحادی این چنین میمون و مبارک بین قاطبه مردم و جوانان در منطقه آن هم بر مبنای رشد فکری و تمرین و ارتقاء دموکراسی، با سازوکاری مدنی بوجود نیامده که نه تنها سرآمد استانی بلکه نمونه ای کشوری ایجاد شده بود و شاهد این مدعا انتقال حدود پنجاه هزار رای از فردی به فرد دیگر در ظرف زمانی کمتر از یک هفته می باشد.
این حرکت دو نکته را به بنده و حضرتعالی متذکر می شود ، یکی اینکه امروز در “عصر انفجار اطلاعات”و فضای باز سیاسی  زندگی می کنیم و دیگر آنکه باید بدانیم زمان قهرمان و قهرمان پروری رخت بربسته و خاک بشر دیگر اسطوره پرور نیست. امروز در مقابل عقول رشید مردم مخصوصا نواندیشان فرهیخته این مقوله جایگاهی ندارد.

۳-چه بخواهیم و چه نخواهیم فرج اله مومنی روستایی یک واقعیت است، همانطور که حضرتعالی هم یک واقعیت می باشید.

مومنی فردی است برخاسته از یک خانواده شناخته شده و خوشنام با بهره هوشی بالا که شما پیشینه ایشان و خانواده اش را از بنده بهتر می دانید، از ویژگی های شخصیتی اش صداقت، شجاعت و خدوم بودن است. او همرزم برادر شهیدش بعنوان آرپی جی زن، در خط مقدم جبهه، رزمنده ای دلاور و فداکار بود و صد البته امروز هم در خدمتگزاری به مردم رنجدیده آن دیار حریصانه عشق می ورزد. بنابراین بکار بردن تعابیری مثل حسود، کاذب، انحصارطلب و… به فردی که عمری صادقانه در خدمت نه تنها مردم بلکه زمینه ساز آرای جنابعالی، آقای سوری، بنده و… بوده هم بار حقوقی دارد و هم در شان حضرتعالی نمی باشد. شاید جرم نا بخشودنی ایشان ثبت یک بار کاندیداتوری در پرونده شان باشد آن هم با هزاران اما و اگر، از جمله مخالفت شدید حضرتعالی با ایشان!

در مورد مسئله مالی، مستحضر هستید خانواده پدری ایشان قبل از انقلاب و ابتدای انقلاب در مقایسه با دیگران نسبتا متمکن زندگی می کردند ولی اینجانب جهت تنویر افکار عمومی شهادت می دهم در حال حاضر معاشی ساده، متعارف و همسطح مردم معمولی دارند و اگر بخواهند مشکل مالی خانواده شان را حل کرده و ادای قرض نمایند وضعی پایین تر از این خواهند داشت. برادر قاضی شان که در صداقت قضایی نقطه کوری ندارند بعد از ۳۰ سال خدمت نتوانسته است یک واحد ساختمانی در تهران و یا جاهای دیگر داشته باشد! برادر دیگر که متاسفانه مورد بی مهری شما قرار گرفته چهره ایست ملی، با صداقت، شجاع و در عین حال اهل تحلیل و منتقد که با توجه به حکم قضایی تاوانش را هم پرداخته است و امروز با سرافرازی زندگی می کند. اینجانب اطلاع موثق دارم از مراکز علمی سیاسی خارج از کشور به کرات دعوت می شوند ولی علاقه به نظام و مملکت را بر رفاه شخصی ترجیح داده و جواب رد می دهند. بنابراین جملاتی مثل تحریم انتخابات (ایشان در همان زمان در ستاد یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری مسئولیت و فعالیت داشتند)، به کام اصولگرایان کار کردن و … نسبت به ایشان  نهایت کم لطفی است. انتظار می رفت با توجه به لرستانی بودن او حداقل تعصبی نشان می دادید!! و اما برادر شهیدشان که امروز از او نه نامیست و نه نانیست و نه نشانی، به گواهی همرزمان همراهش قبل از عروج و شهادتش در رویارویی بعثیون متجاوز فریاد مرگ بر صدام و درود بر امام خمینی سر می دهند (فضل الله مجاهدین علی القاعدین اجرا” عظیما).

۴_ جناب آقای دوستی، قلم و زبان شمشیر دو لبه ای هستند که از هر دو طرف برندگی دارند. مثلا در تقابل حرف شما که می فرمایید شما چکاره استان هستید که دخالت می کنید؟ ایشان هم ابراز می دارند، چگونه است مدیران استان را به خود منتصب کردن، با آقای مقیمی در مورد فرماندار معزول لابی کردن و … بر شما منع نیست ولی بر دیگران نامشروع و ناخوشایند است! در صورتی که لابی گری جهت انتصاب مدیران توسط احزاب، گروه ها و شخصیت های سیاسی در کشور ما امریست مرسوم.  اگر بناست دخالت نشود برای همگان است حتی نماینده مجلس هم حق دخالت در عزل و نصب ها را ندارد. ایشان باید وظیفه قانونگزاری را انجام داده و نظارت کلان کشوری داشته باشد.

نکته دیگری که همواره مرا رنج می دهد و دوست دارم در موقع مقتضی اینجانب را قانع فرمایید این است که هر بار در جلسات عمومی و خصوصی ای که با هم داشتیم یادآور می شوم که در انتخابات شما،  با اینکه خود در حوزه دیگر کاندیدا بودم ولی با سرعتی ملایم همراه مردم برای پیروزی تان تلاش کرده و فرج مومنی و مرحوم جانمحمد با کوششی مضاعف کار می کردند ولی باز هم در نوشتار وگفتارهای تان تکرار می فرمایید اینان با من نبودند! هرچه فکر می کنم علت این تبری را نمی فهمم!!!

۵- و بالاخره چه بخواهیم چه نخواهیم مردم رنجدیده کوهدشت بعد از انقلاب تا کنون در حوزه سیاسی حداقل ۲ مقطع تاریخی تلخ را تجربه کرده اند:

الف) سه بار ابطال انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره دوم و سوم:

آری سه بار آرای گرم و پراحساس  مردم این سامان مقبول شورای محترم نگهبان نیافتاد که جنابعالی هم در آن برهه شریک غم مردم بودید. متاسفانه از این نظر هم رکورد کشوری را برایمان ثبت کردند، یعنی هیچ حوزه انتخابیه ای از کشور این چنین دچار معضل سه بار ابطال انتخابات قرار نگرفت تا جائیکه در دور سوم مجلس شورای اسلامی در کشور تنها شهرستانی که از نعمت نماینده محروم گردید، کوهدشت بود.

ب) مقطعی که خیلی اسف بارتر می باشد، غارت آراء مردم در انتخابات مجلس در هفتم اسفندماه سال ۱۳۹۴ بود؛ به اعتراف ناظران اعم از مخالف و موافق، در مقابل چشمان حیرت زده ده ها هزار نفر مرد و زن آن هم در روز روشن، به تعبیر مقام معظم رهبری حق الناس را به تاراج دادند.

امروز در هر دادگاه و محکمه قضایی حاضر شویم با قطعیت تام تمام به سبک و سیاق ریاضی که گالیله در محاکم کلیسا از حرکت زمین دفاع کرد، اعلام می داریم:

“ای زمین تو متحرک هستی،  و ای آراء مردم کوهدشت و رومشکان به تاراج و غارت رفتی!!!!”

توصیه ای اخلاقی:

در پایان به عنوان برادری که از نظر سنی تجربه ای هر چند اندک بیش از شما دارد، توصیه ای موکد دارم. اگر سودای هدایت و رهبری منطقه در سر دارید و می خواهید در قالب یک چهره ملی انجام وظیفه نموده و فعالیت سیاسی را در کنار رفاه شخصی داشته باشید باید اسباب و ابزار آن را هم تحصیل فرمایید.

یا مکن با پیل بانان دوستی / یا بنا کن خانه ای در خور فیل

یکی از اساسی ترین صفت در این مولفه، بزرگواری، صبر و شرح صدر می باشد(الم نشرح لک صدرک). این امر آنقدر از اهمیت برخوردار است که در فرهنگ و معارف ما آن را بعنوان سر در بدن تشبیه کرده اند.
صبر و امید و فداکاری و ایمان درست                   چون به هم دست دهند سد سکندر شکنند

برادرم اگر قبول بفرمایید شروع این مباحث و نامه نگاری ها از بهمن ماه ۱۳۹۳ توسط حضرتعالی آغاز گردید در آن  مصاحبه ضمن این که خود را در صدر نشانده و ماها را متهم به تندروی کرده و دیگران را مورد بی مهری قرار داده بودی که این موضع با مقوله صبر و هدایت جامعه همسویی ندارد.
خداوند به همه ما توفیق شفاف بودن در دنیای کدر و رستگاری در آخرت عنایت فرماید تا ضمن حفظ آبروی انسان ها که از کعبه مقدس تر است، بیش از این بر روی آتش بر افروخته آن سامان نفت نریزیم.

————————————————————-

(۱) و لا یزالون مختلفین (در دنیا اختلاف ها همچنان ادامه دارد) سوره هود آیه ۱۱۸

لا تخفی منکم خافیه (در قیامت هیچ چیز از شما مخفی نمی ماند)

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. متنی پر از دروغ

  [پاسخ]

  آگاه در :

  متنی پر از صداقت

  [پاسخ]

  همشهری در :

  پر از دروغ

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  صادقانه بود

  [پاسخ]

  بک معلم در :

  این آخرین بار بود که این فتنه گران را در کوهدشت دیدیم کلکشان برای همیشه کنده شد

  [پاسخ]

  سوری در :

  این به زعم شما فتنه گران تا همیشه در قلب های مردم جا دارند.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  فعلا که متقلب ها مشخص و برای مردم ناشناس نیستند .فتنه گر یعنی کسانی که به رای مردم.دست درازی کرد ند.

  [پاسخ]

 2. بنده به عنوان شاهد در انتخابات اخیر کوهدشت ، حاضر هستم در هر دادگاهی حاضر شوم و شهادت بدهم که انتخابات کاملا فر مایشی بود . البته اصلا کاری به نامه نگاریهای طرفین ندارم .

  [پاسخ]

  آدینوند در :

  ازکجامعلوم توفرج نباشی که ادعای کذب میکنی این شهادتوبگذاربرای روزقیامت….

  [پاسخ]

 3. جوان تحصیلکرده بیکار

  دست بردارید از این بچه بازیها پدر مردومو درآوردین دیگه

  [پاسخ]

 4. جواب خاصی ندادید اقای اسفندیاری،با اینکه از طرفداران جهت گیری فکری تون هستم، فکر کنم اقای دوستی به تفصیل و هوشمندانه هم در عمل و هم در افکار مردم برنده شدن، کاری به راست و دروغ حرفاشون ندارم، ولی شما و اقلی مومنی برای اثبات حقانیت خودتون، با فرض بودن، باید جواب می دادید، الله اعلم که در این دیار چه میگذرد!!!

  [پاسخ]

 5. این نوع مباحث فی مابین مخصوصا جدل بین حضرتعالی و آقای دوستی، ره بجایی نمی برد زیرا بر اساس تعلیمات قرآن و سخن عارفان دنیا در مقابل آخرت، دنیایی کدر و مه آلود می باشد، بدیهی است در فضای کدر حقایق را می توان به آسانی قلب و وارونه جلوه داد.
  دقیقا همون کاری که جنابتان میکند جناب عارف و عرفان و همه چی…

  [پاسخ]

 6. با سلام خدمت دوستان کشکانی آقای اسفندیاری طوری از خدا وپیغمبر حرف می زنی انگار کسی نشناسد حق را به شما و فرج روستایی میدهد حافظه مردم شهرستان آنقدر که شما فکر میکنید هم خراب نیست، زمانی که در مسند قدرت بودید با جوانان آن زمان چه رفتار ها که نکردید آن زمان خدا و پیغمبر تان کجا بود.

  [پاسخ]

 7. آقای اسفندیاری کدام دنیای کدر، دنیا به این روشنی و زیبایی چرا الکی ماسک کدر بودن به آن میزنی، دنیایی که شما با اشتباه پشت اشتباه برای جوانان این شهرستان ساختید را به واسطه دیگران مکدر نسازید،اشتباهات شما ها فراموش نخواهد شد.

  [پاسخ]

 8. واقعا متاسفم که شما شورای نگهبان که پایه انقلاب است .که ارای مردم راتایید نمود محکوم به تقلب می کنید.

  [پاسخ]

  شاهد در :

  چرا جواب احساسی میدهید و صرفا سعی میکنید به هر دری بزنید یک حرفی علیه مومنی یا اسفندیاری بزنید و یا اینکه پیشینه انها را زیر سئول ببرید . اگر اهل منطق هستید بر صحیح بودن انتخابات دلیل منطقی بیاورید . مثلا چرا چندین آمار از رای ملکشاهی اعلام شد . چطور آرای کوهنانی و گراب کمتر از ۴ سال پیش بوده . چگونه ساعت ۱۰-۱۱ انتخابات در کوهدشت شروع شد !

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  وچرا بیشترین تخلف در بخش مرکزی و کوهدشت به نفع آقای
  ازادبخت صورت گرفت و اگر انتخابات سالم برگزار بشه رای واقعی آزادبخت کمتر از سی هزار خواهد بود و لذا آقای اسفندیاری حق دارد دچار توهم شود و ادعا کند غارت و تاراج صورت گرفته زیرا خودشان با این حربه این رای هنگفت و غیر قابل تصور را در سبد خود ریختند تاریخ بعدا همه چیز را بر همگان ثابت خواهد کرد تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

  [پاسخ]

  اصلاحات در :

  جناب ناشناس . حداقل خدا شناس باش . بخش مرکزی و کوهدشت با جمعیتی ۱۳۵ هزار نفری حدود هفتاد هزار رای داد ه اند یعنی چیزی حدود ۵۰ درصد جمعیت اما در رومشکان با جمعیت ۴۲ هزار نفری ۳۱ هزار رای داد ه اند یعنی ۸۰ درصد جمعیت و با توجه به نحوه محاسبه آرای هر شهرستان در وزارت کشور ، در رومشکان ۱۵ درصد بیشتر از آرای واقعی مردم تعرفه وارد صندوق شده بعدش شما میگین در کوهدشت دزدی شده ؟؟!!!!! عجب رویی دارین شما

  آدینوند در :

  اگرانتخابات دیرشروع شدمقصرمعین فرمانداری بودکه آوردیدناظرونماینده فرماندارانی بودکه آوردیدبایدگفت که مغزشماروشستشودادندکه انتخابات سالم نبوده دریک کلام انتخابات توسط شورای نگهبان تاییدشده وجای هیچ شک وابهامی نیست

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  تون علی !!!!

  [پاسخ]

  گذشت در :

  با سلام .اصلاح طلب مدرن. گوشه ای ازآنچه که پیریایی خط دادو آ قا ی دوستی باتاسف مجری آن شدرانشان داده__ اگرکشکان ازنشان دادن بنابرمقتضیات امتنعاع نورزد___ وهمه عزیزان لطف کنندیک باردیگر مصاحبه مهندس پیریایی ومطالب آقای دوستی را بخوانندشاید عرایض بنده را تایید فرمایند.۱-اقای پیریایی قبل ازوکیل پایه یک اشاره فرموده بودند که آقای مومنی درمصاحبه به این همه آأدم حمله کرده .تهمت وافترا زده وکلماتی ازاودارای بارحقوقی وجزایی و……است وقابل پیگیری قضایی.واضافه نموده بود حیف از این همه انرژی که صرف تخریب دیگران شده و….اگردقت فرماییدنیم نگاهی ازروی خوشبینی و واقعیت به کیستی مومنی نداشته ویکسره ازعینک محکوم بودن استفاده کرده۲_مطلب طولانی آقای دوستی که باگراورکردن صفحات روزنامه وابلاغ وتشویق های اخویشان که دراجرا انتخابات مختلف گرفته اندبر طول آن افزوده (یک موردهم ازحکم قضایی وملزومات آن وجوددارد که باتوجه به شراکت آقای مومنی درهمان پرونده بهشت یا جهنمش به هردو وحتی نفر سوم هم خواهدرسید)والباقی مطالب خلاصه می شوددراینکه شما راشورای نگهبان تاییدنکرد.شما مسئول پاکسازی ونان بری بوده ایدبدون ذکردلیل وزمان ومکان وبرادرمومنی (عبدالله)جه کارها یی انجام داده ودست آخر اینکه ثروتش را ازحقوق ومزایای مدیریت کلان کشوری داردوطعنه ای به نارل بودن مدیرت مدارس واداراتش که دراین موردبایداضافه شودپس وای به حال قشرمعلم.مورددیگردرمورد آقای محمدی فرماندارسابق کوهدشت است ودفاع ازوی وتا جائیکه نگارنده میداندآقای کرم محمدی خودازلیدرهای سیاسی استان است واگرمی خواست خودزودتر مسئله را رسانه ای می کرد.آقایان دوستی و پیریایی آنچه گفته ایدهمه عیب ست هنری درآنها نبود. ولی نگارنده اطمینان دارم که آقای محمدی و وکیل محترم ایشان اگر شکایت راپیگیری کنند(بنده اطلاعی ازشکایت ندارم)اینطورشروع خواهند کردبا وجوداینکه آقای مومنی ازخانواده محترم شهداست وخودنیز ازجمله ی رزمندگان وافرادزحمت کش دراین کشور است.و……اما./وهمین اماسرآغاز آشتی وصلح ا ست.که در مطلب آقای دوستی دیده نشد و ما را با مدیران معجزه قرن کاری نیست جون باخود آقای دوستی بخاطر تاییدآقای محمدی نامه نگاریها دارد ولی دریغ از دوخط مقا له درباره دولت هشت ساله ای که جناب رحیمی دستیاراولش بود.خدایاهمه را عاقبت به خیر کردان

  [پاسخ]

 9. آقای اسفندیاری سلام.شمادیگران رابه توصیه اخلافی دعوت میکنیددرصورتی که انسانها ی بددهن وفحاش راصادق، شجاع، خادم مردم میدانند شماچون درانتخابات شکست خوردید وبه قولهایی که به مردم دادی عمل نشد توهین به رای مردم میکنی ……شکست انتخابات چنان شماراداغون کرده که هیچ مسکنی شماراتسکین نمیدهدمجبوریدبگیدانتخابات دزدی بوده ووووووو

  [پاسخ]

 10. یک طرف قضیه کسانی که خود را صاحب اصلاحات میدانند و طرف دیگه کسانی که جیبشون از برکت اصلاحات پرشده، حالا این بین دودش به چشم اصلاح طلبان واقعی میره و باز هم عقب ماندگی کوهدشت و بیکاری و فرصت سوزی

  [پاسخ]

 11. همش دروغ اگه غارتی بود تو کوهدشت طرفداران ازادبخت انجام دادن ایشون میخواد دروغ بزرگی که به مردم گفته پینه کنه چون رای نیاودن بگن مردم رایمون غارت کردن بشین بابا تو دیگه کسی قبولت ندارن تو باید پیش خدا جواب اون همه خون که به خاطر پست گرفتن نماینده شدن شما ریخته شد بدی هر موقع از اون زمان یادمون میاد نفرتمون از تو قبادی بیشترمیشه زجه مادرانی که در درگیرا برا بچه هاشون دادن هر چند در این دنیا که دار مکافاته قسمتی ازش جبران شد

  [پاسخ]

 12. به نظرم حرفی های دوستی به واقعیت نزدیکتر است .هرچند با شما بودیم

  [پاسخ]

 13. من اول راهنمایی بودم این اقا توی این شهر بیکس وبیچاره جولان میدادن الان در دهه حدود ۵۰ سنیم هستم این اقا هنوز دارن توی این شهرفلک زده سینه میزنن!!وای برما وای براین مردم محروم که این فسیلهای سیاسی خودراقیمش میدانند. والبته بااعتمادبه نفس مثال زدنی درس اخلاق وتدین واعتقاد هم میدهند!!؟

  [پاسخ]

 14. ای کاش رای مردم حقیقتا روشن میشود مردم کوهدشت این انتخابات را فراموش نخواهند کرد

  [پاسخ]

 15. ادب مرد به زدولت اوست
  متنی رسا، زیبا، دلنشین، عالی وبسیاردقیق بود.
  درود و سلام بر استادفرزانه جناب آقای اسفندیاری و سلام بر آقای مومنی
  انشالله آقای دوستی هم با خواندن این نامه قانع خواهند شد ودیگر ادامه نخواهند داد و این جانب از جناب آقای دوستی خواهش میکنم گوشی رو برداشته و با آقای اسفندیاری صحبتی کنند که زمینه ساز رفع همه کدورت ها باشد و بس.
  انسان اشتباه میکند و باید هم اشتباه کند اما ازاشتباهات بایستی درس عبرت گرفت. ونبایداحساسی برخورد کرد متاسفانه بعضا کامنت هایی از طرف برخی دوستان کم تجربه وشایدبانیات تفرقه افکنانه گذاشته میشود ودل انسان را مکدر میکند مانند همین کامنت های بالا
  خیلی مشتاق بودم آقای دوستی حرف این حقیر رو گوش می کرد واز سر سازش رفاقت به این مسائل خاتمه میدادند
  بامید آینده ای روشن برای اصلاح طلبان کوهدشت

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  کاملا معلومه که شما بیطرف نیستی

  [پاسخ]

 16. خدا وپیروپیغمبر ومردم همه میدونن انتصابات ۷ اسفند رومشکان چه غارتی بود وهمه مردم میدونن بین اسفندیاری ومومنی ودوستی کدوم راستگوتر -یکرنگ تر وپاکدست ترند

  [پاسخ]

  رومشکانی در :

  من یقین دارم که جنابعالی رومشکانی نیستی اگررومشکانی بودی میفهمیدی که رومشکان غوغابودتازه انتظارماخیلی بیشترازاین بودپس قیامت خودتانرانسوزانید.

  [پاسخ]

  سوری در :

  درود بر علی اصغر اسفندیارپور.

  [پاسخ]

 17. آقای اسفندیاری اگردرانتخابات پیروزمیشدیددنیادیگرکدروتاریک نبوددنیاروشن روشن بودبابادیگه بسه بخداازدستت خسته شدیم دست ازسرمردم برداراز یکطرفه .دم ازقیامت میزنیدازطرف دیگرتهمت میزنیدکه جوردرنمیاد

  [پاسخ]

 18. واعظان که این جلوه در محراب منبر می کنند
  چون به خلوت میروند آن کار دگر می کنند
  مشکلی دارم ز دانشمند مجلس باز پرس
  توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند
  جناب اقای اسفندیاری ، بگذارید این مجادله ادامه داشته باشد تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد . چرا در جواب مواجب منتج از رانت خواری در هتل داری و …. به حاشیه رفته و بحث خانوادگی و شهید و شهادت و … را پیش کشیده اید .
  از صادق تربن دوستانتان و به دور از نفسانیات دنیوی تحقیق کنید و بپرسید ( هر چند به نظر می رسد که می دانید و خود را به راه دیگری می زنید ) که بنیان تخلفات عمده انتخاباتی از زمان شما و بوسیله دوستان شما نهادینه شده است . از همان دوره اول حضور جنابعالی که اراء قابل تامل از روستاهای دارای فقط چند خانوار احصاء می شد و سایر تخلفات لدیده ای که باعث حصول ادله ابطال انتخابات بوسیله شورای محترم نگهبان میشد با امعان نظر به ابنکه در آن زمان حداقل شائبه باند و جناح و سیاسی کاری در آن شورا وجود نداشت و هیچ کسی نیز فکر آنرا نمی کرد . چطور شده تخلفات احتمالی طرف مقابل را در همین دوره به سبک و سیاق گالیله و …. دیده و حاضر به اثبات آن هستید و تخلفات ملزم به قلدری و قداره بندی عوامل خودتان را در همین چند روز اخیر به نسیان و فراموشی سپرده اید ؟ با خودتان رو راست باشید و از جبهه اصلاحات خرج نکنید .

  [پاسخ]

  دلخوش در :

  امرایی خیلی برگشتی عقب حقیربا۶۵سال سن فقط میدانم یکبار مقالات ۱۳کلمه چه ها که نکرد بودو بار دیگر (شیاع وافر) که هنوز معنی آنرا نمی دانم اگر مرحمت کنی ممنونم

  [پاسخ]

 19. هنوز این مردم آن همه بی عدالتی وحق کشی شما و جناب فرج اله را در زمان مسئولیتتان در این شهرستان و بویژه منطقه محروم گراب را فراموش نکرده اند، شما دیگه به هیچ عنوان قابل هدایت نیستید

  [پاسخ]

 20. این بیانیه و جوابیه ها فقط و فقط شما را سخیف خواهد نمود

  [پاسخ]

 21. اصلاح طلبی به بلندای انقلاب

  آقای اسفندیاری و … از این ناراحت و نگران ند که با تمام قوا آمدن و کاری ازشون ساخته نشد نگرانند کا دیگر جایگاهی بین مردم ندارند.نگرانند که مردم برای حرفشان تره ای خرد نخواهند کرد

  [پاسخ]

 22. جوابی عالی بود دوستی چرا در مورد عزل فرماندار فوری دست پاچه میشود به مقیمی زنگ میزند دوستی با این شهر چکار دارد این آقا تهران نشین دست از سر کوهدشت بردار لطفا

  [پاسخ]

 23. شما که با سایت مزخرفتون به کامنت های مخالفانتان اعتنایی ندارید چرا این گونه مسائل رو در سایت تون میزارید چرا باید همش کامنت هایی رو درج کنید که یه مشت ادم متملق و چاپلوس قربون و صدقه سری شما و اربابانتون میرن واقعا که براتون متاسفم

  [پاسخ]

 24. واقعاً خجالت آوره هم اینکه این موضوع رو اونقدر کش میدید و هم اینکه انسان اینقدر ضعیف النفس باشه که ۶۰۰ کیلومتر بزنی بری پایتخت تا با سید اصلاحات یه عکس بگیری که مبادا از آقای دوستی جا نمونید. بجای گرفتن عکس و نوشتن بیانیه و پاسخ به این و آن آبروی اصلاحات شهرستان رو از این بدتر نبرید .تورو خدا بس کنید دیگه این فضا تهوع آور شده است

  [پاسخ]

 25. شما را به خدا بس کنید و این جنگ زرگری قدرت طلبی و سهم خواهی را تمام نمایید و با احساسات این مردم بی کس کمتر بازی کنید همه میدانیم نه این دوره بلکه در همه ادوار گذشته انتخاباتهای کوهدشت و رومشکان تقلب بوده و هست و اگر به زعم شما در این دوره در رومشکان برای آقای ملکشاهی دزدی شده در کوهدشت و بخش مرکزی آن به همان شدت و شاید هم بیشتر برای آقای آزادبخت دزدی شد خودتان هم میدانستید و میدانید آقای آزادبخت گزینه پنجم یا ششم شما آرای کافی برای برنده شدن را نداشته و لذا شروع به فرافکنی ایجاد شایعه و اختلاف نمودید حربه ای که سالیان سال از آن بهره برده اید من از شما مردم عزیز و هم ولایتیهای گرامی خودم میپرسم اگر تقلب و حق کشی که این آقایان از آن دم میزنن ودر بوق و کرنا کرده اند صورت گرفته چرا آقای کورانی فر عزیز تا به این لحظه درباره آن موضع گیری و اظهار نظر نکرده اند مگر نه اینکه ایشان بیشترین حق را دارا بودند که مدعی باشند آقای اسفندیاپور به قول خودتان عصر انفجار اطلاعات است پس بسکنید و با شعور و احساسات مردم بازی نکنید به سر کار و تجارت و زندگی خود برگردید انشالله انتخابات بعدی سر و کله شما و دوستانتان پیدا شده و شما دایه های مهربانتر از مادر را میبینیم

  [پاسخ]

 26. آقای اسفندیاری سن فرج به لیدری دوران شما قد میدهد!!!!؟؟؟؟؟فرج یحتمل مشق مینوشته، بعدش بازهم تکرار مکررات،سند رو کن حاجی!!!!!

  [پاسخ]

 27. دستاتو بیار پایین ، مثل طلبکار ژست گرفتی!؟ ولموکه

  [پاسخ]

 28. آقای اسفندیاری برا اون ۳بار ابطال مردم را داخل خیابان کشاندی و فرمانداری را آ اش دزدید بعد چند نفر مردن چند نفر دیگر قطع نخاع شدند ولی شما خلاص پست و مقام در انتخابات اخیر با قبادی ائتلاف کردید بعد همان حرکات قبلی برعلیه بخش بزرگتر اصلاحات انجام دادید یعنی چرخشی عجیب همراه باائتلاف با آقای قبادی که در طب مدت نمایندگی ایشان کارمندان اصلاح طلب اضافه کار نداشتن .ماموریت نداشتن ، تا این حد مشمول ناجوانمردی قرار می گرفتیم بعد شما و اقای قبادی ائتلاف کردید انتظار داشتید همه اصلاح طلبان به شما رای بدن این جواب مردم است به شما که اول از هر کسی خودتان را اصلاح کنید بعد داعیه اصلاح طلبی کنید …این را بفهمید آقای خان زاده دوران خان بازی تمام شده افکار شما سوخته وبه درد این مردم نمی خورد

  [پاسخ]

 29. و اما شما جناب اسفندیاری ( معلم اخلاق و قرآن !!! ) در نوشتار منتسب به حضرتعالی لازم دیدم چند نکته را از دید یک دانشجوی مسلمان و معتقد به منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) به اصولگرای اصلاح طلب بودن به جنابتان متذکر شوم امید است از این نکات سوء نعبیر به دفاع از شخصی حقیقی و حقوقی نشود :
  ۱- در ابتدای نوشتارتان شما بر مسند و موضعی از سر خیرخواهی جلوس کرده که با توجه به نوشتن جوابیه و کش دادن این جدل و نحوه بیان و نوع نگارش جانبدارانه تان بیشتر نوعی دفاعیه از اقای مومنی است تا جوابیه و قطعآ به هنگام نگارش مطالب آقای مومنی هم مساعدت لازم را مبذول فرموده اند که با موضع بی طرفی و خیر خواهی مدعی شده حضرتعالی منافات تام دارد . ۲ – این دنیا خیلی هم شفاف و واقعی و زیباست و مزرعه آخرت است یعنی به نوعی تشابهاتی با آخرت هم دارد که شما با دید و نگرشی منفی و بدبین سراسر کدر و مبهم به آن نگریسته اید و قطعآ در همین دنیای کدر به تعبیر شما همین افکار عمومی واقعیات شفاف و همزمان با نامزدی انتخاباتی حضرتعالی و آن نزاع ها ( که بیشتر شبیه جنگهای صلیبی بود )را به یاد دارند پس خیلی هم کدر نیست (البته همه واقعیات دوره های بعد نیز درخاطره مردم ثبت وظبط است) .۳ – به جای اینکه از بدی دنیاواصول طلاشناسی و فلزشناسی و مباجث مابعدالطبیعه (غیر مرتبط باهدف جوابیه تان) سخن کنید نیک تر می بوداگر با مدرک و سند و بیانی بی طرف که در خور وشأن معلم اخلاق می بود سخن می کردیدکه هم مقبول افتدو هم با روحیه جوانان و اهل منطق و افکارعمومی در عصر حاضرسنخیت داشته باشد .(این نکته را هم عرض کنم برخی افراددر هر کسوت و لباسی چنان از مواضع فلان جناح سخن می رانند که گویی همه مردم فارغ ار آن مواضعندو به تعبیری کاسه داغ تر از آش می شوند ) . ۴- بیان شما در نکته اول نوشتارتان بسیار زیباست که در آخرت جای هیچ پنهان کاری و دروغی نیست و همه چیز آشکار است اما به یاد داشته باشید همین دنیا هم دار مکافات است و گاهآ مردم مکافات عمل دیگران در گذشته را بعد ازگذشت زمان میبینند (کما اینکه الان هم دیده اند ).۵ – جدای از هرگونه تعلق روحی و فکری به شخص و یا حزبی و صرفآ از روی قوه تعقل و تعدل روحی بیان شمادر موردآقای مومنی در نکته سوم نوشتارتان مبالغه و اغراق تواضع و سادگی و مناعت طبع آقای مومنی است چرا که خواننده با خواندن مطالب آقای مومنی که خود را پشت پرده عزل و نصب مسوولین داشته (که به گمان می رسددچار وهم و خیال هم شده )و اعتراف ایشان به سهام داشتن هتل سالیز و دیگرمطالبی که بیان کرده اند تناقض و تضاد آشکار دارد و در مورد خانواده مومنی هم چه اخوی شهیدبزرگوارشان و چه ….واقعیتی است انکار نشدنی که اجرهر کدام در نزدپرورگارعالم داده خواهد شد که شما با بیانی نرم و دلسوزانه کسی که توسط قوه محترم قضاییه مجرم سیاسی بوده رامورد عطوفت ومهربانی قرار می دهید که جای شبهه دارد چرا که نظام مقدس ما و رهبری فرزانه در همان ایام ۸۸ نسبت به این اقدامات و افراد اعلام نظر فرموده اند آنوقت شما از نخبه بودن و …. ایشان سخن می کنید که جای تآمل عمیق در مورد شما را هم دارد . ۶ – در مورد نکته چهارم نوشتارتان عارضم که نه تنها آقای دوستی بلکه این سوال تمام اقکار عمومی است که شخصی که شما وی را معلم روستایی ساده (مومنی ) می دانید که در تضاد آشکار با ادعای خودشان در مصاحبه جهت دارشان است و خودرا پشت پرده عزل و نصبها می داند مگر چکاره مردم و مملکت است که درمورد انتصاب مسوولین با ایشان مشورت می شود؟؟؟ آیا حرف شما رو باورکنیم که روستایی و ساده است یا خودشان که همه کاره مسایل نهانی است ؟؟؟ ( البته مسوولین قضایی استان باید به حسب وظیفه از آقای مومنی در خصوص اظهاراتشان مدرک بخواهند که در صورت تاییدباید به حال مردم و دولت گریست که یک روستایی ساده مدیران مردم را درخفا منصوب میکند و در غیر اینصورت آقای مومنی بایدعواقب اظهاراتشان را ببینند) .۷ در مورد نکته پنجم نوشتارتان بایدعرض کنم که این مقاطع تلخی که شما متذکرشدیدو مردم هم بخاطر دارندباید بگویم که مردم بیشتر از هرکسی ناراحت و رنجبده خاطر بوده و هستندکه چرا برخی به دلایل شخصی ، ساز حزب و جناح و قطب بندی زده و باعث شدند این تجربه تلخ بر مردم گران آید .و در آخر به قول جنابتان توصیه ای اخلاقی : اگر مردم را به حال خود بگذارید خود می دانند کی ، کجا ،چگونه ، در چه زمانی و به چه کسی رای دهند ، اگر جناح گراها بگذارند مردم در هر دوره به کسی که مطابق منویات رهبری عزیزمان و آرمانهای امام ( ره ) و انقلاب و مبانی دین مبین اسلام و دلسوز خود مردم است رای می دهند و دیگر شاهد آن مقاطع تلخ و حوادث تلخ آن نخواهند شد . جناب اسفندیاری عزیز به راستی اگر انتخاب فلان نماینده در هر زمانی برای شما و یا دوستانتان منافعی ندارد و نداشته پس چرا این همه به این قضایا کش داده که به قول جنابتان نتیجه ای در بر ندارد. بیش از این حوصله نگارش نیست وگرنه مسایل و سوالات بینهایت وجوئ دارد /// الهی اهدنا الصراط المستقیم

  [پاسخ]

  غريب كوهدشتي در :

  علی آقای شفیعی خداوند طول عمرت بدهدکه ازمخمصه نجاتم دادی .بادیدن نام شمافکرمی کردم یکی ازهمکاران بسیارعزیز دوران خدمتم دردبیرستانهای کوهدشت نویسنده این کامنت هاست.شما هم عزیزیدولی چراانرژیتان رادارید عجولانه صرف میکنیدعزیز کامنت هارا نه استاد اسفندیاری می خواندنه مهندس دوستی.چون اگرفقط کامنت های شمارا بخوانند.عمر نوح وصبرایوب لارم دارند.

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  آقای غریبه کوهدشتی .مهم نیست آقایان دوستی یااسفندیاری کامنت آقای شفیعی روبخونندمهم مردمندکه خیلی خوب استقبال میشه خسته نباشی آقای شفیعی

  [پاسخ]

  علی شفیعی در :

  سپاس از مهرتان استاد . شما دیگه چرا ؟؟؟ شما که دبیر هستیدباید دانش اموز را به نوشتن ترغیب بفرمایید نه سکوت و تملق . حقیر هم چون شما در غربت به سرمیبرم البته غربتی که حاصل همین آقایون استاد شماست . با این تفاوت که شما با لیسانس مثلا دبیرید و حقیر با دکتری جامعه شناسی توسعه سر میدون منتظر کارم اونم اگه باشه مقنی چاه کن و نظافت کاری .پس نفست از جای گرم در نیاد . اگر حرف دل جوان سر خورده از جناح بندی همین اساتید شما رو نزنم پس چی بگم ؟؟؟ مثل شما که با پارتی دبیر شدید تملق کنم ؟؟؟ نه دبیر جان رسالت دانشجو انتقاد از جناح بازی است که آواره غربتمان کرده گلم . همه مثل شما نیستن . مردم از جناح بازی خسته ان خسته می فهمی خسته …. خدا به راه راست هدایتت کنه

  [پاسخ]

  شاهد در :

  شفیعی جان ! اتفاقعا مردم در انتخابات اخیر تقریبا فرا جناحی رای دادند و قشر عظیمی از اصولگراها و اصلاحطلبان (منهای فامیلهای دوستی) به یک سمت رفتند که متاسفانه انتخابات مهندسی شد . البته شما حق دارید در کوهدشت نبوده و نیستی که واقعیت را به صورت میدانی به راحتی میتوانی لمس کنید . جناب دکتر اطلاعاتی که به دستت رسیده کذب محض است . فرماندار معزول چندین بار فقط آمار ها را ( در عصر کامپیوتر) متغیراعلام کرد. این را بدانید مردم کوهدشت هرگز خیانت ملکشاهی را فراموش نخواهند کرد . مطمئن باشید ماجرا ادامه خواهد داشت و در آینده رسما واقعیت ها نمایانتر خواهد شد !

 30. سلام دوستان عزیز باید به عرض برسانم آقای اسفندیاری به آخر خط رسیده از این باخت انتخاباتی دارد نابود می شود یکی نیست به این آقا بگوید خجالت بکش بس است دیگر

  [پاسخ]

 31. همشریان از توهم بیاید بیرون بخدا در کوهدشت بیشتر به سود اقای ازادبخت تخلف شد

  [پاسخ]

 32. جناب اسفندیاری کاش اقا فرج هم مثل شما مودبانه دست به قلم می شد هرچند پیام قبلی تان سرشارازعصبانیت بودواما به یاد دارم اقای ع.مومنی به عنوان فعال سیاسی دردوران مجلس هفتم به دانشگاه ها میرفت وبانگ تحریم سرمی دادولی درکوهدشت برای خان داداش درتقابل باسوری ودرنهایت پیروزی امامی راد(دشمن قسم خورده وهتاک به اصلاحات) تلاش فراوان می نمود حال چه کنیم بایک بام ودوهوای این اقلیت؟؟؟ ،کدام رابپذیریم دم خروس رایا قسم حضرت عباس را؟درپایان عرض می کنم اقای دوستی به خوبی اخلاق اموخته وخودراچون شما قیم ورهبرجماعت نمی داند.ورمز موفقیتش چیزی نیست جزء فروتنی ومردمداری.

  [پاسخ]

 33. آقای اسفندیاری من دانش آموزت بودم .اون موقعهادیدبسیارخوبی به شماداشتم .وقتی منزل مامی اومدی افتخارمیکردم ولی الان خیلی پشیمونم !!!آقای اسفندیاری شمامثلادرس اخلاق میدهیدولی درس اخلاق که نمیدهی هیچ ،مردموواردگناه کردی .یک عده آگاهانه یاناآگاهانه نظرمیدهند,راست یادروغ .پس روزقیامت بایدجوابگوباشی

  [پاسخ]

 34. اقای اسفندیاری حلقه دور و بر جنابعالی یک شاهی و خودبزرگ بینی کاذب در خود احساس می کنند باید این فرعون و شاهی که در وجودشان هست بیرون کرد و مواظب این نفس سرکش باشند تا به کمال برسند ولی این اقایان غرق شده اند و حاضر نیستند که بپذیریند ولی در این انتخابات یک تلنگر خوردند . باز خود را به خواب زده اند

  [پاسخ]

 35. اقای اسفدیاری اگر اعتراف کنی تو همین دنیا عواقب کارهات و پس دادی کمی هم به فکر اخرت باش تا الان کجا بودی دست از سر این مردم بردار

  [پاسخ]

 36. متنی پر از هیچ و گنگ
  با تهدید کردن یا به قولی بگم بگم نشستید به جوابیه دادن
  واقعا خسته نباشی استاد اخلاق

  [پاسخ]

 37. روسپی
  اندیشیدن به تو رسم، و گفتن از تو ننگ است!
  اما میخواهم برایت بنویسم
  شنیده ام، تن می فروشی، برای لقمه نان!
  … چه گناه کبیره ای…!
  میدانم که میدانی همه تورا پلید می دانند،
  من هم مانند همه ام
  راستی روسپی!
  از خودت پرسیدی چرا اگر در سرزمین من و تو،
  زنی زنانگی اش را بفروشد که نان در بیارد رگ غیرت اربابان بیرون میزند !!
  اما اگر همان زن کلیه اش را بفروشد تا نانی بخرد
  و یا شوهر زندانی اش آزاد شود این «ایثار» است !
  مگر هردو از یک تن نیست؟
  مگر هر دو جسم فروشی نیست؟
  تن در برابر نان ننگ است…
  بفروش ! تنت را حراج کن…
  من در دیارم کسانی را دیدم
  که دین خدا را چوب میزنند به قیمت دنیایشان
  شرفت را شکر که اگر میفروشی از تن میفروشی نه از دین

  [پاسخ]

  . علی شفیعی در :

  درود بر شما . اینم جواب همان اقای دبیری که من را به ننوشتن دعوت می کند . شما که دبیری از بیکاری و …. خبر نداری پس تا در موقعیت قرار نگرفته ای ادعای نظر نکن

  [پاسخ]

 38. واقعا” متاسفم برای اونایی که پای خود را بر روی وجدانشان میگذارند ادعای سلامت انتخابات میکنند

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط